• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Nerde bu tehlikeli atıklar

Kadir A.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
İLAÇ FABRİKASI
Günaydın Arkadaşlar..
Tehlikeli atık kontrol yönetmeliğinde bir sürü kod var biliyorsunuz.
Bu kodların üretildiği atıklar hangi sanayi tesislerinde oluşuyor..
Misal : 07 02 kod başlığı : plastik, sentetik kauçuğun ve yapay elyafların İFTKlarından kaynaklanan atıklar diyor arkadaşlar.
Plastik PVC ile ilgili fabrikaları arıyorum atığımız oluşmuyor diyorlar..
nerede oluşuyor bu atıklar ??

07 01, 07 02, 07 03, 07 06,, 08 01, 13 01, 13 02, 13 03, 13 04, 13 05, 16 10, 19 02, 19 07, ARKADAŞLAR BU ATIKLAR HANGİ SANAYİ TESİSLERİNDEN OLUŞUYOR YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM..

Bahsettiğim gibi üstad.. yukarıda belirttiğim atık kodları hangi sanayi tesislerinde yada hangi kurumlarda oluşuyor.. hangi sanayi kollarında bahsettiğim kodlarda atık oluşur.. bu ..

bence ek'te ki dosyalara bir bakabilirsin. forum içinde detaylı bilgiyi bulabilirsin. ama nokta atışı bilgi istiyorsan araştırmanı öneririm. iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• TR_Vol_3-03_04_2012.rar
    922.9 KB · Görüntüleme: 52
  • TR_Vol_2-03_04_2012.rar
    1.5 MB · Görüntüleme: 39
  • TR_Vol_1-03_04_2012.rar
    1.3 MB · Görüntüleme: 28
Sn. KaanDogukan ' a bilgiler için teşekkürler...
Sn. Pigment87 En kısa yoldan ATIK YÖNETİMİ GENEL ESASLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK EK 4 te tüm sanayi ve alt kollarına ait atık listesi yer almakta. İhtiyacın olan bilgilere oradan ulaşabilirsin..

benim çözemediğim nokta şu : Ek-4 te plastik işlemesi diyor. plastik fabrikalarını arıyorum.. atık oluşmuyor diyorlar.. :confused:
Yine de teşekkürler verdiğiniz bilgiler için..

plastik fabrikalarını ne için arıyorsunuz??? danışmanlık yapıyorsanız yerinde gözlemlemeniz gerekir ki o zaman zaten oluşan atıkları görürsünüz...
Ne lazım dı derken ne amaçla bu soruyu sorduğunu merak etmiştim.

Şöyle ki.. lisanslı taşıma şirketinde çalışıyorum.. atık yağ, tehlikeli atık, bitkisel atık yağ taşıma işlemi gerçekleştiriyoruz. benimde bazı firmalarla görüşüp atık bulmam gerekiyor taşımak için..

bak bu işime yarar işte.. çok teşekkürler..

üstad bu sistem güzel de pek kullanılmıyor sanırım..

@pigment87

Merhaba,

Site yeni kurulduğu için şu anda sakin gözüküyor ancak bizler talepleri sürekli takip ediyoruz. Zamanla daha sık kullanılır hale geleceğine eminim.

Saygılarımla