Office outlook hata veriyor.

Konu, 'Microsoft Office' kısmında Şeyma Huyut tarafından paylaşıldı.

1. Şeyma Huyut

Şeyma Huyut

Beğenilen Mesajlar:
    672

Arkadaşlar merhabalar,

Hayurlı ve umut dolu bir hafta diliyorum. Sabah 8.30'dan itibaren outlook oturumumu açmaya çalışıyorum ancak sürekli hata veriyor. Daha doğrusu ağ bilgilerini giriniz diye, mail ve şifre doğrulaması istiyor. Doğrulamayı yapmama rağmen posta gönderip alamıyorum.

Outlook kullanan arkadaşların konu hakkında bir bilgisi var mı?

Şimdiden teşekkür ederim.
  2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Beğenilen Mesajlar:
    2.953
    Kullandığınız mail şirket mailiniz mi? Şirket mailiniz ise diğer arkadaşlarınızda benzer bir problem var mı?
    Şeyma Huyut bunu beğendi.
  3. Şeyma Huyut

Şeyma Huyut

Beğenilen Mesajlar:
    672
    Evet Fatih Bey, şirket mailim. Evet diğer arkadaşlarda da aynı problem var.
  4. CMNet

CMNet Sistem Yöneticisi

Beğenilen Mesajlar:
    399
    Bu tür sorunlar bir zaman sonra oluyorsa, sunucuda sorun oluştu demektir. Çalışma yapıyor olabilirler bir takım değişiklikler yapmış/yapıyor olabilirler genelde böyle olur çünkü. Tabii başka sorun da olabilir yanılabilirim o yüzden en iyisi çalıştığınız yerde yetkililere danışabilirsiniz..
  5. Şeyma Huyut

Şeyma Huyut

Beğenilen Mesajlar:
    672

Evet, bunu denedim :), Ancak cevap alamadım :) bakalım muhtemelen dediğiniz gibi bir sorundur. Teşekkür ederim.
  6. CMNet

CMNet Sistem Yöneticisi

Beğenilen Mesajlar:
    399
    Şimdi şöyle diyelim, genelde her firmanın çalıştığı sunucu firmaları olur. İşte böyle sitelerin, e-posta sunucuları vs. gibi. Bu alanın sorumluları olur mesela. Bu sorumlu kişilerin telefon numaraları, firmada her çalışanda özellikle Outlook kullanan personelde olması lazım ki, bu durumlarda arayıp sıkıntıyı hemen paylaşmak açısından iyi olur. Bu tür sunucuları bazen 3, bazen 6, bazen de 7 ayda bir bakıma sokarlar. O esnada da IP/DNS vb. şeyler değişebilir veya port giriş izini güvenlik amacıyla kapatılabilir. Bu da e-posta gönderip almanızda sıkıntı oluşturur yani sisteminizi servis dışı bırakır. Ancak, bu elbette geçici sorundur çabuk düzeltirler. Fakat geniş çaplı bir düzenleme yaparlarsa, ayarları değiştirmeniz/güncellemeniz gerekebilir. Durum böyle olursa, sizi bilgilendirirler sanırım. Ama oluşan sorun, bunların dışında bir sorun da olabilir. Umarız kısa zamanda halledilir. İyi mesailer dileriz..
  7. Şeyma Huyut

Şeyma Huyut

Beğenilen Mesajlar:
    672
    Teşekkür ederim adminim. :) İyi çalışmalar diliyorum ben de sizlere.
    CMNet bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş