Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ne anlama geliyor?

Konu, 'Tanışma Alanı' kısmında ahmetceylan tarafından paylaşıldı.

1. ahmetceylan

ahmetceylan CMNet Üyesi

Arkadaşlar bu değerler ne anlama geliyor ve nasıl ölçülüyor bilgisi olan var mı? Yönetmelikleri okuyoruz ama bazı bilgileri bilmeden geçiyoruz.
    K ≤ 1,0 x 10-9 m/sn; kalınlık ≥ 5 m veya eşdeğeri,
    K ≤ 1,0 x 10-9 m/sn; kalınlık ≥ 1 m veya eşdeğeri,
    K ≤ 1,0 x 10-7 m/sn; kalınlık ≥ 1 m veya eşdeğeri.

şimdiden teşekkürler.

2. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

zeminde kullanılan malzemenin kalınlığı (1 mt, 5 mt),
    K=geçirimlilik katsayısı (permeabilitesi)
    toprak içinde kirleticinin ilerleme hızı
    İlgili Yönetmelik
    Atıkların Düzenli Depolanmasına Dair Yönetmelik

Tuğba Coşkun bunu beğendi.
ne anlama geliyor? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kağıt Pil Geliyor

Son yıllarda, başta bilgisayarlar olmak üzere tüm elektronik araçlar daha da küçülüyor. Ancak güç kaynaklarının, başka bir ifadeyle pillerin küçüldüğüne pek rastlanmıyordu. Kağıt pil, üç yıl içinde satışa sunulabilecek… Amerikalı bilim adamları ise son deneyleriyle, bu döneme son vermeye hazırlanıyor. Bilim adamları, uzaktan bakıldığında sadece minik bir kağıda benzeyen bir pil...
  2. Bu Gölün Suyu Nereden Geliyor?

Kahramanmaraş'ın sahip olduğu doğal güzellikler arasında bulunan Yeşilgöz Gölü’nü besleyen su kaynaklarının bulunması için araştırma çalışmaları yürütülüyor. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Sualtı Topluluğu ve Anadolu Speleloji Grubu üyeleri tarafından yürütülen çalışma, gölün Keş Dağı'ndaki düdenler ve yer altındaki mağaralar aracılığıyla göle ulaşan sularla beslendiği görüşü...
  3. kıdem tazminatı yerine fon geliyor

Kıdem tazminatı kalkıyor, yeni fon geliyor Kıdem tazminatı kalkıyor Geçen yıl tartışılan ve Türk-İş ile Hak-İş’in ayaklanmasına neden olan kıdem tazminatının kaldırılarak yerine fon kurulması yeniden gündemde. Vatan Gazetesi'nin haberine göre, hükümet 4 yıllık yeni iktidar döneminde işçilerin büyük çoğunluğunun alamadığı ve işletmelerin üzerinde ödeme baskısı oluşturduğu gerekçesiyle kıdem...
  4. Mütevazi liderler geliyor..

İş dünyasında taşlar yerinden oynuyor. Otoriter, dediğim dedik, ben yaptım oldu tarzı liderlerin yerini kararlarını ekibiyle şeffaf bir şekilde paylaşan, çalışana yakın, gösterişten kaçınan mütevazı liderler alıyor... GANDİ YÖNETİCİLER GELİYOR Otoriter, dediğim dedik, ben yaptım oldu tarzı liderlerin yerini kararlarını ekibiyle şeffaf bir şekilde paylaşan, çalışana yakın, onlardan biri...
  5. Yeşil İnşaat Malzemeleri Geliyor

Dünyanın önde gelen Growth Consultancy & Research (Büyüme Danışmanlığı ve Araştırma) kuruluşlarından Frost & Sullivan`ın `İnşaat Malzemeleri Endüstrisinin Stratejik Gelişimi` başlıklı analizi, enerji tasarrufu, enerji verimli kullanma, karbon azaltımına yönelik küresel faaliyetler ve çevre ile uyumlu sanayileşme politikalarına paralel olarak inşaat malzemeleri sektöründe yaşanan ve...