Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mühendis Kimdir?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Melike İlbilgi tarafından paylaşıldı.

1. Melike İlbilgi

Melike İlbilgi CMNet Üyesi

Mühendis Kimdir?

Düşünen adamın önde gidenidir.
    Zannetmeyen, bilen kişidir.
    Pi'yi 3 alan adam değildir.
    Düşerken yer çekimini, kaldırırken momenti düşünen adamdır.
    Ölçülü atabilen kişidir.
    Otobüs bileti alırken hangi tarafın güneşte kalacağını hesaplayan adamdır.
    Sevgilisi ile kavga edince oturup "durum analizi" yapan insandır.
    Bilgisayar ve hesap makinesiyle bütünleşmiş varlıktır.
    İkna etmeyen ispat eden; ağzı çalışmayan eli çalışan adamdır.
    Her eve lazımdır.
    Duygusal olaylara da teknik mana yükleyen zattır.
    T-shirtünün üstüne kareli gömlek giyen adamdır.
    Kimi zaman da kadindir... :)

2. MÇK

MÇK CMNet Üyesi

Demek sevgilisi ile kavga edince oturup "durum analizi" yapan insandır:D

3. Murat_Erdoğan

Murat_Erdoğan CMNet Üyesi

Analiz iyidir iyi:) hepsi iyi hoşta şu tişört ve kareli gömlek bağıntısını anlayamadım ben.

4. Yağmur Cengiz

Yağmur Cengiz CMNet Üyesi

Otobüs bileti alırken hangi tarafın güneşte kalacağını hesaplayan adamdır. :) çok doğru :)

5. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

"Bilgisayar ve hesap makinesiyle bütünleşmiş varlıktır."

Tam benlik.

Murat Erdem bunu beğendi.
  6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

7. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

Kimi zaman da kadındır...

( evlenecek yaşa gelmiş hatta yaşı geçmek üzereyken kariyer mi evlilik mi bilmecesinde kariyer diye tutturunca ve bunun sonucunda evde kaldığında kendisine yine de toz kondurmayan '' beni ne doktorlar ne mühendisler istedi de gitmedim'' diyen ama aslında evlenmeyi isteyen hatta ‘’mühendisten aşağısı kurtarmaz’’ diyen bayanların bir çoğu da mühendistir.) :)

Gülizar Onaran ve Fatih Közen bunu beğendi.
  8. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Konuşup, dertleşeceğimiz, bizi anlayabilecek hatta bizi sevebilecek "mühendis" kadınlara ihtiyacımız var.

9. Muhammet Bekir Yılmaz

Muhammet Bekir Yılmaz CMNet Üyesi

Mühendis; sistemin durmasına müsade etmeden spontane fikirler üreterek icraata döken insandır. Yada öyle bir insan olmalıdır. Ah şu ezberci sistem yok mu.

10. Melike İlbilgi

Mühendislik okuyan öğrencilerin vazgeçilmezidir bilmez misiniz? :) öğrencilik bitince içteki t-shirt çıkar kareli gömlekleri ile görmeye devam ederiz onları (yani genellikle) :)

11. Murat_Erdoğan

Murat_Erdoğan CMNet Üyesi

Vay be kareli gömlek nefretim yüzümden kimbilir dışarıdan nasıl gözüküyordum düz gömleklerimle:)

12. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

harika durum tespit analizi :)

13. MÇK

MÇK CMNet Üyesi

Ya ben bugün rüyamda Rahmetli Yılmaz Muslu Hocayı gördüm.Üstünde kareli gömlek ve kazak vardı.:)

14. Melike İlbilgi

Bu konu sizi derinden etkilemişe benziyor Mehmet Bey :D

15. kaanozdemir

kaanozdemir CMNet Üyesi

hatta abartayım dönüş yönlerine göre güneşin nereye vuracağını hesaplayıp ona göre yer değiştiriyorum :D

16. :)) süpermiş

17. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

buzlu bir yolda yürürken momentum hesabı yaparak kayıp düşmekten kurtulan kişidir (= Erzurum gibi soğuk memleketlerde buzlu yollarda düşmeyen kişilerin çoğu mühendistir :cool:

18. :) kesinlikle hatta yürüyeceği yola şöylee bir uzaktan bakıp topografyasını çıkarıp gizli buz olabilecek yerlerin hesabını yapar

19. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

:komik: başıma gelmedi desem yalan olmaz herhalde :p

Mühendis Kimdir? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Mühendisi Kimdir?

ÇEVRE MÜHENDİSİ TANIM Doğal kaynakların en iyi biçimde kullanılması, doğal çevrenin korunması ve insan sağlığına uygun biçimde geliştirilmesi konusunda çalışan kişidir. GÖREVLER - Fabrikalarda, atıkların arıtılması, gerekli tesislerin kurulması, işletilmesi için önerilerde bulunur ve yapılanları denetler, - Katı atıkların çevreye zarar vermeden yok edilmesi için gerekli önlemleri alır, -...
  2. jeneratör yağları taşınmasında yetkili kimdir?

Arkadaşlar Jeneratör Yağları, motor yağları kapsamında mı yer almaktadır? Öyleyse hangi atık kodu ile taşınabilir ve en önemlisi jeneratör yağları, atık yağ taşıma lisansına sahip bir firma tarafından mı yoksa PETDER tarafından mı taşınabilir? Teşekkürler...
  3. Çevre mühendisi kimdir?

[SIZE=15px]ÇEVRE ve ÇEVRE KİRLİLİĞİ NEDİR? [SIZE=15px]Çevre, insanların ve diğer canlıların yaşama ortamını oluşturan hava, su ve toprak gibi ortamlardır. Denizler, göller, akarsular, bataklıklar, kumsallar, ormanlar, tarım alanları, dalyanlar, kırlar, dağlar korunması gereken çevreyi oluşturan alanlardır. Bu alanlar insanlar dahil bütün canlıların üreme, beslenme ve yaşam ortamlarını sağlar....
  4. Şantiyeci kimdir?

Emekçidir jcb de çektirir profil resmini :)