• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Mühendislik ünvanı!

TalipGÜNER

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
sağlık bakanlığı
Change org üzerinde;
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Yukarıdaki linkte anlatmaya çalıştığım kampanyayı başlattım ya da başlattığımı sandım :( Ama sanırım benden başka kimsenin haberi olmadı:acpsnr: daha önce change.org üzerinden paylaşım yapan arkadaşlarım varsa deneyimlerini benimle paylaşabilir mi? Ya da bu kampanyayı beraberce duyurabilir miyiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığına

Merhaba,

Yanlış hatırlıyor olabilirim tabii ama sanki daha önce de böyle bir kampanya başlatılmıştı; her neyse, siz de başlatmışsınız iyi de olmuş. Fakat bunu iyi yaymanız gerekir; sosyal medyanın bütün kanallarını kullanmanızı öneririm. Facebook'daki Çevre Mühendisliği ile ilgili gruplarda, Twitter'da, belki Instagram'da, Çevre Mühendisliği ile ilgili diğer forumlarda ve benim belki de adını bilmediğim diğer mecralarda.
Twitter'daki #çevregörevlisideğilçevremühendisi etiketi altında çok fazla meslektaşımıza ulaşabilirsiniz mesela..

bu kampanya başarıya ulaştı.
Kampanya başarıya ulaştı: ÇEVRE GÖREVLİSİ DEĞİL, ÇEVRE MÜHENDİSİ Konuyla ilgili dava açan, toplantılar düzenleyen ve yetkililerle çeşitli görüşmelerde bulunarak eski yönetmeliğin iptal edilmesini talep eden Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran Bozoğlu, yönetmelikte yapılan değişikliği, “Örgütlü mücadelenin bir sonucu” olarak değerlendirdi. Meslek odalarının sadece mesleki hakları için değil, çevre için de mücadele ettiğini söyleyen Bozoğlu, şimdiki en önemli gündemlerinin Çevre Kanunu’nda yer alan ve Çevre mühendisi yerine kullanılan “Çevre Görevlisi” kavramına karşı mücadele etmek olduğunu söyledi. SINAV ŞARTI KALDIRILDI Ayrıca, eski yönetmelikte, sanayi tesislerindeki çevre kontrolü, işinin ehli olmayan, kısa sürede alınan belgelerle görevlendirilecek kişilere devrediliyor ve Bakanlık tarafından yapılacak olan sınav sonucunda “başarılı olma” şartı getiriliyordu. Yeni çıkan yönetmelikteki en büyük değişikliklerden biri de, bu sınav şartının kaldırılması oldu. Çevre görevlisi olacaklarda aranacak niteliklerin düzenlendiği ve sınav şartının getirildiği eski yönetmeliğin 6. maddesi, “En az 4 yıllık üniversitelerin çevre mühendisliği bölümünden mezun olmak veya çevre mühendisliği konularında yüksek lisans veya üzeri eğitim almış olmak ve çevre mevzuatı konusunda Bakanlıkça yapılacak/yaptırılacak eğitime katılmak” diye değiştirilerek, bu şartlar yeterli kabul edildi. Haberin devamı için:

@Samet Okur "Meslek odalarının sadece mesleki hakları için değil, çevre için de mücadele ettiğini söyleyen Bozoğlu, şimdiki en önemli gündemlerinin Çevre Kanunu’nda yer alan ve Çevre mühendisi yerine kullanılan “Çevre Görevlisi” kavramına karşı mücadele etmek olduğunu söyledi." bu kısmı sizin gösterdiğiniz evrensel.net'ten kopyaladım Samet Bey!
Peki siz benim hazırladığım kampanyanın içeriğini okudunuz mu?