Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Öğrenim ve katkı kredisi geri ödemeleri

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Birgül Bakanoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Birgül Bakanoğlu

Birgül Bakanoğlu CMNet Üyesi

Arkadaşlar, bir çoğumuz devletin geri ödemeli olarak verdiği öğrenim ve katkı kredisi ile okumuşuzdur. Aramızda bu borcu ödemeyen var mı? Ödemediğimiz de karşımıza ne çıkıyor? Bilgisi olan var mı?

2. anakinskywalker

anakinskywalker CMNet Üyesi

Bende çok merak ediyorum.

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Kendi gözlerimle gördüm haciz tebligatı geliyor :D

4. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

devlet vereceği şeyi kesin unutur da alacağı şeyi asla unutmaz. ödemeyen arkadaşlarım olduğu gibi devletin T.C. kimlik numarasından ya da sigorta numarasından yakasına yapışıp da faiziyle ödeme yapmaya zorlanan arkadaşlarım da var haciz tebligatını duymuştum ama görmedim. seçim sizin. eninde sonunda alacaklar merak etmeyin.

5. Birgül Bakanoğlu

Birgül Bakanoğlu CMNet Üyesi

borçlar vergi dairesine aktarılmış. artık haciz konamıyor sadece banka hesaplarına bloke konabiliyor diye duydum ben ama başına gelen var mı diye merak ettim.ama çiğdem hanım dediğinizde çok haklısınız devlet alacağını asla unutmaz :)

6. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Ödemelerinde 1 gün bile gecikme olanların borçları vergi dairesine aktarılmış. Aktarılanların ödemeleri oraya yapılacak. Vergi Dairesi banka hesaplarına e-haciz koyabiliyor. Dolayısıyla parasını bir şekilde tahsil edebiliyor. Aktarılanların gidip Vergi Dairesi ile görüşmesinde yarar var.

7. Hatice Yılmaz

Hatice Yılmaz CMNet Üyesi

bn öğrenciyim hala ve öğrenim kredisi bugun yatınca paramı almaya gittim fakat yaklasık 40 tl kesinti olmuş . bu normal mi? evdekilere sorduğumda hesap kesim ücreti olabilir diyorlar öğrenim kredisinde hesap kesim ücreti alınıyormu?

8. gülay

gülay CMNet Üyesi

okul biter bitmez mi ödemeye başlamak gerekiyor?

9. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

4 senede bitirenler için 2 sene sonra ödeme başlıyor. benim gibi 6 sende bitirenler içinse mezun olduğunuz gün üniversitenin kapısında vergi memurları bekliyor :D

10. gülay

gülay CMNet Üyesi

yırttık desene daha 1 yılım var :D ödemeler ne kadar oluyor

11. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Valla ben ödemedim sonra yapılandırmaya girdi 2 ayda 1 500 TL temizzzzz... Valla yırtamıyorsunuz ne kadar gec olursa o kadar acı veriyor :)

12. gülay

gülay CMNet Üyesi

1500 mü :D maaşı mı bayıltcaz :D

13. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

paşa paşa ödeniyor.

14. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

2 ayda 1 diyorum 500 diyorum. Şimdiden piskolojiniz bozuldu bakın :)

15. gülay

gülay CMNet Üyesi

:koptum: 1500 anladım psikolojim sinir sistemim komple çöküyordu :D

16. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Zaten cevap vermeseniz kalpten gittiniz sanacaktım o yüzden hızlıca cevap verme geregi duydum.

17. gülay

gülay CMNet Üyesi

saniyelerle hayatımı kurtardınız minnettarım:rolleyes:

18. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Borcunuz olsun günü geldiğinde yardımınıza ihtiyacım olduğunda bunu hatırlatacam :)

19. gülay

gülay CMNet Üyesi

tanışıyor muyuz :huhuu:

20. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Hayat böyledir işte... Yazdım sizi Gülay hanım bi kenara :uzgnm:

Öğrenim ve katkı kredisi geri ödemeleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. PET ve Geri Dönüşümü

TSK Koruyucu Hekimlik Bülteni, 2007: 6 (4) Derleme/Review Article Funda Sevencan*, Songül A. Vaizoğlu Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı AD, Ankara * Funda Sevencan, Halk Sağlığı AD, Tıp Fakültesi, Hacettepe Üniversitesi 06100, Sıhhiye, Ankara. E-posta: fundasevencan@yahoo.com ** 18/01/2006-21/01/2006 tarihlerinde düzenlenen II. Çevre Hekimliği Kongresi’nde poster olarak...
  2. Ambalaj Atığı geri Kazanım, Tehlikesiz atık geri kazanım

Ambalaj Atığı geri kazanım ve tehlikesiz atık geri kazanım tesislerine çevre görevlisi gereklimi ? Bu tür lisansa sahip tesisler danışmalık firmalarla çalışmak zorundalar mı?
  3. TAT ve Geri Kazanım

Merhaba arkadaşlar; Çalışmış olduğum firmada toplama ayırma ve geri kazanım yapmayı düşünüyoruz,Bunun için lisans çalışması olarak hem TAT hemde Geri Kazanım'a başvuru yapabilirmiyiz?İki lisans çalışmasına aynı anda başvurulabilir mi?
  4. Atık yağ filtreleri geri kazanımında oluşan yağlı kağıtların geri kazanımı

Atık yağ filtreleri geri kazanımında oluşan yağlı kağıtların atık kodu ve lisanslı tesis arayışındayım, konu hakkında bilgisi olan arkadşaların yardımlarını bekliyorum.Herkese iyi çalışmalar.