Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Organik atıklardan metan gazı üretimi

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

1. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

Organik atıklardan metan gazı üretimi

ORGANİK ATIKLARDAN METAN GAZI ÜRETİLMESİ
    Prof.Dr.Bülent TOPKAYA
    KAKAD Katı Atık Türk Milli Komitesi
    Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Link yenilenmiştir. 07.11.2011

http://www.scribd.com/doc/50393421/Organik-Metan-Gazi-Sunumu

2. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

Avrupanın En Büyük Deponi Gazı Enerji Santrali

Avrupanın En Büyük Deponi Gazı Enerji Santrali hakkında bilgiler.

Ekli Dosyalar:

3. cevilker

cevilker CMNet Üyesi

Cevap: Organik atıklardan metan gazı üretimi

link kırık olduğundan linki yenileyebilirmiyiz? saygılar...

4. Fatih Tülü

Fatih Tülü CMNet Üyesi

linkin yenilenmesini şiddetle rica ediyorum ve cevap verilmesini dikkate alınmasını forumun ciddiyeti açısından önemsiyorum.

5. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Organik atıklardan metan gazı üretimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Endüstriyel atıklardan cam, cam-seramik ve seramik üretimi

itüdergisi/d mühendislik Cilt:6, Sayı:5-6, 106-119 2007 [SIZE="2"][COLOR="Red"]Endüstriyel atıklardan cam, cam-seramik ve seramik üretimi Özet Bu çalışmada, termik santral uçucu külü ile alüminyum üretimi sırasında açığa çıkan kırmızı çamurdan cam ve cam-seramik üretimi gerçekleştirilmiştir. Öncelikle, cam üretimini gerçekleştirebilmek amacıyla, Çayırhan uçucu...
  2. Metan Gazı Koku Giderimi?

Yeraltı suyunu içme suyu olarak kullanmak istiyoruz ancak suda metan gazı koku problemimiz var. Koku giderimi için havalandırma dışında önerileriniz var mı?
  3. Maden ocağında metan gazı faciası:((

Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun Kozlu Müessesesi'ne ait kömür ocağında metan gazı patlaması sonucu oluşan göçükte 5 işçi yaşamını yitirdi. Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun Kozlu Müessesesi'ne ait kömür ocağında bugün saat 13.00 sıralarında metan gazı patlaması sonucu göçük oluştu. Yerin 630 metre derinlikteki metan patlamasıyla birlikte göçükte mahsur kalan 5 madenci yaşamını yitirdi. Maden...
  4. Metan gazı 3 can aldı

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, işçilerin kanalizasyon çukurundaki ilaçlama çalışması acı sonlandı. İki işçi ile onları kurtarmaya giden bir itfaiyeci, metan gazından zehirlenerek hayatını kaybetti. AYDIN - Yavansu Mahallesi'ndeki kanalizasyon terfi istasyonuna ilaçlama için giren 3 işçi metan gazından etkilendi. Osman Sarı ve onu kurtarmaya çalışan ekip amiri Veysel Turgut kuyuya düştü....
  5. Evsel organik atıklardan kaliteli kompost üretimi

Merhaba, Bir kompost tesisinde evsel organik atıkları kullanarak oluşturulan kompost ürününün, tarımsal alanda daha verimli kullanılabilmesi için kalitesini nasıl yöntemlerle artırabiliriz? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkürler..