Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mühendisin lezzet rehberi

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

yüzlerce binlerce mesaj ve görüntülenme ile sitenin yeni 1 numaralı konusu olmasını beklediğim projeme üstteki konu başlığını uygun gördüm. evet arkadaşlar, "zaman bir yanılsamadır, öğle yemeği zamanı ise iki kat büyük bir yanılsamadır" şiarıyla, "bari öğlen yemeğimizde huzuru bulalım" diyor ve yanınızda yamacınızda yemek yediğiniz her nevi esnaf lokantası, ev yemekleri yapan mekan, yöresel lezzet, "şuraya gittin de şunu yemedin mi? yuh!" dedirten her tür yemek kültürü ve sairenin burada tanıtımını yapalım diyorum. ayrıca sitedeki bu büyük eksikliğe işaret etmenin haklı gururunu yaşıyorum. zira aç bir mühendis bir yanı eksik kalan bir mühendistir.

şu sıra iş sebebiyle istanbul-bahçelievlerde bulunuyorum ve rehberde ilk maddeye konu olacak kalitede gördüğüm "narçiçeği ev yemekleri - kahvaltı evi"ni herkese tavsiye ediyorum.
    google haritasında koordinatı şudur:
    http://maps.google.com/?ll=40.998272,28.852343&spn=0.001148,0.002642&t=h&z=19

haritanın üzerinde yaklaşık yeri de şudur:
    ZPsHXHh.jpg

resmin solundaki beyaz yapı bahçelievler belediyesi. öğlen ikiye kadar ve hafta sonları hariç çalışıyorlar, 4 hanımefendi tarafından fevkalade güzel işletiliyor, yemekleri hem hafif hem lezzetli.

her an her yere yolumuz düşebilir, bahçelievlerde bir öğlen vakti "ne yiyeyim şimdi?" diyorsanız istikamet kızıl yıldız :)

Adsız.png

2. Çağatay Çetinkaya

Çağatay Çetinkaya CMNet Üyesi

Gurme mühendis arkadaşları görelim bakalım;)

3. Oğuz Dedehayır

Oğuz Dedehayır CMNet Üyesi

Bende bunun için bir excel tablosu vardı ama iki senedir güncel olmadığı için nerede bilemiyorum, bulursam paylaşırım... Bu kadar detaya giremem ama sıklıkla gittiğim yerleri ben de paylaşayım :)

Çiğdem Aksoy bunu beğendi.
  4. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

5. odasdemir

odasdemir CMNet Üyesi

Opera Pastahanesi, Fulya mah. Mecidiyeköy. Menüsü çok zengindir ayrıca kurabiye konusunda çağ atlamış bir mekan ;) opera.jpg

6. Oğuz Dedehayır

Oğuz Dedehayır CMNet Üyesi

Dosyayı buldum ancak hiç güncel değilmiş :)

En azından bunu kullanıp güncelleyecek olanlar paylaşırsa sevinirim

Ekli Dosyalar:

Fatih Özcan bunu beğendi.
  7. Servet Yortumluk

Servet Yortumluk CMNet Üyesi

Arkadaşlar,
    O kurabiye, bu yemek derken bende katkıda bulunayım,
    Tuzla da köfteci doktor,
    Ümraniye de dönerci Celal usta,
    Maltepe de köfteci Ali usta,
    Gebze de çöp şişçi Duran usta,
    Karasu da köfteci Saffet usta,
    neyse afiyet olsun,
    Kazasız günler,

Oğuz Dedehayır ve Fatih Özcan bunu beğendi.
  8. Yunus Topal

Yunus Topal CMNet Üyesi

abi herkes istanbul dan paylaşıyor :) değişiklik olsun . Ben erzurumdayım erzurumdan paylaşmak istiyorum :D

mekanda menü çok kısıtlı ama çok güzel :) Nevzat USTA... sadece adana var :D sadece porsiyon soruluyor :d

Adsız.jpg

Mühendisin lezzet rehberi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çed rapor yazım rehberi

ÇED Rapor Yazim Rehberi Bu yazım Rehberi; Bakanlığa sunulan raporların hazırlanması, yazımı ve basımında yönlendirici ve öğretici olmak üzere aşağıda tanımı yapılan raporların yazımına yönelik standartları, ilke ve kuralları belirlemek ve bütünlüğü sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. [COLOR=Red]Bu rapora ekten ulaşabilirsiniz. Toplam 31 sf.
  2. Risk Değerlendirmesi Rehberi

RİSK DEĞERLENDİRMESİ REHBERİ Amaç Madde1- Bu Rehber iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili olarak bu güne kadar yayımlanmış çeşitli mevzuatlarda geçen risk değerlendirilmesinin gerçekleştirilmesini kolaylaştırmak amacıyla hazırlanmıştır. Tanımlar Madde 2- Bu Rehber’de geçen; Tehlike: Bir zarar, hasar veya yaralanma oluşturabilme potansiyelini, Risk: Belirli bir tehlikeli olayın meydana...
  3. Çed yazım rehberi

ÇED yazımı ile ilgili rehber niteliğinde bir doküman. Yalnız yararlanacak arkadaşlar için dikkat edilmesi gereken bir konu; doküman 1997 ÇED yönetmeliği baz alınarak yazılmıştır, bu nedenle sadece ÇED mantığını anlamak için yararlanılması rica olunur.
  4. Klorlama rehberi

konuyla ilgili araştırma yaparken buldum belki birilerinin işine yarar :kedicik:
  5. Türkiye'deki mühendisler ne iş yapar? mühendisin dramı

Mühendislere ne iş yaparsınız dedik. Türkiye'deki mühendislere anket biçiminde sorular yönelttik. Değindiğimiz konu :Mesleğinizi nasıl icra ediyorsunuz, neler yapıyorsunuz ? Türkiye'de mühendis olmak nasıl bir duygu ? İşte bu soruların cevaplarını okuyup neler yapmamız gerekiyor düşünelim. Sizce mühendisler ne yapar ? Türkiye'deki Mühendisler Ne İş Yapar Gerçek Mühendis İşleri Kalifiye...