Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Okunması gereken çevre kitapları

Konu, 'Türkçe Kitap Tanıtımları' kısmında emrah kurum tarafından paylaşıldı.

?

Okur Beğenileri

1. İdare Eder

oy sayısı 0
    0,0%
  2. Okunması Gereken Bir Kitap

50,0%
  3. Mutlaka Okunmalı

50,0%
  1. emrah kurum

emrah kurum Misafir

Time dergisi tarafından dünyayı değiştirecek 10 fikirden biri olarak gösterilen Ekolojik Zekâ, insanlık tarihindeki en büyük meydan okumanın nasıl göğüslenebileceğine ışık tutuyor.

İş ilkelerini değiştiren Ekolojik Zekâ, ürettiğimiz ve satın aldığımız şeylerin gizli çevresel etkilerini gözler önüne seriyor. Bedenlerimizin ekosistemini yavaş yavaş zehirleyen kimyasal karışımlara, tüketicileri pasif kurbanlar olarak gören anlayışa karşı çıkıyor. Mühendislere, kimyagerlere ve mucitlere, satılan şeyleri kamu yararıyla uyumlu hale getirme olanaklarını gösteriyor.

İster bireysel tüketici olalım ister bir kuruluşun satın alma sorumlusu veya bir marka yöneticisi, satın aldığımız, sattığımız ya da ürettiğimiz şeylerin saklı etkilerini bilmek demek, güvenli bir gelecek demek. Satın alma kararlarımızdaki her bilinçli tercihin iş dünyasında yankı bulması demek. Kolektif bir anlayıştan doğan yeni bir zekâ demek.

phpThumb_generated_thumbnail.jpeg

Okunması gereken çevre kitapları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre denetimi yönetmeliği ve çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar

ÇEVRE DENETİMİ YÖNETMELİĞİ ve Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında YönetmelikKAPSAMINDA ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARINA YETERLİK VERİLMESİ HAKKINDA TEBLİĞ TASLAĞI BİRİNCİ BÖLÜM, Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1- (1) Bu tebliğin amacı, Çevre Denetim Yönetmeliği ve Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin Ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik kapsamında çalışacak...
  2. Çevre Denetimi Yönetmeliği yoksa Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin Ve Lisanslar Hakkında Yönetme

Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin Ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik yoksa cdy göremi hareket edecez hangisini kabul edecez ıkısındede farklı maddeler var ?
  3. Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin

Danışmanlığını yapmış olduğumuz yarı açık büyükbaş besi çiftliği 7.30.1' e girmektedir. Tesis için ÇKAGİLKY kapsamında atıksudan mı çevre izni alınması gerekir? Bu konuda yardımcı olursanız teşekkür ederim...
  4. İngilizce çevre kitapları

Elimde 1 gb yakın arşiv bulunmaktadır kitapların isimlerini daha sonra yayınlayacağım isteyen arkadaşlar benimle irtibata geçebilirler
  5. Mezun olmadan önce almamız gereken sertifikalar ve öğrenmemiz gereken programlar nelerdir?

Merhaba arkadaşlar , Geçengün yeni mezun olmuş bir arkadaşımla görüştüm ve bana çevre danışmanı olarak işe başladığını söyledi bende yeni mezun biri olarak bu konularda bilgisi olup olmadığını sordum ve bana cevabı araştırarak öğreniyorum demesi oldu benımde aklıma bu soru geldi.Mezun olmadan önce kendimizi nasıl hazır bir şekilde iş hayatına hazırlayabiliriz bunun için neler yapabiliriz??...