Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nükleer atıklar ve bertarafı

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Arzu Cürebal tarafından paylaşıldı.

1. Arzu Cürebal

Arzu Cürebal CMNet Üyesi

merhaba ..
    Nükleer atıkları ve bertarafı konusu hakkında makale yazmam gerekıyor ama bulmakta zorlanıyorum makalelerı yardımcı olursanız sevınırım arkadaslar . :)

Nükleer atıklar ve bertarafı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Nükleer Enerji

Nükleer enerji konusunda yoğun tartışmaların yapıldığı bugünlerde bende internetten bulup okuduğum bir makaleyi sizlerle paylaşmak istedim. Makale 2003 yılına ait fakat ben beğendim sizlerle de paylaşma gereksinimi duydum. Birazda uzun tabi umarım sıkılmadan okursunuz:) Ne kadar yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapılması gerektiği üzerinde dursakta nükleer enerji kullanımının da...
  2. 12.01.02 metal tozu bertarafı

Merhaba arkadaşlar, sorum şu, sac kesim sonucu oluşan metal tozlarımız var. metal tozu 12.01.02 kodlu atığın bertarafı ve bertaraf eden firmalar (isimleri) hakkında bilgisi olan var mı?
  3. Atık yağ bertarafı

Herkese merhaba, danışmanlığını yaptığım tesiste 50kg kadar atık yağ mevcut. bu kadar az miktarda atık yağı gelip alabilecek bir bertaraf tesisi biliyor musunuz? atık yağın analizi yapılmamış ve şanzıman yağını hidrolik yağ ile karıştırmışlar. analiz sonucunda problem çıkacak büyük bir ihtimalle. Bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekli?
  4. Zımpara bantlarının bertarafı

Arkadaşlar,fabrikamızda atık olarak zımpara bantı çıkıyor, miktarı da oldukça fazla.Bunların bertarafı için ne yapmam gerekli yardımcı olur musunuz?
  5. Silikajellerin bertarafı

Herkese merhabalar; tesisimizde bulunan fazla miktardaki silikajelleri bertaraf etmek isityorum ama hangi atık koduna girer bunun için ne yapmam gerek, bilgisi olan değerli arkadaşların yorumunu bekliyorum. teşekkürler.