Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nüfus Hesabı 1.1

Konu, 'Diğer Mesleki Programlar' kısmında Murat Erdem tarafından paylaşıldı.

1. Murat Erdem

Murat Erdem Genel Yönetici

Çevre Mühendisliği ve İstatistik Bilimlerinde sık kullanılan nüfus hesap yöntemlerine göre gelecek yıllar için nüfus tahmini yapar..

Nüfus.jpg

İYİ ÇALIŞMALAR..

Ekli Dosyalar:

serdaralkan, Can Avşar ve Fatih Özcan bunu beğendi.
  2. TuncayAlbayrak08

TuncayAlbayrak08 CMNet Üyesi

yararlı ve güzel bir çalışma
    teşekkürler...

3. Akif Güvercin

Akif Güvercin CMNet Üyesi

rica etsem proğramı indiren varsa rar şeklinde atabilir mi _?

4. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Sanırım bu şekilde daha iyi..

5. Akif Güvercin

Akif Güvercin CMNet Üyesi

benim bilgisayar rapid i açmıyor o yüzden rar şeklinde olursa sevinirim...

6. İsrafil Yılmaz

İsrafil Yılmaz CMNet Üyesi

arkadaşlar ben indirdim ama kurulumda hata veriyor ve kurulum tamamlanamıyor sonrada kapanıyor

7. Mustafa Demir

Mustafa Demir CMNet Üyesi

işletim sisteminiz vista ise kurulum dosyasına sağ tıklatıp "yönetici olarak çalıştır" a tıklamalısınız.
    ayrıca yükleme tamamlandıktan sonra programı çalıştırırkende sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır'a tıklamalısınız

Murat Erdem bunu beğendi.
  8. İsrafil Yılmaz

win 7 kullanıyorum da programı yüklerken biz dizi hata veriyor ve bitince açıyorum program files ta böyle bir dizin bile yok

9. Mustafa Demir

Mustafa Demir CMNet Üyesi

dediğimi yaptınızmı bir deneyin lütfen

10. İsrafil Yılmaz

11. İsrafil Yılmaz

benim kullandığım sistem win 7 onda denedim çalışmadı yüklemedi bile fakat başka bir bilgisayarda xp var onda denedim çalıştı

12. Murat Erdem

Murat Erdem Genel Yönetici

Arkadaşlar Programı Vista ve Windows 7 de kullanacak arkadaşlar bir defaya mahsuz aşağıda anlattıklarımı yapmak zorundalar.. Sorun yeni windows sisteminin komponent değişimi ve UAC problemidir.

1. Programı indirin ve klasöre çıkartın. Daha sonra klasörde setup dosyasını bulup sağ tıklayın. Açılan menuden "Yönetici Olarak Çalıştır" ı seçin.

Eki Görüntüle 11889

2. Bu şekilde programı kurduktan sonra başlat çubuğundaki arama kutusuna "CMD" yazın ( tırnak işaredi koymadan).. Çıkan MSDOS simgesini sağ tıklayıp "Yönetici Olarak Çalıştır" deyin.

Eki Görüntüle 11890

3. Daha Sonra aşağıdaki resimdeki ifadeleri açılan MSDOS ortamında yazın.

Eki Görüntüle 11891

4. Daha sonra masaüstüne gelin ve Program iconu'nu sağ tıklayıp yine "Yönetci Olarak Çalıştır" ı seçin.

Eki Görüntüle 11892

Hepsi bu.. Programı ikinci defa çalıştırmak istediğinizde yanı işlemleri tekrardan yapmanıza gerek yok. Herzamanki gibi simgeyi tıklatıp açabilirsiniz.. Programı XP ve önceki işletim sistemlerinde en ufak bir hata çıkmadan ve bu işlemleri yapmadan çalıştırabilirsiniz..

İYİ ÇALIŞMALAR..

13. Cem Yılmaz

Cem Yılmaz CMNet Üyesi

Programı yükledim ve kurulumu yaptım. Oldukça başarılı bir uygulama olmuş gerçekten. Teşekkür ederim.

14. Mustafa Keşci

Mustafa Keşci CMNet Üyesi

benim windows 7 ama normal şekilde yüklendi ve açıldı teşeküler...

15. FERHAT ELÇİ

FERHAT ELÇİ CMNet Üyesi

windows 10 için olumsuz kurulmuyor malesef

Nüfus Hesabı 1.1 konusuna benzer içeriklerimiz
  1. KOI Ölçüm hesabı

ÖLÇÜM HESABI Kimyasal Oksijen İhtiyacı numunenin şiddetli asidik ortamda ,kuvetli bir oksitleyici olan dikromat ile kaynatılarak oksitlenmesini sağlayan 2 saatlik bir kaynatma sonucunda,tüketilmeden kalan oksitleyicinin miktarının standart indirgen madde çözeltisi ile volümetrik yoldan saptanması hesasına dayanır.Kaynama hesnasında uçucu organik maddelerin kaybını önlemek için geri...
  2. Nüfus hesaplaması

mrb sayın meslektaşlarım, Evsel Atıksuların Arıtılmasında UZUN HAVALANDIRMALI AKTİF ÇAMUR SİSTEMİNİ tasarlamaya çalışıyorum. proje debisini belirlemek üzere öncelikle nüfusu İller Bankası Yöntemine göre hesapladım. Ve bulduğum minimum debiyi IZGARA tasarımında uyguladığımda; Izgara Yaklaşım Hızı > 0,45 m/sn (olması gereken standart) bulduğum VmiN değeri 0,45 ten küçük çıkıyor. Buna göre...
  3. Eşdeğer Nüfus ve Tablolar

Benim kafamda ikilem oluşturan bir durumu paylaşmak istedim. Bir arıtma tesisi düşünün. 1280 m3/gün kapasitede ve 1100 kişiye hizmet veriyor. Deşarj için izin alınacak ve tablo eşdeğer nüfusa göre oluşturuluyor biliyorsunuz. Burada Eşdeğer Nüfus = 6400 kişi çıkıyor q=200 L olursa Bu da tablo 21.2 ye isabet ediyor.( 2.000 - 10.000 EN aralığı ) Sorum şu, önceki izinde de bu şekilde tablo...
  4. Kla hesabı

Selam arkadaşlar sitede yeniyim, tüm konuları inceleme fırsatım da olmadı, konu daha önce açıldıysa özür dilerim, kLa hesaplanması ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa öneri ve tavsiyede bulunabilir mi ? Şimdiden teşekkür ederim.
  5. Baca hesabı

Termik santralde yapılacak baca gazı arıtma tesisleri için baca hesabı yapmam gerekiyor. Baca yüksekliği hesabı nasıl yapılır