Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ömrünü tamamlamış araç

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Cansu Ergül tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
 1. Cansu Ergül

  Cansu Ergül CMNet Üyesi

  merhabalar

  ömrünü tamamlamış araç geçici depolama tesisimiz için
  yeniden kullanım-geri kazanım ve yeniden kullanım-geri dönüşüm oranlarına ilişkin Ek-4’te yer alan tabloları dolduruyoruz. yönetmelikte geçen
  Ömrünü tamamlamış araçlarda yeniden kullanım ve geri kazanım oranları ortalama araç ağırlığının en az % 85’i; yeniden kullanım ve geri dönüşüm oranları ise ortalama araç ağırlığının en az % 80’i olmalıdır.
  maddesini sağlamak biraz zor görünüyor. araç sökümleri daha bitmedi ama neyi denersek deneyelim %50nin üzerine çıkamıyoruz.
  rakamın üzerine çıkan biri yardımcı olabilir mi ?
   
 2. Yasemin Kocabey

  Yasemin Kocabey CMNet Üyesi

  Merhaba,

  Ben de aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Sistem üzerinden de değişiklik yapamıyorum. Siz nasıl çözüm buldunuz?
   
 3. Tarık Can

  Tarık Can Genel Yönetici

  kaporta da geri dönüşüme gitmiyor mu? motor da aynı durum yok mu? nelerde fire fazla oluyor da sağlayamıyorsunuz?
   
 4. OSMAN EROĞLU

  OSMAN EROĞLU CMNet Üyesi

  Benim anlayamadağım Ek 4 teki dolduramıyor olmanız. Sizler araçtan çıkan parçalara geri dönüşüm, kazanım, bertaraf veya yeniden kullanımdan hangisini uygulayacağınıza karar verin. sistemden kg olarak girin. zaten ek 4 otomatik olarak oluşacaktır.
   
 5. Yasemin Kocabey

  Yasemin Kocabey CMNet Üyesi

  Sisteme girişler firma tarafından yapılmış Ek 4 leri zaten ben de sistemden çekiyorum. Giriş şase numarasından toplam ağırlık olarak giriyor ama firma barkodlanacak parçaları kg olarak yeniden kullanımda düşmemiş öyle olunca geri kazanım oranı % 40-50 lerde kalıyor. Geriye dönük girişleri açtırmak zor deniyor çözüm arıyorum. Bir de kaza yapan araç kabul ediliyor bu araçlarda tam ağırlık da tesise ulaşmıyor kaza yerinde cam, lastik vs parçalar da kalıyor bu ağırlıkları düşebildiğimiz bir yer var mı?
   
 6. OSMAN EROĞLU

  OSMAN EROĞLU CMNet Üyesi

  Siz geçici depolama tesisi misiniz yoksa işleme tesisi mi?
   
 7. Yasemin Kocabey

  Yasemin Kocabey CMNet Üyesi

 8. OSMAN EROĞLU

  OSMAN EROĞLU CMNet Üyesi

  En Son aracı sevkettikten sonra geri dönüşü dediğiniz gibi sıkıntılı. Bakanlığa Zİya Bey'e dilekçe yazıp telefonla da durumu bildirmeniz gerekiyor. barkodlanan parçaları sistemde yeniden kullanım olarak gösterilmeden sevketme işlemi yapılmışsa dediğiniz gibi oranlar çok düşük kalır. Ki bu durum düzeltilmesi gereken bir durumdur. Kazalı araçlarda da elinizde olan parçaları sisteme girersiniz. eksik kısım da fire olarak görünür. Muhtemelen istenilen oranın altına düşürmez bu kaybolan parçalar. Düştüğü takdirde yine bir dilekçe ile bildirmeniz gerekebilir. Konu ile bakanlıkta ziya durucan ilgilenir. Onu da arayabilirsiniz. Saygılarımla.
   
 9. Yasemin Kocabey

  Yasemin Kocabey CMNet Üyesi

  Ziya Beyle görüştüm 5 yıllık düzeltmeye sistemin müsade etmediğini belirtti ama yarına tekrar görüşeceğim. Umarım çözüm bulacağım.

  Teşekkür ederim.