Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Orman alanları ile ilgili

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında Özgür Anaç tarafından paylaşıldı.

1. Özgür Anaç

Özgür Anaç CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhabalar, ekte Orman Genel Müdürlüğü'nün bir görüşü mevcut. Bu karara itiraz edilip iptal oldu diye duydum ancak bunu netleştiremedim..Bu süreç ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirme yapabilirler ise çok memnun olurum..

İyi çalışmalar.

Ekli Dosyalar:

2. Kağan

Kağan CMNet Üyesi

epey olmuş, yine de bilgi lazım olur; O dönem için OMO'nun tesis tanımı içinde geçen, hazır beton ve asfalt üretimi yapılan tesisler ibaresine itirazı vardı ve haklı bulundu. buna istinaden de orman alanlarında hazır beton ve asfalt üretim tesisleri için izin verilmedi. kısaca açıklaması budur. Yazıda bahsi geçen yönetmelik, 18.04.2014 tarihinde yeni yönetmeliğin yayımlanmasıyla yürürlükten kaldırılmıştır. Orman Kanununun 16. maddesinin uygulama yönetmeliği, son güncellenme tarihi 19.04.2015 tir.

edit: 11.06.2015 http://ormuh.org.tr/odamizin_hukuk_...rimiz_lehine_onemli_bir_yargi_karari_782.html

Orman alanları ile ilgili konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Uzmanlık Alanları

Üyelerimizin birbirlerini daha iyi tanıyabilmeleri, Lisansüstü yada iş tecrübelerinden edindiği ben bu işe vakıfım dediği alanları belirtebilmeleri için uzmanlık alanlarını sitemize eklemiş bulunuyoruz. Sizlerde profil ayarlarınızdan uzmanlık alanlarınızı seçebilirsiniz. Lütfen hatalı bilgi vermeyiniz. Verdiğiniz bilgilere göre size ulaşmak isteyen üyelerimiz/işverenlerimiz olabilir....
  2. Çevre faaliyet alanları

Türkiyenin çevre mühendisliği faaliyet konuları ile ilgili hangi alanlarda eksiği var; ve ilerde hangi tür çevre konuları ön planda olucaktır?
  3. Biyoenerji uygulama alanları

merhaba arkadaşlar seçmeli dersinde sunum hazırlamam gerekiyor konu biyoenerji uygulama alanları internet üzerinden birşey bulamadığım için yardımınıza ihtiyacım var yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler..
  4. Vahşi depolama alanları

arkadaşlar belediyeler vahşi depolama alanları elle ayrışım yapmak için ihale yapabilir mi ? bağlı bulunduğumuz belediyeye yasak olduğunu ve yapılamayacağını söylememe rağmen inandıramadım bu konu ile alakalı net birşey var mı?
  5. Kullanım alanları nelerdir

Arkadaşlar merhaba.doğal materyalların çevre mühendisliğinde kullanım alanları ile ilgili dökümana ihtiyacım var.yardımcı olabilir misiniz ?