Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nerde bu tehlikeli atıklar

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Kadir A. tarafından paylaşıldı.

1. Kadir A.

Kadir A. CMNet Üyesi

Günaydın Arkadaşlar..
    Tehlikeli atık kontrol yönetmeliğinde bir sürü kod var biliyorsunuz.
    Bu kodların üretildiği atıklar hangi sanayi tesislerinde oluşuyor..
    Misal : 07 02 kod başlığı : plastik, sentetik kauçuğun ve yapay elyafların İFTKlarından kaynaklanan atıklar diyor arkadaşlar.
    Plastik PVC ile ilgili fabrikaları arıyorum atığımız oluşmuyor diyorlar..
    nerede oluşuyor bu atıklar ??

07 01, 07 02, 07 03, 07 06,, 08 01, 13 01, 13 02, 13 03, 13 04, 13 05, 16 10, 19 02, 19 07, ARKADAŞLAR BU ATIKLAR HANGİ SANAYİ TESİSLERİNDEN OLUŞUYOR YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM..

2. Yusuf Dulda

Yusuf Dulda CMNet Üyesi

Merhaba, sana ne lazım dı??;)

3. Kadir A.

Kadir A. CMNet Üyesi

Bahsettiğim gibi üstad.. yukarıda belirttiğim atık kodları hangi sanayi tesislerinde yada hangi kurumlarda oluşuyor.. hangi sanayi kollarında bahsettiğim kodlarda atık oluşur.. bu ..

4. KaanDogukan

KaanDogukan Genel Yönetici

bence ek'te ki dosyalara bir bakabilirsin. forum içinde detaylı bilgiyi bulabilirsin. ama nokta atışı bilgi istiyorsan araştırmanı öneririm. iyi çalışmalar

Ekli Dosyalar:

Oğuz Dedehayır bunu beğendi.
  5. Yusuf Dulda

Yusuf Dulda CMNet Üyesi

Sn. KaanDogukan ' a bilgiler için teşekkürler...
    Sn. Pigment87 En kısa yoldan ATIK YÖNETİMİ GENEL ESASLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK EK 4 te tüm sanayi ve alt kollarına ait atık listesi yer almakta. İhtiyacın olan bilgilere oradan ulaşabilirsin..

6. Kadir A.

Kadir A. CMNet Üyesi

benim çözemediğim nokta şu : Ek-4 te plastik işlemesi diyor. plastik fabrikalarını arıyorum.. atık oluşmuyor diyorlar.. :confused:
    Yine de teşekkürler verdiğiniz bilgiler için..

7. Yusuf Dulda

Yusuf Dulda CMNet Üyesi

plastik fabrikalarını ne için arıyorsunuz??? danışmanlık yapıyorsanız yerinde gözlemlemeniz gerekir ki o zaman zaten oluşan atıkları görürsünüz...
    Ne lazım dı derken ne amaçla bu soruyu sorduğunu merak etmiştim.

8. Kadir A.

Kadir A. CMNet Üyesi

Şöyle ki.. lisanslı taşıma şirketinde çalışıyorum.. atık yağ, tehlikeli atık, bitkisel atık yağ taşıma işlemi gerçekleştiriyoruz. benimde bazı firmalarla görüşüp atık bulmam gerekiyor taşımak için..

9. Yusuf Dulda

Yusuf Dulda CMNet Üyesi

Kadir A. bunu beğendi.
  10. Kadir A.

Kadir A. CMNet Üyesi

bak bu işime yarar işte.. çok teşekkürler..

üstad bu sistem güzel de pek kullanılmıyor sanırım..

11. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Bu konu başlığını okuyacak arkadaşlar için hatırlatma yapmak isterim, atığın tehlikeli olup olmadığına, analiz gerektirip gerekmediğine bakmak için Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin Yönetmelik eklerine bakmanız gerekmektedir. Tehlikeli atıkların kontrolü Yönetmeliğindeki ekler kullanılmamaktadır.

Fatih Özcan bunu beğendi.
  12. Oğuz Dedehayır

Oğuz Dedehayır CMNet Üyesi

Merhaba,

Site yeni kurulduğu için şu anda sakin gözüküyor ancak bizler talepleri sürekli takip ediyoruz. Zamanla daha sık kullanılır hale geleceğine eminim.

Saygılarımla

Nerde bu tehlikeli atıklar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. tehlikeli atıklar

tehlikeli atıklar beyanında bulunan kapasite raporuna nasıl ulaşabilirim bu raporun şablonunu nasıl ulaşabilirim....teşekkür ederim
  2. Evlerimizdeki tehlikeli atıklar

Merhaba arkadaşlar, Çevre mühendisleri olarak mesleğimizi sadece iş yerimizde değil evlerimizde de yaşamın olduğu her yerde uygulamamız gerekir ve bu uygulamalara da öncülük ederek toplumumuzu bilinçlendirmemiz gerekir diye düşünüyorum. Buna istinaden Çevre ve Orman Bakanlığının hazırladığı ve kamuya ücretsiz sunduğu "Evlerimizdeki Tehlikeli Atıklar" kitabını sizlerle paylaşmak...
  3. Hastanede oluşan tehlikeli atıklar

Arkadaşlar hastanede oluşan ve tehlikeli atık sınıfına giren maddeler nelerdir ve nasıl toplanır nasıl depolanır bununla ilgili bie eğitim slaytı olan varmı ? Teşekkürler
  4. Tehlikeli Atıklar Ön İşleme Ara Depolama

Arkadaşlar tehlikeli atık ön işleme ara depolama tesisine ait kimyasal atıksu arıtma tesisi örnek projesi elinde olan varsa yardımcı olabilir misiniz ?
  5. Tehlikeli atiklar (döküman)

merhaba arkadaşlar, Tehlikeli atıklar dersinde makale yazılacak.Benim konum ise ÖZEL ATIKLAR VE BERTARAFI ; Asbest atılar Boya atıkları filtre atıkları yağ atıklar çeşitli çözgenler sprey kutuları vb. gibi tehlikeli özel atık olarak değerlendirdiğiniz konularla ilgili eger elinizde döküman varsa paylasabilir misniz ?