• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Neden Çevre Mühendisi?

alifırat ka

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar neden Çevre Mühendisliğini seçtiğimizi paylaşabilir miyiz? Kendimden başlıyorum, Mühendis olmak istiyordum, Mühendislikle ilgili ne varsa yazdım, Şansıma Çevre Mühendisliği geldi (not: 23. Tercihim)

öğrenciyken yolunu çizen için çok zevkli ve kaliteli mühendislik. devlet nazarında istisham kontrol edildiğinden popüleritelik ve aktifliği hakkında eleştirilere hak veririm herzaman ama bu açıdan bakmazsak, günümüz şartları, teknolojileri, rekabet ve ülkemizin sosyal, ekonomik, liberal konumuna göre, bir ülke çevre mühendissiz olamaz. bence bu yüzden. ama her açıdan değerlendirilirse fikirler değişiyor.

Muhendislik secimimde 11. Tercih olarak son çevre muhendisligiydi.. Bölüm güzel ama kpss den 90 alınca asıl o zaman güzel olacak :)

Benim en son tercihimdi, puanı da vasfı da yerlerde şimdi .. kardeşim rehber öğretmen ve halen geleceğin mesleği diye geçiyor sakın kimsenin günahına girme dedim..
Etik kurallar derken çok haklısınız.. Mesela eğitimde farklı şehirden çok kişiyle tanıştık, konuştuk ama bizden sonra yetki alıp firmalarımıza sarkan aynı şehirden arkadaşlar eğitimde aynı sınıfta olduğumuz halde koridorda bile bakışlarını yönlerini değiştirdiler.. önce birbirimizin yüzüne bakabilmeli sorunları konuşabilmeliyiz. Kendimizi geliştirirsek firmalar kendisi buluyor bizi...

@Melih Coşar

13. Tercihimdi. 2013 mezunuyum. Hazırlık dahil 7 yılda bitti. Mezun olduktan sonra ilk iş C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olmak için kursa gittim. Sonrasında Aralık 2013 askere gittim ama sınava girmedim. Askerlik bitince önce Kasım 2014 tarihinde Antalya'da yapılan Çevre Görevlisi adlı mesleki hakaret içerikli kursu aldım. Sonrasında aralıkta sınava girip C Sınıfı uzman oldum. Bu belgeleri alana kadar hep iş aradım hala da arıyorum ama sonuç hep hüsran. Askere gidene kadar askerlik, bu iki belgeyi alana kadar da onlar hep engel oldu. Şimdi daha büyük bir engelim var ki o da "TECRÜBE". Şuan olsa asla seçmezdim. Sağlıkla ilgili 2 yıllık bir bölüm okurdum. 17 Şubat 2016 günü 29 yaşında olacağım ve eğer 2 yıllık sağlık okuyup çalışıyor olsaydım şuana kadar bir ev ve araba sahibi olurdum. Son derece PİŞMANIM ve şimdiki aklım olsa ASLA TERCİH ETMEM.