Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Odamızdan meslektaşlarımıza hukuk desteği

Konu, 'ÇMO Duyurular' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Değerli Meslektaşlarımız,

Oda Yönetim Kurulumuz, meslektaşlarımıza hukuki destek vermek için bir dizi çalışma yürütmektedir. Meslektaşlarımızın iş hayatında yaşadıkları problemler meslek örgütümüzün de problemleridir. Odamıza gelen başvurularda, meslektaşlarımızın çalıştırıldıkları iş yerlerinde düşük ücret aldıkları, haksız yere işten çıkarıldıkları ya da sigortasız çalıştırıldıkları belirtilmektedir. Odamız, tüm örgütlülüğü ile meslektaşlarımızın çalışma hayatlarında karşılaştıkları sorunlara karşı verdikleri haklı mücadelelerinde yanlarında olacaktır.
    Bu kapsamda her Cumartesi günü saat 09:30 ile 12:30 saatleri arasında genel merkezimizde ücretsiz hukuk müşavirliği desteği verilecektir. Aşağıdaki başlıklar ile ilgili hukuki destek almak isteyen meslektaşlarımız odamızın hukukdestek@cmo.org.tr Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresine e-posta gönderebilir ya da Oda Genel Merkezi'mize gelerek hukuk müşavirimiz Av. Nihan Akçar Eken ile yüz yüze görüşerek ücretsiz destek alabilirler.

• İş akitleri ve işyeri personel yönetmeliğin hazırlanması, mevcut olanların gözden geçirilip, gerektiğinde 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelikler çerçevesinde revize edilmesi,
    • İş davalarının açılmasının hukuki şartları konusunda bilgi verilmesi,
    • Haksız fesih sonucu işe iade davası açılması,
    • Fazla mesai davası,
    • Kıdem tazminatı davası,
    • İhbar tazminatı davası,
    • Yıllık izin ücreti v.s her türlü işçi alacağı davası,
    • İş kazası ve meslek hastalıklarından doğan maddi ve manevi tazminat davaları,
    • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve SGK ile ilgili konularda hukuki ihtilafların çözüm yollarının saptanması.
    • Çeşitli tip sözleşmelerin hazırlanmasında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi verilmesi,
    • Ortaklık sözleşmesi,
    • Hizmet sözleşmesi,
    • İş sözleşmeleri,
    • Çek ve senet tanziminde uyulması gereken kurallar,
    • Kamu Kurum ve Kuruluşları, noter ve adli makamlar nezdinde her türlü resmi yazı, müzekkere ve ihtarnameler hakkında gerekli cevabi yazıların hazırlanması hususunda dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verilmesi.
    TMMOB Çevre Mühendisleri Odası, çevre mühendislerinin daha iyi şartlarda çalışması ve haklarını korumaları konusunda destek vermeye devam edecektir. Saygılarımızla,

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
    Yönetim Kurulu

Odamızdan meslektaşlarımıza hukuk desteği konusuna benzer içeriklerimiz
  1. mesleğimize ve meslektaşlarımıza destek

arkadaşlar, hepimizin en büyük kaybı meslektaş olarak birbirimize köstek olmamızdır. çalışma hayatımızın büyük bir kısmı yaptığımız işi anlatmak,benimsetmek ve yapmaya çalışmakla geçiyor zaten.bırakın birbirimize destek olmayı tepeden inme eğitimsiz insanların sadece üçkağıtla bizim işlerimizi elimizden almasına göz yummak zorunda kalıyoruz.mücadele çoğu zaman çirkinliğin de ötesine...
  2. TTGV Çevre Teknolojileri Desteği

[FONT=Helvetica][COLOR=#494949]Amacı [FONT=Helvetica][COLOR=#494949]Çevre Teknolojileri Desteği’nin temel amacı, eko-verimlilik (temiz üretim/ sürdürülebilir üretim) anlayışı çerçevesinde üretim süreçlerinde asgari enerji, su, hammadde tüketimi ve atık üretimi için teknolojik yenilik içeren, sanayide uygulanabilir ve ekonomik değeri olan temiz üretim teknolojilerinin uygulanmasına yönelik...
  3. KOSGEB Desteği Alınması

KOSGEB danışmanlık desteği için iş termin planı hazırlanması konusunda bilgisi olan arkadaşlardan destek bekliyorum. Varsa Örnek bir İş Zaman Planı elinde bulunan varsa yayınlarsa sevinirim.
  4. Paket arıtma-hibe desteği

Faaliyette olan bir mermer ocağına paket arıtma yapılması için hibe desteği alınması isteniyor. Paket arıtma yapmak ve hibe den faydalanmak için gerekli koşullar nelerdir ?