• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Office outlook hata veriyor.

Şeyma Huyut Eyigün

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Sinerji Grup Çevre ve Atık Yönetimi
Arkadaşlar merhabalar,

Hayurlı ve umut dolu bir hafta diliyorum. Sabah 8.30'dan itibaren outlook oturumumu açmaya çalışıyorum ancak sürekli hata veriyor. Daha doğrusu ağ bilgilerini giriniz diye, mail ve şifre doğrulaması istiyor. Doğrulamayı yapmama rağmen posta gönderip alamıyorum.

Outlook kullanan arkadaşların konu hakkında bir bilgisi var mı?

Şimdiden teşekkür ederim.

Bu tür sorunlar bir zaman sonra oluyorsa, sunucuda sorun oluştu demektir. Çalışma yapıyor olabilirler bir takım değişiklikler yapmış/yapıyor olabilirler genelde böyle olur çünkü. Tabii başka sorun da olabilir yanılabilirim o yüzden en iyisi çalıştığınız yerde yetkililere danışabilirsiniz..

Şimdi şöyle diyelim, genelde her firmanın çalıştığı sunucu firmaları olur. İşte böyle sitelerin, e-posta sunucuları vs. gibi. Bu alanın sorumluları olur mesela. Bu sorumlu kişilerin telefon numaraları, firmada her çalışanda özellikle Outlook kullanan personelde olması lazım ki, bu durumlarda arayıp sıkıntıyı hemen paylaşmak açısından iyi olur. Bu tür sunucuları bazen 3, bazen 6, bazen de 7 ayda bir bakıma sokarlar. O esnada da IP/DNS vb. şeyler değişebilir veya port giriş izini güvenlik amacıyla kapatılabilir. Bu da e-posta gönderip almanızda sıkıntı oluşturur yani sisteminizi servis dışı bırakır. Ancak, bu elbette geçici sorundur çabuk düzeltirler. Fakat geniş çaplı bir düzenleme yaparlarsa, ayarları değiştirmeniz/güncellemeniz gerekebilir. Durum böyle olursa, sizi bilgilendirirler sanırım. Ama oluşan sorun, bunların dışında bir sorun da olabilir. Umarız kısa zamanda halledilir. İyi mesailer dileriz..