• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ohsas 18001:2007 İŞÇİ saĞliĞi ve İŞ gÜvenlİĞİ yÖnetİm sİstemİ baŞ denetÇİ eĞİtİmİ

ErenUluer

Kayıtlı Kullanıcı
Amaç
Katılımcılara kuruluşlarında OHSAS 18001:2007 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sisteminin kurulması, uygulanması ve sistemin sürekli geliştirilebilmesi için gerekli olan bilgiyi vermek, sistem için denetçi/baş denetçi yetiştirmek
Katılımcı Profili
OHSAS 18001:2007 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi’ni uygulamaya başlayacak olan veya uygulayan tüm sistem sorumluları, yöneticiler, danışmanlar, denetçiler ve denetçi adayları.
Eğitim İçeriği
Denetçi belgelendirmede IRCA’ nın rolü
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sisteminin amacı
OHSAS 18001 standardı maddelerinin incelenmesi
OHSAS 18001’in faydaları
Risk değerlendirme
Dokümantasyon
Acil durum planları
Mevzuat (Yeni İş Kanunu ve yönetmelikler dahil)
Akreditasyon ve Belgelendirme
Çalışanların yeterliliği
Denetçi özellikleri
Tetkikçi, baş tetkikçi ve tetkik edilenin sorumluluk ve faaliyetleri
Denetime proses yaklaşımı
Denetim planlama
Açılış toplantısı
Kanıt toplama
Denetimi raporlama
Kapanış toplantısı
Örnek tetkik uygulamaları

Süre 5 Gün (09:00-17:30)
Tarih 05-09 / Nisan / 2010
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
Kurs, sektörel deneyime sahip IRCA onaylı OHSAS 18001 Baş Denetçileri tarafından verilecektir.

Eğitim Yöntemi Konu anlatımı, tartışma, grup çalışması

Eğitim Dili Türkçe

Sınav Dili Türkçe
Eğitim Yeri Katılacak personel sayısına bağlı olarak kesin kayıtlar bittikten sonra duyurulacaktır.
Eğitim Ücreti 1200TL+ KDV (Öğle yemeği, ikramlar ve eğitim notları ücrete dahildir.)
İndirim Bir eğitime aynı şirketten 2 kişinin katılması durumunda eğitim bedeli üzerinden %10 indirim, 3 kişinin katılması durumunda %15 indirim uygulanmaktadır.
Katılımcılar İçin Notlar:
1. Beş günlük program, teorik eğitimler ve vaka çalışması sunumlarını içermektedir. Katılımcıların, potansiyel denetçiler olarak kendi yeteneklerini/bilgilerini, eğitim süresince, sorgulama ve cevaplama becerilerini geliştirerek, eğitmenlere göstermeleri gerekmektedir.

2. Etkin ve verimli bir eğitim olabilmesi için, kurs bünyesinde spesifik bölümler için çok sayıda süre ayrılmıştır. Planlanan eğitim zaman tablosuna tam olarak uyacak şekilde, eğitim gerçekleştirilecektir. Kurs süresince, katılımcıların dikkatini dağıtabilecek cep telefonları, çağrı cihazları vb. cihazların kullanılması yasaktır.

3. Kurs’un tamamıyla anlaşılması için, katılımcıların; kursa katılmadan önce, OHSAS 18001 standardı üzerinde çalışmaları gereklidir.

4. Katılımcıların değerlendirilmesinde aşağıda belirtilen, birbirinden bağımsız unsurlar bulunmaktadır, bir katılımcının belirtilenleri yerine getirmesi kursu tam olarak tamamlaması için gereklidir.

- Kursun amaçları ile doğrudan ilgili olan, katılımcıların davranış ve performanslarının sürekli olarak değerlendirilmesi. Sürekli değerlendirme boyunca, katılımcılar tarafından zamanın uygun olarak kullanılması dikkate alınacaktır.

- Katılımcıların, potansiyel denetçiler olarak kendi yeteneklerini/bilgilerini, eğitim süresince, sorgulama ve cevaplama becerilerini geliştirerek, eğitmenlere göstermeleri gerekmektedir. Her bir katılımcının; grup çalışmalarına, vaka çalışmalarına ve denetçi canlandırmalarına veya planlanmış sınıf aktivitelerinin bir parçası olarak gerçekçi sistem denetim vakalarına aktif olarak katılması zorunludur. Kurs süresinin en az %60’ı, bu tarz aktiviteler için kullanılacaktır.

- IRCA tarafından hazırlanan, güncel haldeki sınav kağıtlarından bir tanesi kullanılarak gerçekleştirilecek, 2 saatlik yazılı bir sınav. Katılımcılar, en fazla 100 puan alabilirler ve başarı notu 70’dir.
Kesin kayıt için eksiksiz olarak Rezervasyon Formunun doldurması ve banka dekontu ile birlikte 0 312 435 52 74 numaralı faksa eğitimden en az 10 gün önce gönderilmesi gerekmektedir. Katılımcı sayısı sınırlı olduğundan kesin kabul, kurs ücretini yatırma sırası dikkate alınarak yapılacaktır.
Erteleme
Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde EKİN Danışmanlık ve Eğitim Hizmetlerinin eğitimi bir sonraki tarihe erteleme veya iptal etme hakkına sahiptir. Erteleme ve iptal durumunda önceden ödenmiş ücretler için %100 eğitim ücreti iadesi yapılacaktır.

İRTİBAT BİLGİLERİ
EKİN Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri-Kocaeli Şube:
H.EREN ULUER
Ömerağa Mah. Belediye İşhanı D Blok No:186
Tel/Faks: 0 262 324 93 88
G.S.M: 0 532 556 46 12
E-mail: ekindanismanlik@gmail.com
Hesap No:
H. Eren ULUER
Garanti Bankası Bilkent Şubesi
Şube Kodu:393
Hesap No: 668 76 68

EKİN Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri- Ankara Merkez:
Mithatpaşa Cad. 34 F/15 Kızılay/ANKARA
Tel: 0 312 435 52 75 Fax: 0 312 435 52 74 E-mail: ekindanismanlik@gmail.com
Web:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .