Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ocak sahalarında ve kırma-eleme tesislerindeki atıklar

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında hanvey1105 tarafından paylaşıldı.

1. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

ocak sahasının ve kırma-eleme tesisinin danışmalığını gerçekleştiren arkadaşlar yardımlarını bekliyorum. tehlikesiz atık beyanını gerçekleştireceğim de ne yazılabilir posa(ocak sahasından çıkan) atıklarından başka?? kırma-eleme de neler çıkabilir?

ocak sahalarında ve kırma-eleme tesislerindeki atıklar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. düzenli depolama sahalarında ayrıştırma

merhaba arkadaşlar; düzenli depolama sahalarında geri dönüşümlü atıkların ayrıştırılmasını yasaklayan ilgili madde yönetmelik veya genelgelerde mevcut muydu.? ilgili bütün yönetmelik/genelgelere baktım ama bulamadım/göremedim.hatırladığım kadarıyla böyle bir madde vardı.
  2. Kırma-eleme tesislerinin üstünün kapatılması

arkadaşlar merhaba...kırma eleme tesislerinde bantların, kırıcıların, ve stok maddelerin üzerilerinin kapatılması gerekiyor...danışmanı olduğum tesis üst kapatma yaptıracak..bununla ilgili birkaç fotoğrafa ihtiyacım var tesis yetkililerine örnek olarak sunmak istiyorum...özellikle kırıcılarla ilgili fotoğrafı olan varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim..teşekkürler
  3. Kırma Eleme Tesisi için Gerekli belgeler

Arkadaşlar, Kırma eleme tesisi ( patlatmalı ve patlatmasız olmak üzere ayrı ayrı ) ve asfalt plentleri, çevre izinleri kapsamında ne gibi izinler almamız gerekiyor. Hangi işlemler için izin gerekli? Farklı bir dalda mühendis olmama rağmen bu konuda bilgi almam gerekti. Yardımcı olursanız memnun olurum. Hepinize kolay gelsin
  4. Düzenli depolama sahalarında çalışanlara

bir sorum olacak. yav, gün içinde bu koku üzerimize siniyor ya, akşam nasıl kurtulmalı o kokudan? kükürtlü sabun? asit banyosu? baz banyosu? aktif karbon?
  5. Kırma-eleme tesisi ve taş ocağı

Arkadaşlar merhaba; İzin Lisans portalında kırma-eleme tesisi ve taş ocağı için uygun olan ana faaliyet alanı ve faaliyet dalı nedir ?