Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mühendislik ekonomisi ödevi

Konu, 'Çevre Mühendisliği Dersleri' kısmında Gül Deniz tarafından paylaşıldı.

1. Gül Deniz

Gül Deniz CMNet Üyesi

Arkadaşlar ödevim bu yardımcı olursanız veya yön gösterirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler :)

Ödevin Konusu:
    Gruptaki bir kişinin Atıksu Arıtma projesinde yapmış olduğu projelerin bilgilerini kullanarak ilk yatırım maliyetini ve işletme maliyetini YILLIK olarak hesaplanması gerekmektedir.
    (Çevre Danışmanlık Firmalarından Bilgiler alınabilir)
    İlk yatırım maliyeti (P): Ör: Paket Atıksu Arıtma Tesisi anahtar teslim Fiyatı gibi..

İşletme Maliyeti (A): Kimyasallar, Elektrik faturası, İşçilik Ücreti, Bakım onarım masrafları vb..
    Aylık Banka Bileşik Faiz Oranı: % 1

Bu bilgilere göre tesisin YILLIK maliyetini bulunuz.

2. serdaralkan

serdaralkan CMNet Üyesi

Belirlediğiniz bir atık su debisi var mıdır? debiye göre her şey değişir :)

3. Gül Deniz

Gül Deniz CMNet Üyesi

evet haklısınız ama verilen bütün ödev detayları bunlar , ama belki emin olmamakla beraber firmadan alacağımız bilgilerin yanında firmadan öğrenebiliriz diye düşünüyorum ve 3'ünde teslim etmem gerekiyor ödevi.

Mühendislik ekonomisi ödevi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Ekonomisi Araçları

Çevre ekonomisi araçları konusunda tez yazmaktayım. Bu konuda bilgisi olanlar lütfen makale, kaynak vb. güncel ya da değil, bilgilerini referans noktasıyla paylaşabilirler mi? Tezimi son haline getirdiğim zaman sitede paylaşacağım..
  2. Çed bitirme ödevi

mrb , bitirme ödevim: herhangi bir yerin çed örneği. bu kapsamda belli firmaların proje tanıtım veya genel formatta hazırladığı raporlardan yararlanmak istiyorum. bu kapsamda telif açısından bir sorun yaşar mıyım(kaynak göstermek istemiyorum)?
  3. Mühendislik ekonomisi ödevi

Öncelikle merhabalar herkese..Mühendislik Ekonomisi dersinde aldığım ödevi nasıl yapacağıma karar veremedim de bu konuda bana yol gösterip yardımcı olursanız çok sevinirim. ÖDEV ; Sakarya Kırkpınar’da bir işletmenin günlük 20 kw/saat enerjiye ihtiyacı vardır. Aylık elektrik faturası da 2000 TL’dir. İşletme, bu kadar enerjiyi aşağıdaki 2 yöntemden birini kullanarak ihtiyacını karşılamak...
  4. Bitirme ödevi

Bitirme konum arıtma çamurunun bertarafında yapılan depolama işlemi maliyeti .. Arkadaşlar yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. ilginiz için çok teşekkürler..
  5. Bitirme ödevi

Bitirme konum atıksulardan biyolojik yöntemlerle fosfor giderimi acaba bu konuda kaynak olabilecek kitap dergi ve içindekiler kısmını nasıl hazırlamam hususunda yardımcı olabilir misiniz, şimdiden teşekkür ederim..