Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Organize Sanayilerde çalışanlar.

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında Murat Er tarafından paylaşıldı.

1. Murat Er

Murat Er CMNet Üyesi

Organize sanayi bölgelerinde çalışan arkadaşlar, Çevre yönetimi ile ilgili neler yapıyorsunuz. Bu başlıkta osb lerde çevre adına neler yapabiliriz konuşalım.

2. Murat Er

Murat Er CMNet Üyesi

Katı atık konusunda neler yapıyorsunuz. Osb atıkları kendisimi topluyor.

3. Derya Efe

Derya Efe CMNet Üyesi

Evet OSB' de yer alan firmalarımızın atıkları OSB tarafından toplanıp, Belediye' nin katı atık depolama sahasına taşınıyor.

4. Murat Er

Murat Er CMNet Üyesi

atık miktarı fazla olan tesisler için nasıl bir uygulama yapıyorsunuz. Tesisler atıklarını kendilerimi biriktiriyor yoksa yol kenarlarına konteyner koyuyormusunuz.

5. Derya Efe

Derya Efe CMNet Üyesi

Kendileri içeride biriktiyorlar. OSB' nin böyle bir hizmeti var ama istenildiği taktirde firma kendi aracı ile de gönderebiliyor. Bizim atık yöneti konusunda çalışan bir firmamız kendi aracı ile gönderiyor mesela.

6. Murat Er

Murat Er CMNet Üyesi

Atıkğı fazla olan firmalardan ek bir ücret alıyor musunuz? Veya firmalardan düzenli olarak alınan bir katı atık bedeli var mı ?

7. Derya Efe

Derya Efe CMNet Üyesi

Yok bildiğim kadarıyla

8. Murat Er

Murat Er CMNet Üyesi

hmmmm anladım teşekkürler.

9. Murat Er

Murat Er CMNet Üyesi

katı atıklar konusunda nasıl bir yol izlendiğini konusunda bilgi verebilecek olan var mı?

10. Samet Acar

Samet Acar CMNet Üyesi

OSB'nin kendi toplaması dışında OSB içinde Toplama Ayırma Tesisleri de bunu yapabilirler. Örneğin ambalaj atıklarını toplayabilirsiniz. Toplama Ayırma Tesisi içinde "Çevre İzin ve Lisans Belgesi" almanız gerekir. Daha sonra sanayi içindeki atıklarını alabileceğiniz fabrikalarla atıklarını almaya yönelik sözleşme metinleri hazırlamanız gerekir. Fabrikalardan atıkları ücret karşılığında alıyorsunuz. Geri dönüşüm tesislerine de siz satıyorsunuz.

11. Kezban Özer

Kezban Özer CMNet Üyesi

Firmalara verilen konteynerler da atıkları toplayıp osb ye ait çöp aracı ile belediye düzenli depolama sahasına gönderiliyor.Firmalardan bunun karşılığında ücret alınıyor.

Nuri Ünal bunu beğendi.
  12. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Denizli OSB'de çalışan arkadaşımız var mı?

Organize Sanayilerde çalışanlar. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. TAT firmasında çalışanlar

herkese selam ben bir TAT(toplama ayırma tesisi) firmasında çalışmaya basladım. TAT larda çalışan arkadaslar tecrubelerinden ve yaptıkları işlerden burda bahsedebilirlermi? şimdiden herkese teşekkurler.
  2. çevre mühendisi atık ve geri dönüşüm haricinde farklı bölümlerde çalışanlar yok mu?

Ben çevre mühendisliği öğrencisiyim ve ileride üretim mühendisi, iyileştirme mühendisi yada bakım mühendisi olarak çalışmak istiyorum. çevre mühendisi olarak sıkışıp kalınıyormu merak ediyorum?
  3. deniz suyu arıtımı yapan firmalarda çalışanlar

Arkadaşlar bir yurt dışı projesi için deniz suyundan içme suyu elde edilmesi amacı ile fiyat talep edilmektedir. 5000 m3/gün kapasiteli bir tesis olacak ve hazar denizinin suyu arıtılacak. Fiyat verebilecek olan var mı.
  4. Organize sanayi bölgesi

merhaba arkadaşlar. organize sanayi bölgesine danışmanlık yapmaktayım faaliyet konusu dışında üretim yapan bir firmaya osb ceza kesmek istiyor bu ceza nasıl kesilebilir, ayrıca yasal dayanağı ne olmalıdır. yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.
  5. Çevre mühendisi maaşları (özel firmalarda çalışanlar için)

Arkadaşlar ÇMO yu arayıp aşagıdaki yazıyı kendim istedim yoksa bunların bişey yapacagı yok. Sgk ile protokol var diyorlar ama ne denetim ne de sgk yatanlarından kimsenin haberi yok. Adamlar asgari ücret yatırıyorlar kimsenin sesi çıkmıyor.Bence herkes bu yazıyı istesin iş yerine fax lıyorlar.