• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ne içtiğimizi bilmek istiyoruz !

Pınar Pelit Demir

Kayıtlı Kullanıcı
Ankara ve İstanbul`da yaşanan su tartışmaları çok önemli bir sorunu gün yüzüne çıkarmıştır. Yurttaşlar musluklarından akan suyun içerisinde ne olduğuna dair bilgiye ulaşamamaktadır. Ankara`da yaşanan ishal vakalarına dair suyun temiz olduğunuz ispatlayacak günlük veriler Ankara Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından ortaya konamamaktadır. Benzer sorunlar, Kütahya Emet`te, Sivas Kangal`da da yaşanmaktadır.

Analizler Sağlık Bakanlığı`na bağlı Halk Sağlığı Kurumu ve bağlı laboratuvarları tarafından yapılmalı ve analiz sonuçları günlük olarak internet üzerinden paylaşılmalıdır. Halk sağlığı laboratuvaları uluslar arası geçerliliğe sahip olmalı ve akredite edilmelidir. Analiz sonuçlarının güvencesi bu şekilde sağlanabilir.

Bu meşru talebi herkes sahiplenmelidir. Damacana suya mahkum değiliz. Besinlerimizi yıkadığımız suya, temizliğimizi yaptığımız suya, musluklarımızdan akan suya dair bilgi sahibi olmak insan hakkıdır. Bu bilgiyi devletin kurumları sağlamalıdır.

Bu nedenle, musluklarımızdan temiz, güvenilir su akması için #NeİçtiğimiBilmekİstiyorum !

Bugün bu talebi yükseltmezsek yarın sebzelerimizi, meyvelerimizi seyreltilmiş çamaşır suyu ile yıkayacak hale getirileceğiz.

Tüm yurttaşlarımızı 12.09.2014 Cuma günü saat 20:00`da Twitterdan, Facebook`tan ve diğer sosyal paylaşım ağlarından #NeİçtiğimiziBilmekİstiyoruz demeye davet ediyoruz.

Saygılarımızla,

Baran BOZOĞLU

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

Arkadaşlar odamızdan gelen maili sizlerle de paylaşmak istedim, herkesi konu hakkında duyarlı olmaya davet ediyorum.

İyi Çalışmalar.