• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ön Kapasite Raporu

Gizem Kesen

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Anadolu Birlik Holding - Panagro
Arkadaşlar, ön kapasite raporları bildiğim kadarıyla 1 yıl geçerli. Bu ön kapasite raporları ile geçici faaliyet belgesi başvurusunda bulunabilirmiyiz??

"Ön kapasite raporu, tamamen yeni kurulmakta olan işletmeler için düzenlenir.
Ön kapasite tesbiti için odaya yapılacak talepte, işyerinin Odaya tescil ettirilmesi, binanın inşaatının tamamlanma aşamasında veya kiralanmış olması şarttır. Bu husus resmi vesikalarla belgelendirilmelidir. Bu vesikalar kiralamada mukavele, diğer hallerde arazi veya bina mülkiyetinin tapusu, inşaatta ise belediyeden, belediye hududları dışında ise ilgili mercilerden alınmış ruhsat ve tasdikli projedir. "
Bulunabilirsin diye biliyorum. Ama kurulmakta olan bir tesis olduğu için GFB başvurusunu yaptın diyelim İzin/Lisans tabi olduğunuda düşünelim, tesis tamamlanabilecek mi yani izin/lisans bağlamında fiziki yeterlilik gibi şartları sağlıyacak mı? gibi düşünmek lazım.

@Cedci
öncelikle teşekkür ederim. bende başvuruda bulunmak istemiyorum fakat ruhsat alabilmemiz için gerekli kalemler arasında çevre iznide bulunmakta. eğer zorda kalırsam ön kapasite raporuyla başvurulup başvurulamadığını öğrenmek istedim.

Tabiki de başvuruda bulunabilirsiniz. sonuç itibari planlanan üretim için, makina parkuru, üretim miktarı, metrekareler gibi DOĞRU bilgiler yer alıyorsa işlem gerçekleştirilebilir. ancak üretim miktarını max. tutun, 1/3 oranına dikkat ediniz.