Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Odamızın kendisine ait ilk ofisi için haydi el ele

Konu, 'ÇMO Duyurular' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  TÜM ÜYELERİMİZE VE ÇMO DOSTLARINA ÖNEMLİ DUYURU!
  ODAMIZIN KENDİSİNE AİT İLK OFİSİ İÇİN HAYDİ ELELE!
  "Bir Umudum Sende"


  Yol almalı insan; büyürken, severken, yürürken, düşerken, kavga ederken, direnirken, çalışırken ve en çokta insan olurken. İnsan olmak, sabaha sahip çıkmak, gecenin koynuna girmektir. İnsan olmak ellerinden tutmaktır çocukların ve bekçisi olmaktır yarınların. İnsan olmak sıyrılmaktır nefretin pençesinden, kanat çırpmaktır maviliklere ve erdemlere. İnsan olmak "umut" olmaktır, en zorda kalana ve kalmışa. İnsan olmak bir renk ile bin renge karışmaktır, bin rengin özü olmaktır. İnsan olmak "barışmaktır", "karışmaktır", "paylaşmaktır" ve "omuz vermektir". İşte bu yüzden birlikte tutarız yaslarımızı ve birlikte yıkarız boynumuzu "öyle mahzun, öyle garip". Zaman ve mekân fark etmez, her yerde ama en çokta içimizde yıkarız bendimizi.

  Çevre Mühendisleri Odası olarak çok düşler kurduk ve düşlerimiz uğruna örgütlendik, bir araya geldik, mesleki haklarımız ve ülkemiz için çaba harcadık. Şimdi en güzel düşümüzü gerçekleştirmenin arifesindeyiz. Son altı yılda üç kez mekân değiştirmek zorunda kaldık. Her taşınma yeni bir iş, yeni bir uğraş ve masraf demekti. Bu durum Odamıza ve üyelerimize ise sürekli adres, telefon ve iletişimde belirsizlik ve karmaşa getirdi. Artık kendi mekânımızın sahibi olma vakti geldi diyoruz. Hepimiz ayaklarının yolları ezbere bileceği bir "YUVA" ve sizlerin olan tüm gelirlerin "kira", "taşınma" ve "diğer" masraflara harcanmadığı bir Oda için yardımlarınızı bekliyoruz.

  Şairin dediği gibi
  "....
  Gör nasıl yaratılırım
  Namuslu, genç ellerinle
  Kızlarım
  Oğullarım var gelecekte,
  Her biri vazgeçilmez cihan parçası,
  Kaç bin yıllık hasretimin koncası,
  Gözlerinden,
  Gözlerinden öperim,
  Bir umudum sende,
  Anlıyor musun ?

  TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel Merkez Ofis Alım Kampanyası
  Temeli ve varlık nedeni üyelerinin desteğine dayayan kamu kurumu niteliğindeki meslek Odamız için mekân alımı çalışmalarına başlanmıştır. Üyelerimizin ve ÇMO dostlarının desteği ile geniş katılımlı bir kampanya düzenlenmesi için Oda Yönetim Kurulumuz karar almıştır. Bu kapsamda, destek veren kişi, kurum ve kuruluşların isimleri Odamızın kendisine ait ilk ofisinin girişine konulacak panoda yer alacaktır. Odamızın 20. Yılına kendisine ait bir mekânda girebilmesi için tüm meslektaşlarımızı desteğe, umuda güç vermeye çağırıyoruz. Bu çağrıyı tüm dostlarımıza ve odamıza sahip çıkanlara yapmaktayız.
  Saygılarımızla,

  TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
  10. Dönem Yönetim Kurulu


  Not 1: Kampanya 20 Mart 2012 tarihinde sona erecektir.
  Not 2: Ofis alımına destek verecek olan kişi, kurum ve kuruluşların, aşağıda bulunan banka hesabına yardımda bulunurken mutlaka isimlerini ve/veya kurum ve kuruluşlarını belirtmeleri rica olunur. Destek verenlerin isimleri/kurum/kuruluş adları Odamızın yeni mekânının girişinde oluşturulacak panoda ve internet sitesinde duyurulacaktır.

  Yardımlarınız İçin;
  İş Bankası – Meşrutiyet Şubesi : 4213 – 0744879
  IBAN: TR19 0006 4000 0014 2130 7448 79


  KAYNAK
   
  Melih Coşar bunu beğendi.
Odamızın kendisine ait ilk ofisi için haydi el ele konusuna benzer içeriklerimiz
 1. "Su" için

  Artık "Su"yu dikkatli kullanmanın zamanı geldi... İşte birkaç öneri... Hızla tükenen su kaynakları...Su savaşları tehlikesi... Tüm bunlara karşı bugün "su"yu akıllı kullanmak için bir başlangıç yapabilirsiniz... İşte birkaç öneri: Damlayan musluklar günde 4 litre kadar suyun boşa gitmesine neden olur. Damlayan musluklarını tamir ettirmeyi ihmal etme. Banyo...
 2. şantiye ofisi

  ŞANTİYE OFİSİ İlk olarak bu binanın çabuk yapılıp kendi kafanı ve kurmaylarını sokacak bir yapı olduğunu unutma Şantiye şefi odası akşam toplantıları dolayısı ile geniş olmalı Giriş kapısı yanında kapıcı-çaycı odası bulunsun. Kapıcı çaycı bu odada bir perde arkasında uyumalı. Vezne geri odada olmalı ve tevziat bina arkasından yapılmalı. Bina tek girişli olmalı. WC ve...
 3. Res için çed

  Merhabalar, Bir rüzgar enerjisi santrali kurulumu sırasında gerekli olan ÇED raporu ortalama ne kadar fiyata yapılıyor? Teşekkürler..
 4. Eda yüksel halk için bilim, halk için mühendislik, halk için mimarlik sempozyumu 14-15 aralik 2013

  Halk İçin Bilim, Halk İçin Mühendislik Mimarlık Sempozyumunu yapmaktaki amacımız; ülkemizde sistemin, bilim ve tekniğe nasıl baktığını, nasıl uyguladığını, ne için kim için kullandığını gözler önüne sermek ve ortaya çıkan sonuçların ışığında “Halk İçin Bilim, Halk İçin Mühendislik Mimarlık” kavramının temel ilkelerini ortaya koymak ve bu gerçeğe göre verilecek mücadeleyi halkımızla birlikte...
 5. Bizim için küçük, doğa için büyük şeyler...

  Çevremize duyarlı olalım... [MEDIA]