Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ömrünü tamamlamış araç

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Isagur53 tarafından paylaşıldı.

1. Isagur53

Isagur53 CMNet Üyesi

arkadaşlar ömrünü tamamlamış araç depolama lisansı alacak bi firmaya danışmanlık yapmaktayız... bu tesis ek1 mi ek 2 kapsamında mısır, bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım beklıyorum. ayrıca bu firmaya nası bi fiyat vermeliyiz...ömrünü tamamlamış araçlar hakkındaki yönetmeliği incelediğimde epey teferruatlı bi olay gibi geldi bana.... önerilerinizi beklemekteyim......

2. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

EK-1
    8. Atık Yönetimi

8.1 Atık ara depolama, geri kazanım ve bertaraf tesisleri (Bu maddeye Çevre izninde gürültü konusunda getirilen muafiyet atik pil ve akümülatör ve ömrünü tamalamiş lastik geri kazanım tesisleri için geçerli değildir). *

kapsamına girmektedir.

fiyat firmanızın insiyatifine kalmıstır. ancak ek-1 ler 2000 den asagı olmaması gerektigini düşünüyorum

3. Esra Alıç

Esra Alıç CMNet Üyesi

bu konuda Tarık beye katılıyorum. ek-2 kapsamındaki tesisler için oldukça düşük fiyatlar var piyasada. ama ek-1 tesisleri daha fazla sorumluluk gerektiriyor.buna göre de verdiğiniz hizmetin tabiki karşılığı olması gerekir diye düşünüyorum

4. Isagur53

Isagur53 CMNet Üyesi

biligi ve önerileriniz için teşekkür ederim...

5. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Bu konu ile alakalı bir tebliğ taslağı var.Sektörü az çok bildiğim için o şartları sağlayacak firma var mıdır? Yada onları elimine edip sigortaların kendi yerlerini kurmaya mı teşvik anlayamadım.
    O tebliği inceleyen ve elinde o tebliğe uyan yada uyması muhtemel tesisler olan arkadaşlar varsa öneri yada görüşlerini belirtirlerse sevinirim.

ömrünü tamamlamış araç konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ömrünü tamamlamış araç lastikleri

merhaba arkadaşlar; atıl haldeki araç lastiklerinin geri dönüşümü ile ilgili proses bilgilerine sahiip arkadaşlarımdan yardımcı olmalarını rica edecem..
  2. ömrünü tamamlamış araç geçeci depolama fiziksel şartlarda

ÖTA FİZİKİ ŞARTLARDA BAHSEDİLEN AŞAGIDAKİ BELGE NERDEDİR ELİNDE OLAN VARSA BANA gönderirmisiniz. Cevap Evet ise; Ticaret veya bağlı bulunduğu Meslek Odası, Site Yönetimi, İşletme Kooperatifinden alınmış olan 17/06/2011 tarihinden önce tebliğ kapsamına giren iş ile iştigal ettiğine dair belge buna ilişkin belgenin tarih ve sayısı (Belge ekte yer alır.)
  3. ÖTA (ömrünü tamamlamış arac)

Öncelikle konuyla alakalı bır yer aradım fakat ilgili yeri bulamadım ve en uygun yerin burası olacağını dusundum o yuzden kusura bakmayın. ÖTA hakında bır kac sorum olacaktı malum daha yenı yenı ortaya cıkıyor ve arastırmalarıma ragmen gereklı bılgılere ulasamadım ve tecrubelı abılerım, ablalarım veya kardeslerımden bılgıalmak ısteedım. Sorularım madde madde verırsemdaha ıyı anlasılacagını...
  4. Ömrünü Tamamlamış Araç; Sistemden Araç Düşme Kaydı

ÖTA Geçici Depolama GFB veya Lisansı olan işletmeler 15/3/2012 Tarihi itibariyle cevre.cob.gov.tr adresinden araç kayıtlarını yapacakları bakanlık tarafından tesislere bildirildi. Ancak, mevcut durumda araçların Ankara ilinde tamamı olmamak kaydı ile diğer illerde hiçbirşekilde yapılamamaktadır. Sistem "EGM tarafından Araç KAydı Bulunamamıştır" ve benzer cümlelerle hata mesajı...
  5. Ömrünü tamamlamış araç geçici depolama konulu teknik uygunluk raporu

ömrünü tamamlamış araç geçici depolama konulu teknik uygunluk raporundaki Yeniden Kullanım-Geri Kazanım ve Yeniden Kullanım-Geri Dönüşüm Oran Takip Formları ve Toplam Yeniden Kullanım, Geri Dönüşüm ve Geri Kazanım Oranları hazırlayan varmı ben hiç birşey anlamadım