Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

OHSAS 18001:2007 İSG Yönetim Sistemi Bilinçlendirme ve İç Tetkikçi

Konu, 'Eğitim Duyuruları' kısmında Sadiye Yüce tarafından paylaşıldı.

1. Sadiye Yüce

Sadiye Yüce CMNet Üyesi

17-18-19 Şubat 2011 (Perşembe-Cuma- Cumartesi) tarihlerinde gerçekleştireceğimiz "OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi Bilinçlendirme ve İç Tetkikçi " ile ilgili ayrıntılar aşağıdaki gibidir.

Saygılarımızla,

http://istanbul.cmo.org.tr/

Eğitimin Adı

“OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi Bilinçlendirme ve İç Tetkikçi”

Eğitimin Verileceği Tarih

17-18-19 Şubat 2011

Eğitimin Verileceği Yer

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi

Eğitim Salonu

İstiklal Cd. Koçtuğ İşhanı No:178 K:2 D:2 Tünel Beyoğlu

Katılımcı Sayısı

25 Kişi

Eğitmen Bilgileri

Osman Bahadır Cömert Çevre Mühendisi

Eğitim Programı

OHSAS 18001 iş sağlığı ve iş güvenliği yönetim sistemi standartlar serisinin tanıtılması, söz konusu standart gereklilikleri çerçevesinde yönetim sistemi kurmak ve uygulamak isteyen kuruluşların standart gereklilikleri konusunda bilgilendirilmesi.

18001 standardına uygun olarak kuruluş içinde oluşturulmuş olan iş sağlığı ve güvenliği yönetim sisteminin yeterliliğini, uygunluğunu ve etkinliğini saptamak için yapılan yönetim sistemi tetkiklerine ait esasları ve aşamalarını açıklamak. Bu amaca yönelik OHSAS 18001 gereği olarak kuruluş içi iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistem tetkikçisi yetiştirmek.

* OHSAS 18001 standardı tarihçesi ve standartlar serisi.
    * İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi kurulma aşamaları.
    * OHSAS 18001 standardının gereklilikleri.
    * İSİH tehlikelerinin ve risklerinin belirlenmesi, analiz edilmesi ve kabul edilebilir sınırın üstündeki risklerin tespitine ilişkin vaka çalışmaları.
    * İSİG politikası, amaçlar/hedefler, İSİG yönetim programına ilişkin grup çalışmaları.
    * Entegre yönetim sistemleri.

İSİG Yönetim Sistemi belgelendirme aşamaları

* OHSAS 18001 gerekliliklerinin tetkiki sırasında dikkat edilmesi gerekenler.
    * İSG yönetim sistemi tetkikinin amaçları.

İSG yönetim sistemi tetkik aşamaları. Tetkik sırasında karşılaşılabilecek durumlar, çeşitli örnekler ve tetkik uygulamaları

Eğitim Ücreti

ÇMO Üyeleri : 300 TL (Oda üyesi aidat borcu bulunmamak)

ÇM Lisans Öğrencisi : 225 Tl

TMMOB üyeleri / Diğer:600

BELGE

Tüm eğitimin en az %70' ine katılmaları durumunda eğitim sonunda katılımcı belgesi verilecektir. Tüm eğitimin % 100'une katılanlar sınava girmeye hak kazanacaktır. eğitim sonunda yapılacak değerlendirme sınavında katılımcılar 100 tam puan üzerinden değerlendirilecektir. Buna göre 70 ve daha ustu not alan katılımcılara sınavı basarı ile geçtiklerine dair iç denetçi başarı sertifikası verilecektir.

Eğitim Ücretine Dâhil olanlar:

Katılım Belgesi, Başarı Belgesi

Eğitim Notları

Öğle Yemeği ve İkramlar

Ön Kayıt Bilgileri

14 Ocak 2011– 16 Şubat 2011

Ön kayıtlarınızı egitimist@cmo.org.tr adresine ad, soyadı, iletişim bilgilerinizi, oda üyesiyseniz oda sicil numaranızı ve eğitimin adını belirterek yapabilirsiniz. (başvuru e-postalarına onaylama mesajları gönderilecektir.)

Eğitim ile ilgili sorularınız için iletişim bilgileri

Ad Soyadı: Tarkan KILIC

Tel: 0212 245 89 15 / 16 0530 641 68 73

E-posta: egitimist@cmo.org.tr

OHSAS 18001:2007 İSG Yönetim Sistemi Bilinçlendirme ve İç Tetkikçi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. OHSAS(18001:2007) İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sİstemi Bilgilendirme ve İç Denetçi

Eğitim Ayrıntıları Eğitim OHSAS(18001:2007) İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Bilgilendirme ve iç denetçi /İZMİR Amaç Katılımcıların OHSAS 18001 standardı konusunda bilgilendirilmesi, standardı firmaları için yorumlama becerisinin kazandırılması Katılımcı Profili OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi'ni uygulamaya başlayacak olan veya uygulayan tüm sistem...
  2. Ohsas 18001:2007 baş denetçilik kursu

28 EKİM-1 KASIM 2009 tarihlerinde yapılması planlanan OHSAS 18001:2007 Baş Denetçilik eğitimine ait detaylar aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. Diğer eğitimlerle ilgili bilgiye (www.ybm.com.tr ) adresinden ulaşabilirsiniz. Kurs ile ilgili detaylı bilgiyi 0-212 547 31 00 / 415 08 14 nolu telefondan öğrenebilirsiniz. KURS HEDEFLERİ OHSAS 18001 Denetim Tekniklerinin Aktarılması...
  3. Ohsas 18001:2007 İŞÇİ saĞliĞi ve İŞ gÜvenlİĞİ yÖnetİm sİstemİ baŞ denetÇİ eĞİtİmİ

[COLOR=black]Amaç [COLOR=black] [COLOR=black]Katılımcılara kuruluşlarında OHSAS 18001:2007 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sisteminin kurulması, uygulanması ve sistemin sürekli geliştirilebilmesi için gerekli olan bilgiyi vermek, sistem için denetçi/baş denetçi yetiştirmek [COLOR=black]Katılımcı Profili [COLOR=black]OHSAS 18001:2007 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi’ni...
  4. OHSAS 18001:2005 İŞ SAĞLIĞI ve İŞ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ BAŞ DENETÇİLİK EĞİTİMİ

Merhaba Arkadaşlar; 20 – 24 Ekim tarihleri arasında OHSAS 18001:2005 Baş Denetçilik Eğitimi planlamaktayız.Ayrıntılar aşağıdadır. Diğer eğitim tarihlerine www.ybm.com.tr adresinden bakabilirsiniz. Bu eğitim ya da diğer eğitimler ya da belgelendirme faaliyetlerimiz için benimle irtibata geçebilirsiniz. Esra Kuruzu esra@ybm.com.tr 0212 547 31 00 Eğitimimiz 5 gün...
  5. Ohsas 18001:2007 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi iç tetkik soru listesi

OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı Ve Güvenliği Yönetim Sistemi içinde en önemli unsurlardan biri iç denetim mekanizmasıdır.Ekteki dökümanın bu konuda iyi bir rehber olacağını düşünmekteyiz.Şimdiden başarılar dileriz.