Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nükleer Enerji

Konu, 'Enerji Kaynakları' kısmında sauozgur tarafından paylaşıldı.

1. sauozgur

sauozgur CMNet Üyesi

Nükleer enerji konusunda yoğun tartışmaların yapıldığı bugünlerde bende internetten bulup okuduğum bir makaleyi sizlerle paylaşmak istedim. Makale 2003 yılına ait fakat ben beğendim sizlerle de paylaşma gereksinimi duydum. Birazda uzun tabi umarım sıkılmadan okursunuz:)
    Ne kadar yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapılması gerektiği üzerinde dursakta nükleer enerji kullanımının da kaçınılmaz olduğu bir gerçek. Tabi işin siyasi boyutu da var..:)

Ekli Dosyalar:

Nükleer Enerji konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji

29 ocak 2010 da verilen haber. http://www.patronlardunyasi.com/haber/50-bin-kisiye-yuksek-maasla-is/77601 bununla ilgili bir gelişmeden haberdar olan var mı ?
  2. Renex2011 - Yenilenebilir Enerji Teknolojileri ve Enerji Verimliliği Fuarı

Fuar adı : RENEX 2011 Konusu : Yenilenebilir Enerji Teknolojileri ve Enerji Verimliliği Fuarı Tarihi : 20 - 23 Ekim 2011 Fuar alanı : İstanbul Fuar Merkezi / SALON 1 Ziyaret Saatleri : 10:30 - 19:00 Ücretsiz online davetiye için; http://www.hmsf.com/onlinedavetiye/renex2011/index.html
  3. Belçika "nükleer" istemiyor

Almanya. İsviçre ve İtalya’nın ardından Belçika da nükleer enerji kullanmamaya karar verdi. Belçika'da hükümet kurmakta zorlanan siyasi partiler, ülkedeki nükleer santrallerin geleceği konusunda anlaştılar ve taraflar nükleer santrallerin göreceli olarak kapatılması kararını verdiler. 2015 yılında ülkenin en eski üç nükleer reaktörü, 2025 yılına kadar da geri kalan tüm reaktörlerin...
  4. Enerji Kaynaklarının ve Enerji Kull.Yön

Merhabalar, Enerji verimliliği ile ilgili yönetmelikte enerji kullanımı 1000 TEP üzeri olan kuruluşlar enerji yönetim birimi kurmak zorundadır der. Fakat 1000 TEP altı olanlar için nasıl bir sorumluluk getiriyor. OSB de olanlarn biraraya gelerek Enerji yönetim birimi kurabilecekleri belirtilmiş. Peki OSB de olmayan firmalar bu durmda ne yapacaklar. Bilgisi olan var mıdır? Teşekkür ederim şimdiden.
  5. Nükleer enerji -anket

''Çernobil reaktör kazası, bir deney sırasında meydana gelen 20. yüzyılın ilk büyük nükleer kazasıdır. Ukrayna'nın Kiev iline bağlı Çernobil kentindeki Nükleer Güç Reaktörünün 4. ünitesinde 26 Nisan 1986 günü erken saatlerde meydana gelen nükleer kaza sonrasında atmosfere büyük miktarda fisyon ürünleri salındığı 30 Nisan 1986 günü tüm dünya tarafından öğrenildi.'' Sizce nükleer santraller...