Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mühendisi asgari ücretten gösteremezsin

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK İMD'lerin sorularını yanıtladığı programdan bir bölüm;
    Mühendisi asgari ücretten gösteremezsin
    Kayıt dışı ile mücadelede 'meslek kodlaması' faydalı olacak mı?
    Meslek kodlaması ile yüksek ücret alırken asgari ücretten gösterilenleri tek tek tespit edeceğiz. Artık bir mühendisi bir doktoru asgari ücretten gösterme dönemi sona erdi. Bu alanda yaptığımız teknolojik yatırımlarla böyle haksız kazançları anında görebileceğiz ve idari para cezaları uygulayıp, çalışanın haklarını iade edecek yaptırımlara girişeceğiz.

2. Hakan Bedel

Hakan Bedel CMNet Üyesi

''TMMOB ile SGK arasında imzalanan işbirliği protokolüne göre SGK bildirimine esas olacak mühendis, mimar ve şehir plâncısı asgari ücretinin 2013 yılı için brüt 2700 TL olarak belirlenmesine karar verilmiştir.''
    Arkadaşlar bu karar sadece kağıt üstünde kalmasın.Herkes bağlı olduğu oda şubelerine ve ya il temsilciliklerine bir mail ile ; çalıştığı iş yerine TMMOB ile SGK arasında imzalanan protokolü göndermesini ve bu protokolün uygulanmaması durumunda verilecek cezaları bir mail,faks,posta yoluyla bildirmesini rica etsin.Ben kendi attığım mail örneğini sizlere iletiyorum umarım gönderirsiniz.
    ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI .............. İL TEMSİLCİLİĞİ/ŞUBESİ' NE
    2013 yılı için TMMOB ile SGK tarafından imzalanan mühendis, mimar ve şehir plâncısı asgari ücretinin brüt 2700 TL olduğunu belirten protokolün ve protokolün uygulanmaması durumunda uygulanacak cezai işlemlerin odamızda kaydı bulunanların iş yerlerine faks,mail,posta,telefon yolu ile iletilmesini istemekteyim.
    Gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.
    TARİH
    AD SOYAD
    SİCİL NO

Özge Kılıç bunu beğendi.
Mühendisi asgari ücretten gösteremezsin konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Memur Maaşları - Asgari Ücret

2012 Memur Maaşları Asgari Ücret 2012 yılı Tablosu: Yorumlarınızı bekliyorum.
  2. Danışmanlık Asgari Ücret Tarifesi

Odamız tarafından yürütülen 12.11.2010 tarihli ve 27757 sayılı Resmi Gazete‘de yayımlanan Çevre Görevlisi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik doğrultusunda Çevre Danışmalık Firmaları ile Faaliyet Sahiplerinin arasında imzalanacak olan sözleşmelerle ilgili asgari ücret tarifesi çalışması yapılacaktır. Asgari ücret tarifesine ilişkin taslak taban fiyat çalışması yazımız ekinde...
  3. Tmmob mühendis asgari ücretini belirledi

TMMOB, mühendislik asgari ücretini belirlemek üzere Oda yönetim kurulu sekreter üyeleriyle toplandı. 14.11.2012 saat 14.00'da başlayan toplantı yaklaşık üç saat sürdü. Toplantıda yapılan görüşmelerde asgari ücrete ilişkin genel eğilimin 2500-2700TL arasında brüt ücret olarak açığa çıktığı bildirildi. Bu ücretler yıl başında sırasıyla 1856-2000 TL net ücretlere karşılık geliyor. EMO'nun...
  4. Çmo asgari ücret(2700 tl) yazısı

MÜHENDİS MİMAR VE ŞEHİR PLANCISI ASGARİ ÜCRETİ ÜZERİNE TMMOB ÖRGÜTLÜLÜĞÜNE Sevgili Arkadaşlar, 31 Temmuz 2012 tarihinde Sosyal Güvenlik Kurulu ile Birliğe bağlı odalarımızın üyelerine yönelik bir protokol gerçekleştirdik. Karşılıklı mutabakata vararak imzalanan bu protokolün amacı: "Sosyal güvenliğin toplumun tüm bireyleri için temel bir hak olduğu gerçeğinden hareketle, sosyal güvenlik...
  5. Asgari ücretimiz!

TMMOB ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında imzalanan işbirliği protokolüne göre SGK bildirimine esas olacak mühendis, mimar ve şehir plancısı asgari ücreti 2014 yılı için brüt 2800 TL olarak belirlendi. TMMOB Yönetim Kurulu, 7 Aralık 2013 tarihli toplantısında mühendis, mimar ve şehir plancısı asgari ücretinin 2014 yılı için brüt 2800 TL olarak belirlenmesine karar verdi.