Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mühendis ve yönetici :)

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Melike İlbilgi tarafından paylaşıldı.

1. Melike İlbilgi

Melike İlbilgi CMNet Üyesi

Büyük bir şirketin üst düzey yöneticilerinden biri bir gün New York üzerinde balonla dolaşmaya çıkar.... Aksilik bu ya, pusulasını aşağıya düşürür ve kaybolur. İnmek için uygun bir yer ararken bir gökdelenin tepesinde sigara içen bir adam görür ve alçalır ;
    "Pardon. Ben neredeyim acaba?" diye sorar.
    "Yerden 500 feet yükseklikte bir balonun içindesin" der adam.Yönetici sinirlenir :
    "Sen mühendissin değil mi?" diye sorar.
    "Evet." der adam. "Nereden bildin?"
    "Çünkü başım belada ve sana bir soru soruyorum. Verdigin cevap %100 doğru fakat hiç bir işime yaramıyor."
    "Sen de yöneticisin değil mi?"
    "Evet, sen nereden bildin?"
    "Çünkü yerden 500 feet yükseklikte bir balonun içinde kaybolmuşsun. Pusulan yok, berbat durumdasın. Fakat bu benim suçum oldu." ;)

İbrahim, Burcu Gerger ve Sümeyra bunu beğendi.
  2. Büşra Mülayim

Büşra Mülayim CMNet Üyesi

3. Melike İlbilgi

4. Metin Koci

Metin Koci CMNet Üyesi

bence tek kelimeyle süper

5. İbrahim

İbrahim CMNet Üyesi

6. Erdem Akgül

Erdem Akgül CMNet Üyesi

o yönetici de bayanmıy mış????

7. Melike İlbilgi

yöneticinin cinsiyetine değinilmemiş..sanırım yazıda anlatılmak istenilen asıl mesele bu değil.. bence siz de detaylarda boğulmayın...;) akıllı ve azimli bir bayan, yöneticilik de dahil pek çok mesleğin hakkını verebilir diye düşünüyorum..

8. gozdekirbas

gozdekirbas CMNet Üyesi

Mühendis ve yönetici :) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İyi Bir Yönetici Olabilmek İçin

Bir Hint Dergisinde insanlarin basarili olabilmesi ve " iyi yönetici" ozelligini kazanabilmesi için asagida verilen on altin ogude uyulmasi gerektigi ifade edilmektedir. 1. Dusunmeye vakit ayir; Dusunce guc icin kaynaktir. 2. Eglenceye vakit ayir; Eglece gencligin sirridir. 3. Okumaya vakit ayir; Okuma bilginin pinaridir. 4. Duaya vakit ayir; Dua, guc anlarda...
  2. Kötü yönetici profili

Kötü yönetici profili 29 Haziran 2011 | Özgür ŞAHİN | Kategori: Bir de bunlar var! Kariyer değişikliklerinin ardında genelde onların ayak sesleri vardır. Kimlerin mi? Kötü yöneticilerin. Kayırmacılık, ayrımcılık, eleştirileri insan içinde, övmeyi kapalı kapılar ardında yapmak gibi ortak özellikleri olan kötü yöneticiler hakkında bilinmesi gerekenler bu yazıda… Bugüne kadar hep ‘iyi bir...
  3. Yönetim ve yönetici

'Sahip olduğunuz tek şey çekiçse herkesi çivi olarak görürsünüz' Abraham Maslow