Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Öneri ödüllendirme ve geliştirme prosedürü

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Mehmet Çakmak tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmet Çakmak

  Mehmet Çakmak CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Merhaba;

  Çalıştığım işyerinde çalışanlara yönelik öneri ödellendirme sistemi uygulamayı düşünüyoruz.

  çevre ve iş sağlığı konularında öneri değerlendirme kriteleri ile ilgili paylaşımlarınızı rica ederim.
   
 2. Mustafa Ünal

  Mustafa Ünal CMNet Üyesi

  iş güvenliğinde ödül ve ceza uygulamaları olabilir.Ayın İSG elamanış KKD kullanmayanlara ceza gibi. gibi.Ama bu uygulamadan çok,uygunsuz davrananları eğitime alarak bilinçlendirmek daha faydalı olur diye düşünüyorum.
   
 3. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Ben benzer bir uygulamayı Tehlike belirleme ve risk değerlendirme sistemi için başlatıyorum. Tehlike bildirme formu oluşturdum. Benim risk analizlerimde belirtilmemiş tehlikeler bildirilirse ödül vereceğim. Sizinde bir şekilde kısıtlamanız lazım gelen her öneriye ödül vermek bir zaman sonra sistemi oyuna dönüştürür gibi geliyor bana.
   
  Tuğba Coşkun bunu beğendi.
 4. Özge Besli Aytek

  Özge Besli Aytek CMNet Üyesi

  Öneri kurulu tarafından 1 sene boyunca önerisi en çok kabul edilip hayata geçirilen ilk 3 arkadaşa çeyrek altın vs... verilebilir.
  Önerisi en çok maliyet azaltan,
  Üretim artışına sebep olan...
  Çevre kirliliğini azaltan gibi faydasının önemiyle doğru orantılı etkide hediyeler ile güzel bir rekabete yol açılabilir.
   
  Tuğba Coşkun ve Fatih Özcan bunu beğendi.
 5. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Mehmet bey,

  Arşivime bakarken buldum tam size göre sanırım. Ekte "Öneri Ödüllendirme ve Geliştirme Prosedürü" yer almaktadır.
   

  Ekli Dosyalar:

  Mine Soysal bunu beğendi.
 6. Mehmet Çakmak

  Mehmet Çakmak CMNet Üyesi

  Fatih Bey ;
  öncelikle teşşekkür ederim,göndermiş olduğunuz formlar bir çok yerde faaliyetlere uyarlanarak yapılabilir ve bu çalışmalara yeni başlayacaklar için yol gösterici olacaktır.

  Biz aslında öneri prosedürü ve ödüllendirme bölümünü tamamlamıştık.

  Ödüllendirme kategorilerimiz; maliyet azaltma , Kalite İyileştirme , İSG , Çevre ve Değer Geliştirmedir.

  Bu kategorilerle ilgili değerlendirme kriterleri oluşturmak gerekiyor, Kalite temsilcileri ve üretimciler kendi alanları ile ilgili kriterleri hazırlarken bende çevre ile ilgili değerlendirme kriterleri oluşturacağım.

  Örneğin Personel tarafından gelebilecek herhangi bir projeyle ilgili değerlendirme yaparken; emsiyon , gürültü , atık su kapasamında , projeye bağlı olarak su kullanımını azaltıyormu , atık oluşumunu azaltıyor mu , doğal kaynak kullanımına etkisi, yenilenebilir enerji döngüsüne katkısı var mı? , atık su kirlilik değerini azaltıyor mu? , vs... gibi kritelrin çeşitlendirlmesi için paylaşımlarınız olursa yardımcı olmanızı rica ederim.
   
Öneri ödüllendirme ve geliştirme prosedürü konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Bir öneri

  Forum yeni açıldığı için bu öneriyi baştan yapmakta fayda var diye düşünüyorum, şu anda belki fazla üye yok ama zamanla üye sayısı çok fazla artacaktır ve üye sayısı arttığı arttığı zaman, sonradan üye olanların çoğu şimdi paylaşılan dökümanların bir çoğuna ulaşamayacak...Çünkü linkler rapidshare olduğu için belli bir sonra ölmüş olacak...Benim önerim linklerin kalıcı olmasıdır...
 2. Bir-iki öneri de benden.

  Öncelikle çok uzun zamandır haberim olmasa da bu siteden bu oluşum için fikir sahiplerine teşekkür etmek gerekir. Ancak malesef işlerin yoğunluğundan mıdır yoksa Çevre Mühendisi arkadaşların bilgisayar ve internet kullanımıyla pek haşır neşir olmadıklarından ya da zaman kaybı olarak mı gördüklerinden bilmem ama mesleğimiz adına açılan sitelere katılım bence olması gerekenden az. Burada yine...
 3. Patronunuzun Gözüne Girmek İçin 10 Öneri

  İdari pozisyonlarda çalışan kişilerin görevi nedir? Bazıları bu soruya patronlarının işlerini daha iyi yapması ve daha başarılı görünmesi için ellerinden geleni yapmaktır cevabını verir. Bu cevabı aklımızda tutarak bu ilişkinin iki tarafında da bulunmuş profesyonellere bir idarecinin patronunu nasıl daha ileriye götürebileceğini sorduk. Ve işte cevap olarak aldığımız 10 önemli...
 4. İSG Kurul Prosedürü

  Kaynak:Özlem ÖZKILIÇ
 5. Etkileyici Bir Özgeçmiş İçin 5 Öneri

  İş dünyası da, iş aramak da bundan beş yıl önceki hali gibi değil. En başarılı adaylar değişen iş dünyasına uyum sağlamaya hazır ve istekli olanlardır. Ama eğer iş başvurunuz 1994 ten beri güncellenmemişse, bu yeni iş dünyasına ne kadar hazır olduğunuzun hiçbir önemi yoktur. Ve bazen bütün farklılığı yaratan etkenler küçük detaylarda saklıdır. Özgeçmişiniz modern...