Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mülakat soruları ne olabilir?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Hazel Candan tarafından paylaşıldı.

 1. Hazel Candan

  Hazel Candan CMNet Üyesi

  arkadaşlar bu hafta elektronik atık geri dönüşümü yapan bir firmaya iş görüşmesine gidicem bu konu hakkında çok fazla bir bilgim yok sizce nasıl sorular sorulabilir beyin fırtınası yapalım mı ? :confused:
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Elektronik atık nedir? Hangi maddeler elektronik atık olabilir? Elektronik atıklar neden geri dönüştürülür? Ne kazanılır geri dönüşümden?

  Görüşme nerede EXITCOM mu?
   
 3. melikealıcı

  melikealıcı CMNet Üyesi

  sanırım hazel vestel gıbı bır yere iş basvuru yapmıs. bazen geri getirilen bazende hatalı olarak üretilmiş metal malzemeler tekrar geri kazanıma gönderilmekte. aatıkta bunlar. televizyonun motor kısmı yada dış muhafaza kapakları gibi.
   
 4. melikealıcı

  melikealıcı CMNet Üyesi

  ergitme ve pressleme yöntemleri kulanılıyordur
   
 5. Hazel Candan

  Hazel Candan CMNet Üyesi

  Fatih Bey haklı bakalım görüşmeye gidicem ama inşallah sonuç güzel olur :)
   
 6. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Murat Ilgar mıydı sahibi?
   
 7. Hazel Candan

  Hazel Candan CMNet Üyesi

  evet REW da tanışmıştım kendisiyle.
   
 8. Metin Koci

  Metin Koci CMNet Üyesi

  mühendisleri arzu ve özlem hanımlar exitcom un,biraz sürüncemede bir yönetmeliği var ama e-atık için başlanacak en iyi yer bence...
  Bakanlığın sitesindeki yönetmelik taslağını iyice çalış,eksik tarafları nelerdir onları araştır.İyi şanslar dilerim
   
 9. Hazel Candan

  Hazel Candan CMNet Üyesi

  çalışmaya başlamaya geç kaldım sanırım bu hafta içi görüşücem Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların (AEEE) Kontrolü Yönetmeliği taslak sanırım hala okucam tabiiki bu işe de ihtiyacım var inşallah olur. taslakta nasıl eksiklikler var bilemiyorum sizin düşünceleriniz neler eksiklik var mı ne şekilde olmalıydı ?
   
 10. Metin Koci

  Metin Koci CMNet Üyesi

  Önce biraz inceleyin taslağı sonra hep birlikte kritiğini yaparız arkadaşlarla...
   
 11. Hazel Candan

  Hazel Candan CMNet Üyesi

  sabahtan beri inceliyorum yönetmeliği hayırlısı :D
   
 12. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Bol şanslar büyük gün bugün :)
   
 13. Hazel Candan

  Hazel Candan CMNet Üyesi

  KPSS için büyük gün kaç gündür bu gün yarın dedik sinirlerim gerildi iyice :)) saat 14.00 de az kaldı site kitlencek kesin bakabiliriz inşallah :))
   
 14. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

 15. M. Çağrı Karabuğa

  M. Çağrı Karabuğa CMNet Üyesi

  Katı atıkçıya selamlar,

  Hatırladığım kadarıyla çok istediğin bir sektör,hayırlısıyla olur İnşallah.Mülakatta ne sorulur bilmiyorum ama rahat olmak önemli bir faktör.Arkadaşımın teki internetten memleketindeki birkaç yere iş başvurusu yapıyor.Bir tanesi görüşmeye çağırıyor.Bu da gidiyor,nede olsa almazlar diye mülakatı hiç sallamıyor.Biraz ukalaca biraz fazla rahatça mülakatı geçiriyor.Sonunda işe alınıyor.Demiş adamlar özgüvenin ve rahatlığın bizi çok etkiledi.Bu hikayeyle rahatlığın önemini vurgulamak istedim ama yinede nede olsa almazlar pisikolojisiyle gitme derim.Herzaman tutmayabilir:)

  Mülakatında başarılar dilerim.
   
 16. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Çağrı, ben ne de olsa almazlar psikolojisiyle gittim noldu belediyeye ? Almadılar :D
  Şaka bir yana Çağrı'nın dediği gibi rahat olmak tabi ki yerinde bir hareket ama burada yanlış anlaşılma olmasın. Egosu tavanda bir tavır da sergilememek gerekir. Mülakatta başarılar dilerim. Umarım hakkında hayırlısı olur :)
   
 17. Hazel Candan

  Hazel Candan CMNet Üyesi

  :) katı atıkçı sanada selamlar. rahatım zaten de şimdi şu KPSS sinirlerimi bozuyor hala göremedik :(
   
 18. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Ayrıca, konuyla belki alâkalı değil belki de işine yarar bilmiyorum ama bir ara elektronik devrelerin kg.ı 3 TL den alındığını hatırlıyorum. Hani pratik olarak bir şey sormaya kalkarlarsa diye istersen bir geri dönüşümcülerin sitelerinden bir bak. Piyasada elektronik atıkların durumu nedir, sorunlar nelerdir, ücret ile ilgili bir şeyler varsa falan filan. Bildiğim kadarıyla kendilerine özgü siteleri var.
   
 19. M. Çağrı Karabuğa

  M. Çağrı Karabuğa CMNet Üyesi

  Umut garibanın ekmeğiymiş.Çalışmadan girdim 70 civarı bekliyorum.Bakarsın 3-5 puan fazla gelir umuduyla bende bakıyordum.;(
   
 20. Hazel Candan

  Hazel Candan CMNet Üyesi

  evet sitelere bakıyorum zaten şu anda pc ana kartlarında sadece Türkiyede geri dönüşüm sürecine dahil olmadığını öğrendim. bu arada puanlar 5 puan falan düşük gelcekmiş diolar zaten umudumuz azdı iiiyice azaldı.
   
Mülakat soruları ne olabilir? konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Mülakat Soruları

  Mülakat Soruları Hem aday hem de mülakatı yapan kişi için oldukça stresli bir konu olan mülakatlarda, giriş konuşmalarının oldukça samimi ve beliren soğuk havayı ortadan kaldırıcı nitelikte olması gereklidir. Mülakatın başında yapılacak olan kısa, samimi bir sohbet iki tarafın da bilgi alışverişini daha verimli hale getirmesini sağlayacaktır....
 2. Mülakat Kaybettiren Hatalar

  MÜLAKAT KAYBETTİREN HATALAR İş görüşmesi kendinizi ispatlamanız açısından en önemli fırsat. Bu fırsatı ıskalamak istemiyorsanız giyiminizden duruşunuza kadar her ayrıntıya dikkat etmeniz gerekir. İşte mülakatlarda yapılan 10 büyük hata... MÜLAKATLARDA YAPILAN 10 BÜYÜK HATA İş görüşmeleri kendinizi göstermek için elinize geçen en önemli fırsat. Bu fırsatı da çok iyi kullanmanız...
 3. İSG Yüksek Lisans Mülakat Soruları

  Arkadaşlar merhaba, İş sağlığı güvenliği yüksek lisans için mülakatlarda ne gibi sorular soruyorlar? Bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim.
 4. Iş başvurusu mülakat

  Merhaba... İş başvurusu konusunda bikaç önemli sorum olucaktı.. Bu sene mezun oldum ve henüz hiçbir iş tecrübem yok. 10 gün sonraki yds sınavına gireceğim için açıkçası hiç iş başvurusunda bulunmadım. Sınavı atlattıktan sonra başvurularımı yaparım diye düşünmüştüm. Sadece bir siteye cv mi bırakmıştım. Az önce aradılar kocaelide elektronik atık geri dönüşümü, metal atık toplama.. işleri ile...