Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ölçüm Belirsizliği Hesabı

Konu, 'Gürültü Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Abdullah Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Abdullah Yılmaz

Abdullah Yılmaz CMNet Üyesi

Konu hakkında dökümanı olan arkadaşlar...

Ölçüm Belirsizliği Hesabı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Metot validasyonu ve ölçüm belirsizliği konularında eğitim dökümanı olan arkadaşlar

Ölçüm belirsizliği ve metot validasyonu iöçin örnek rapor ve eğitim dökümanları konusunda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
  2. ölçüm belirsizliği hesaplama

çevre analiz laboratuarında ki cihazların ölçüm belirsizliklerinin hesaplamam gerekiyor. ( etüv, terazi, toz örnekleme cihazı, baca gazı ölçüm cihazı, gürültü ölçüm cihazı) konu ile ilgili dökümanı olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim iyi çalışmalar.
  3. ek-2 madde 7.3 belirsizliği

yönetmeliğin ek 2 sinde yer alan 7.3 maddesinde bitkisel ve hayvansal ürünlerin nihai paketlendiği tesisler diye bir ibare var. bu tesisler nasıl olmalı ki bu maddeye tabi olsunlar bu konuda bilgisi olan var mı. mesela bakliyat paketlemesi yapıyor ama bu kapsamda mı değil mi nerden anlayacağız?
  4. KOI Ölçüm hesabı

ÖLÇÜM HESABI Kimyasal Oksijen İhtiyacı numunenin şiddetli asidik ortamda ,kuvetli bir oksitleyici olan dikromat ile kaynatılarak oksitlenmesini sağlayan 2 saatlik bir kaynatma sonucunda,tüketilmeden kalan oksitleyicinin miktarının standart indirgen madde çözeltisi ile volümetrik yoldan saptanması hesasına dayanır.Kaynama hesnasında uçucu organik maddelerin kaybını önlemek için geri...
  5. Kla hesabı

Selam arkadaşlar sitede yeniyim, tüm konuları inceleme fırsatım da olmadı, konu daha önce açıldıysa özür dilerim, kLa hesaplanması ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa öneri ve tavsiyede bulunabilir mi ? Şimdiden teşekkür ederim.