• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

AutoCAD örnek çizim--yardım

blackman

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba arkadaslar

elinde örnek autocad çizimi olan varsa, paylaşırsa sevinirim...

fatihcigim ilk önce ilgilendigin tesekkür ediyorum, autocadi geliştirmeme yardımcı olacak örnek çizimler arıyorum...yani en bastayım

Mesleki programlar bolumunde autoCAD ile ilgili dokumanlar mevcut ordan yararlanabilirsin.Eğer proje istersende çeşitli konuların icerisinde mevcut.. Eğer hala sorun yaşıyorsan bana ulaş ...

Hüseyin tekrar merhaba. BURADA milli eğitim bakanlığının hazırlamış olduğu autocad dökümanı mevcut öncelikle kitabı inceleyip komut kullanımlarıyla ilgili bir sıkıntın varmı bunu incele. Bende fırsat buldukça resim olarak çizimler koyup bunların autocad ile çizilmesini isteyeyim. Bir nevi online eğitim oluşturayım. Çizene yeni çizimler şeklinde devam ederiz. Sizce nasıl olur?

@Fatih Özcan

tskler arkadaslar...fatih verdigin linkteki autocad dökümanını daha önceden indirip incelemiştim ve oldukca yararı oldu, komutları ögrendim...ancak yine de cizim yaparken zorlanıyorum,yani senin 10 dakika cizdigin birseyi,ben 3-4 saatte cizerim...demek istedigim komutları ögrenmekle autocad ögrenmiş olmuyorum,aslında dediğin iyi fikir, bence güzel olur...

bu meb in yayınladığı kitab çok faydalı olucaklar.ayrıca autocad dersi vize soruları bu kıtabın bolum sonu sorularından gelıyo hep :))

merhaba arkadaşlar, ön çökeltme ya da son çökeltme tankının autocad de çizimi için boyutlandırmaları ya da bu konularda autocad de örnek bir çizim elinde olan varsa acilen cevap yazabilirseniz çok iyi olur .teşekkür ederim