Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ödev hazırlamam gerekli bana yardımcı olurmusunuz?

Konu, 'Eğitim Duyuruları' kısmında ecem turaçlar tarafından paylaşıldı.

1. ecem turaçlar

ecem turaçlar CMNet Üyesi

ÖDEVİM Ben YAPAMIYORUM VE HENÜZ ÖGRENCİYİM YERİNDE BİYOREMEDİASYONLA İLGİLİ ÇÖZMEM LAZIM

Bir endustri tesisinden cinkolu sular çıkmakta, arıtma tesisi yakınlaırnda açılan kuyulardanda yeraltısuyunda yüksek cinko miktarları tespit edilmiştir.

Artıma tesisinin hemen yakınındaki birinci kuyuda ve 30 m aşağıdaki ikinci kuyuda standartların üzerinde cinko miktarları tespit edilmekle birlikte kirliliğin henüz 60 m aşağıdaki üçüncü kuyuya ulaşmadığı görülmüştür. Yüzeye yakın olan yeraltısuyunda bulunan cinkonun mevcut bulunduğu alanın derinliği (saturated thickness) 3 m. Yeraltı suyunun akım yönü güney batı doğrultusundadır. Cinkolu suyun bulunduğu alan ise haritadaki kirletici profil çizgileri ile belirlenmiş.

Birinci kuyunun su kalitesi:

Zn(toplam)= 1970 ug/L

Çözünmüş Oksijen= 2.1 mg/L

Oksidasyon-Reduksiyon Potansiyeli= 181 mV

Nitrat= 5 mg/L

Toplam organik karbon= 2.1 mg/L

Alkalinite= 43 mg/L

Demiroksit = 2600 mg/L

İkinci kuyunun su kalitesi:

Zn(toplam)= 1320 ug/L

Çözünmüş Oksijen= 4.3 mg/L

Oksidasyon-Reduksiyon Potansiyeli= 235 mV

Nitrat= 5.2 mg/L

Toplam organik karbon= 2.5 mg/L

Alkalinite= 96 mg/L

Demiroksit = 2270 mg/L

Verilen bu bilgiler ışığında cinko ile kirenmiş toprak miktarını, yeraltı suyu miktarını hesaplayınız. Buna göre cinkoyu standartların altında bir değere indirebilmek için nasıl bir proses dizayn edilmelidir? Dizayn edilen proses için gerekli reaksiyonları kurup dengeleyiniz. Cinkoyu kukurt ile cozunmeyen bir cokelek haline getirebilmek icin gerekli karbon miktarını CHO2 cinsinden hesaplayınız. Böyle bir proses için gerekli olacak kimyasal miktarlarını ve maliyetini hesaplayınız.

Ödev hazırlamam gerekli bana yardımcı olurmusunuz? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çok acİl bana yardim..

AlmiŞ olduĞum dÖnem Ödevİm hakkinda yardimci olursaniz Çok mutlu olurum..Ödevİn konusu : Almanya'dakİ kati atik yÖnetİmİnde uygulanan yenİlİkler? TeŞekkÜrler..
  2. geçici faliyet belgesi eklerinin 2. maddesinde yardımcı olurmusunuz???

2.1- 12/10/2004 tarihinden sonra yapılmış yapılarla ilgili olarak; -Yapı kullanma izin belgesi -İşletmede yapı kullanma izinleri bulunan yapıların dışında 12/10/2004 tarihinden sonra yapılmış bir yapı olmadığına dair tesis yetkilisi tarafından imzalanmış taahhütname, 2.2- 12/10/2004 tarihinden önce yapılmış yapılarla ilgili olarak; -İşletmenin bu tarihten önce yapıldığını kanıtlayan...
  3. Bana İsmini Söyle Sana Kariyerini Söyleyeyim

Diş hekimi Oya Bilir ve jinekolog Kaya Bilir efsanesi yıllardır sürer. Kaya Bilir'i bilmiyoruz ama Oya Bilir gerçekten de var. Adıyla mesleğinin uyumlu olması onu Türkiye çapında bir şöhret haline getirdi. İsimler ve soyadları ister istemez kişinin kariyerini etkiliyor. Hele 'ilginç' bir isme sahipseniz bu kaçınılmaz. Ama illa çarpıcı bir isim olması gerekmez. Mesela, uzmanlara göre, en...
  4. Çevre mühendisliği öğrencisiyim yardımcı olurmusunuz?

iyi geceler ben akdeniz üniversitesinde okuyorum 2. sınıfı bitirdim.Bir kaç sorum olucak yardım ve tecrubelerinizi aktarmanızı istiyorum.Öncelikle ben yandal inşaat mühendisliği ve acıköğretim işletme okuyorum.Yandal inşaat müh. ve işletmenin ileride iş hayatımda bir faydası olur mu?olursada ne gibi faydaları olur?yüksek lisans için ne önerirsiniz? ortalamam 3,00 yakını dahada yükseltmelimiyim...
  5. Ambalaj atıkları acil tebligat hazırlamam gerek

Herkese iyi günler arkadaşlar. Belediyelerden ambalaj atığı toplayan kurumda çalışmaktayım.Geçici faaliyet belgemiz olmasına rağmen bazı firmalar atıklarını vermek istemiyorlar.Bende firmadan atık alabilmek için belediyeye sunmak için tebligat hazırlamak istiyorum.Kendim yazmaya çalışıyorum fakat içerik hakkında pek kayda değer bir yazı yazamadım.Eğer elinde bu konu ilgi döküman olan...