• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Okulda alınan sertifikalar

nahidefeyza

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Nen Mühendislik
ISO 9001:2008 Kalite Yönetiim Sistemi Serifikası
ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikası
ISO 19001:2011 İç Tetkiççi Sertifikası
OHSAS 18001:2007 İSG ve Risk Analizi
yakın zaman da okulda bu sertifikaların verildiği bir egitim var sizce gereklimidir 3. sınıf ögrencısıyım ilerde işe yarar mı?

@Sibel Açık
Ben de okuldayken aldim bu sertifikalari ve suan calistigim ise girisimde bu sertifikalar ise yaradi, eger bunlar olmasaydi gorusmeye bile cagirmazlardi. Yani ise yaramaz diye dusunmeyin.

Ben de okuldayken bu sertifikaları aldım. sibel hanımın dediği gibi bu konular ile ilgilisi olmayan bir sektörde çalışırsanız boşa zaman ve para harcamış gibi hissedebilirsiniz fakat ben bu sertifikaların olması taraftarıyım. Çünkü mezun olduğunuzda başvuru yapacağınız iş alanlarını genişletmiş olursunuz. Ayrıca bu konularda bilgi sahibi olmak bence önemli. Zamanınız varken almış olmanız ilerde yaşayacağınız stresli günlerin daha rahat geçmesini sağlayacaktır.

@nahidefeyza

Bu konular bir çevre mühendisinin asgari bilmesi gereken konulardandır. Özellikle 9000 ve 18000 serisi tüm mühendisliklere hitap eder. Bu sertifikalarala ilgili birebir çalışın ya da çalışmayın, işinize yarasın ya da yaramasın bence alınması gerekir. Bugün kalite sistemini bir makina operatörü bile kısmen biliyorken siz mühendis olarak bu konuda bilgisiz kalırsanız düşebileceğiniz durumlar pek iç açıcı olmayabilir.