• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Önerileriniz nelerdir?

• Konuyu başlatan Özge Ulutas
  • Başlangıç tarihi
Ö

Özge Ulutas

Çevre mühendisliğinde biçok alanda kariyer yapmak mümkün görünüyor, endüstriyel arıtma, arıtma tesisi işletme,çevre danışmanlığı, arıtma tesisi projelendirme, kalite güvence, iş güvenliği.

Ben kalite alanına yönelmek istiyorum, mesleki açıdan körelir miyim? seçmeli derslerimi belirleyeceğim tavsiyeleriniz nelerdir

@Özge Ulutas
evet aynen öyle. aslında bence her ne olursa olsun ne kadar tecrübesiz olursa olsun ilk deneyimini bile yaşıyor olsa 1000 tl az. bence az. asgari ücret 800 zaten. he neden böyle. işveren piyasayı istediği yöne çekiyor. o belirliyor maaşı. sen 1200 isterim dersen seni almak sorunda değil. nasıl olsa ben 1000 tl ye bulurum zaten diyor. mantelite bu.

Aynen öyle ya, ilk deneyim olsa bile bu insandan 2-3 ay sonra para kazamaya başlayacak bir mühendis için çok az. Mühendisliğe değer vermiyolar, arıtmacıları da araştırdım şablon projelerden hesaplardan gidiyorlar. sonrada işveren iyi mühendisi muhabbetlerine giriyor.ücreti aşağı çekiyor.şablon proje hesap nedir ya iş hayatı bile ezbere dayalı.çok üzüldüm :(

@Özge Ulutas
ezber tabi canım. 15 senelik çevre mühendisi tanıyorum. O bile hala ne yapacağını şaşırıyor bazen. Kaldı ki bizden ne kadar çok şey bekliyorlar. hadi bekliyorsun madem o zaman ona göre ücret ver adam akıllı ondan sonra beklentilere karşılık veremezsek konuş. ortada bir yaman çelişki var öyle gidiyor