Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nükleer yakıt taşıma kapları hakkında !!!acil!!!

Konu, 'Enerji Kaynakları' kısmında Burak Kesen tarafından paylaşıldı.

1. Burak Kesen

Burak Kesen CMNet Üyesi

http://www.taek.gov.tr/ogrenci/resimler/image004.jpg

Bu resimdeki Nükleer Yakıt Taşıma kabının etrafındaki maddelerin (çelik,alüminyum, odun, reçine) ne amaçla bu kapta kullanıldığını araştırıyoruz. Bu konuda bilgisi olanlar bizi bilgilendirirse seviniriz.

aa.jpg

2. Burak Kesen

Burak Kesen CMNet Üyesi

yok mu hiç bilgisi olan :(

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

bu atık taşıma kabı. yakıt taşıma kabı değil. ikisi ciddi anlamda farklı şeyler. camlaştırılmış atık olduğu üzerindeki ok işaretli açıklamada yazıyor.
    ayrıca hayatımda daha bir tane bile çevre mühendisinin nükleer santrale atık yönetimi yaptığını duymadım. duymam da sanıyorum. forumda atom enerjisi uzmanı olduğunu da sanmam.

4. Selçuk Küçük

Selçuk Küçük CMNet Üyesi

çelik dış yapı tüm unsurları bir arada tutmak için, gama ışımalarını kapakta tutmak amacıyla odun ve reçine kullanılmış (organik maddelerin zırhlama kapasiteleri oldukça yüksektir), malum kapak çok kalın ve ağır olursa açmak zor olur

5. Servet Yortumluk

Servet Yortumluk CMNet Üyesi

Nükleer yakıt taşıma ve atıklar ile ilgili olarak , izaydaş' tan Onur Uludağ beyden yardım alabilirsin,
    Kolay gelsin,

6. Burak Kesen

Burak Kesen CMNet Üyesi

Bilgiler için çok teşekkürler.

Nükleer yakıt taşıma kapları hakkında !!!acil!!! konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Acil durum ekipleri ve acil durum hareket tarzı planlama talimatı

hazırlanmış bir acil durum ekipleri ve acil durum hareket tarzı planlama talimatı ve acil durum ekipman listesi örneğidir arkadaşlar.
  2. Bitkisel atık yağ taşıma araçları hakkında

merhaba arkadaşlar, Bitkisel atık yağ taşıyacak araçların sağlaması gereken özelliklerle ilgili atık taşıma tebliğ taslağını inceledim, madde 8.1. d de "[SIZE=16px]Atık taşıyacak araçlar on yaş sınırını aşamaz. Motorlu Araçlar ve Römorkları Tip Onayı Yönetmeliğinde yer alan M sınıfı araçlar ile O sınıfı hariç motorsuz araçlara lisans belgesi düzenlenmez." diyor, bu maddeye göre mi...
  3. Tehlikeli atık taşıma lisansı hakkında

Tehlikeli atık taşıma lisansı almak istiyorum sağlamam gereken kriterler nelerdir.yardımcı olursanız çok sevinirim..
  4. Şantiye yönetimi hakkında bilgi ( acil =) )

merhaba arkadaşlar. Yarın ki final sınavım için bir konuda yardımlarınıza ihtiyacım var:( . Şantiye sahası nasıl kurulur,nasıl bozulur,gerekli belgeler nelerdir,bir şantiyeyi nelere dikkat ederek yönetirirsiniz... Bu soruların cevabları gerekli.Tecrübeli olan varmı acabA yardım edebilecek. Teşekkürler şimdiden :)
  5. Kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer tehlikelere dair görev yönetmeliği hakkinda

KİMYASAL, BİYOLOJİK, RADYOLOJİK VE NÜKLEER TEHLİKELERE DAİR GÖREV YÖNETMELİĞİ kapsamında valilikten çalıştığım hastaneye yönetmeliğin 5. maddesi gereği kurumumuzdan kimyasal veya biyolojik içerikli tehdit veya tehlike yaratabilecek üretim, depolama, araştırma, atık tesisi, laboratuvar ve işletmeler listesinin il müdürlüğüne gönderilmesini, tesisimizin konuyla ilgili kapasite bilgilerinin ve...