Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ön Kapasite Raporu

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Gizem Kesen tarafından paylaşıldı.

1. Gizem Kesen

Gizem Kesen CMNet Üyesi

Arkadaşlar, ön kapasite raporları bildiğim kadarıyla 1 yıl geçerli. Bu ön kapasite raporları ile geçici faaliyet belgesi başvurusunda bulunabilirmiyiz??

2. Cedci

Cedci Misafir

"Ön kapasite raporu, tamamen yeni kurulmakta olan işletmeler için düzenlenir.
    Ön kapasite tesbiti için odaya yapılacak talepte, işyerinin Odaya tescil ettirilmesi, binanın inşaatının tamamlanma aşamasında veya kiralanmış olması şarttır. Bu husus resmi vesikalarla belgelendirilmelidir. Bu vesikalar kiralamada mukavele, diğer hallerde arazi veya bina mülkiyetinin tapusu, inşaatta ise belediyeden, belediye hududları dışında ise ilgili mercilerden alınmış ruhsat ve tasdikli projedir. "
    Bulunabilirsin diye biliyorum. Ama kurulmakta olan bir tesis olduğu için GFB başvurusunu yaptın diyelim İzin/Lisans tabi olduğunuda düşünelim, tesis tamamlanabilecek mi yani izin/lisans bağlamında fiziki yeterlilik gibi şartları sağlıyacak mı? gibi düşünmek lazım.

3. Gizem Kesen

Gizem Kesen CMNet Üyesi

öncelikle teşekkür ederim. bende başvuruda bulunmak istemiyorum fakat ruhsat alabilmemiz için gerekli kalemler arasında çevre iznide bulunmakta. eğer zorda kalırsam ön kapasite raporuyla başvurulup başvurulamadığını öğrenmek istedim.

4. Meltem OSMANOĞLU

Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

bu sorunun cevabını bende merak ediyorum başka cevaplayacak birileri varsa iyi olur lütfen

5. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

Tabiki de başvuruda bulunabilirsiniz. sonuç itibari planlanan üretim için, makina parkuru, üretim miktarı, metrekareler gibi DOĞRU bilgiler yer alıyorsa işlem gerçekleştirilebilir. ancak üretim miktarını max. tutun, 1/3 oranına dikkat ediniz.

6. Meltem OSMANOĞLU

Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

teşekkür ederim cevabınız için

Ön Kapasite Raporu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kapasite Raporu

İyi günler, Kapasite raporunun hazırlanabilmesi için, öncelikle yapılması gereken aşamalar nelerdir arkadaşlar_? yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ederim. kolay gelsin iyi çalışmalar.
  2. Kapasite Raporu

Merhaba, Kapasite raporu ile ilgili iki sorum olacaktı.Yardımcı olabilirseniz sevinirim. 1- Tesis 2 sene önce hazırlattığı kapasite raporunda çalışma şeklini 8 saat olarak göstermiş ve o şekilde çalışıyormuş. Şu anda aynı sayıda personel ile 24 saat - 3 vardiya çalışıyor. Kapasitesinde herhangi bir değişim olması ve ya olmaması halinde kapasite raporunu yeniletmek gerekir mi? 24 çalışmak...
  3. Kapasite raporu hakkında

Danışmanlığını yaptığımız firmanın vekalet ile kapasite raporunu temin etmemiz mümkün mü arkadaşlar?
  4. Kapasite raporu

plastik geri dönüşüm lisansı alacağız. bunun için firmanın kapasite raporuna ihtiyacım var. daha önceden alınmamış. nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
  5. Kapasite raporu

Merhaba arkadaşlar, Tat lisanslı tesıste kapasıte raporu 1/3 oranında artıs olursa lısans yenılemesı yapılır yazmaktadır. Lisans yenıleme ıslemınde belge askıya mı alınır yanı faalıyetıne devam edemez mı? Bu şekilde bır calısması olan varsa acıl yardım lazım bana:( kafam karıstı