Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ortak saglık güvenlik birimi

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında radres tarafından paylaşıldı.

1. radres

radres CMNet Üyesi

ilimizde bulunan osgblerde c sınıfı hariç iş ğüvenliği uzmanı yok.akaryakıt istasyonları çok tehlikeliye giriyor bizim bunlara bakma şansımız yok a sınıfı iş ğüvenliği uzmanıda bulamıyor akaryakt istasyonları büyükşehirlerden uzman bulsa ne ücret verecekki kurtaracak tehlike sınıfları için bi düzenleme olurmu arakdaşlar .Düşüncesi olan varmı konuyla ilğili...

2. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

Hangi ilde bulunuyorsunuz? Akaryakıt istasyonları 50 kişinin altındaysa hazıran 2013 e kdr vaktiniz var ozamana kadar OSGB ler B yada A sınıfı uzman temin edebilir.

3. Servet Yortumluk

Servet Yortumluk CMNet Üyesi

Tuğba hanım ,
    C ler 3 yıl süreyle bakıyor , en azından oluşabilecek risklerin dökümantasyonu yapılabilir.,
    En azından tehlikeleri çalışanların bilmesi noktasında faydalı olabilir ,düşüncesindeyim.
    Kazasız günler,

4. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

Açıkçası çok tehlikeli sınıftaki firmaların işlerini C sınıfı bir uzman yaptığında resmi otoritelerce kabul görür mü bilinmez..
    Yinede eğitim vb. faydalı olur tabiki..

5. Mystogan

Mystogan CMNet Üyesi

Çok tehlikeli (eski) sınıfta olduğu için c sınıfı uzmanın çabaları yasal olarak boşuna olacaktır. B sınıfı uzmanlar bu alanda çalışabilirler şeklinde düşünüyorum.

6. Servet Yortumluk

Burada kural ihlali yapılmasını asla istemiyorum. Olası risklerin tehlikeye dönüşmesini önlemek amacı ile çalışanların tedbir ve dikkat noktasında bilinç sahibi olmalarını amaçlıyorum.
    Tabi ki bu noktada riskin ne demek olduğunu bilmeyen bir arkadaşın da bu misyonu yüklemek çok doğru olmaz.
    Akılcı çözüm üretilmesi dileği ile,

7. Mystogan

Mystogan CMNet Üyesi

Servet Bey yanlış anlaşılmak istemem bende sizinle aynı görüşteyim c sınıfı uzmanlarda farkındalık ve bazı çözümler yaratabilir. Yasl ibaresi koymamın amacı da görevini layıkıyla yerine getiren c sınıfı arkadaşalrımız içindir. Ancak B veya A sınıfı olarak yazmamın nedeni yasal olarak bir fayda sağlamaması ve danışman firma olarak bunun içinde bir fatura kesilmesi söz konusu ise burada işletme sahibininde hakkı yenmiş olacaktır. Hem danışmanlık ücreti verecek hemde yasal bağlamda bir fayda alamayacak.

8. Kenan Atalar

Kenan Atalar CMNet Üyesi

piyasadaki işletme sayıları ve uzman sayıları ortada. Bakanlık bunun içinde bir çalışma yapacaktır diye düşünüyorum. umut ediyorum ki Yeni çıkacak yönetmelikler bu noktaları aydınlatacaktır

9. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

Asıl konu OSGB lerin B veya A sınıfı bulundurmamaları.Büyük bir eksiklik bence bir OSGB için,ben onların yerinde olsam hemen temin ederdim B sınıfı uzman.

Karışık bir durum aslında şu an uygulamayı söyleyeyim.Danışmanlık firmaları c sınıfı iş güvenliği uzmanlarını çok tehlikeli sınıftaki firmalarda danışmanlık yapmak üzere gönderiyorlar.Denetleme sonucunu görmek lazım,
    Çok donanımlı c sınıfı uzman tüm tehlikeleri, riskleri anlatsa bile, yasal olarak imzasının yetkisi olamayabilir,çok tehlikeli firmada

10. Servet Yortumluk

Arkadaşlar, hepimiz aynı düşünceleri paylaşıyor ve de hem fikir durumdayız.
    A ve B olan arkadaşlar zaten yetersiz bunun bakanlık ta farkında , bir çözüm bulacaklardır.
    Hatta çalışmalar yapılıp bitmiş de olabilir. Sadece yayımlanacaktır. Hayırlısı,....

11. radres

radres CMNet Üyesi

tuğba hanım b sınıfı uzman Türkiyede 300 kişi a sınıfı 1000 kişi b sınıfı nerden bulacaz tamam c sınıfı 3 sene b ye bakabiliyor fakat a sınıfının baktıgı yerlere nasıl bakacaz bide benim demek istediğim şu türkiyedeki akaryakıtlara kim bakacak a sınıfı kactane akaryakıt var türkiyedeki akaryakıtlara a yetmiyo bi düşünelim tehlike sınıflarında yeniden düzenleme yapılması veya sınavla a veya b verilse ama sınavı zor olsa

Lütfen yorumunuzun tamamını büyük harfle yazmayınız. Teşekkürler.. (Bölüm Yöneticisi)

12. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

Ben özel sektördeyim,bakanlıkta çalışmıyorum. OSGB ler bastıracak parayı bulacak birşekilde, sonuçta Türkiyenin her iline eşit dağılım yok,bahsettiğiniz sayıların..zaman geçtikçe B ler artıyor, Hatta belki bulamamaları gerekçe gösterilir ve geçici olarak rahat bile bırakılabilirler...Bunlar teori belirteyim..

13. radres

radres CMNet Üyesi

Ortak saglık güvenlik birimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ortak sağlik ve güvenlik birimi nasıl bir iş acaba ?

Kocaeli'de faaliyet gösteren ORTAK SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ için A ve B sınıfı iş güvenliği uzmanları aranmaktadır. İlgilenen arkadaşların aşağıdaki e-mail adresine cv'lerini göndermelerini rica ederim.
  2. İş yeri sağlık ve güvenlik kuralları

Çalıştığınız yere göre kurallar eklenebilir/çıkartılabilir.
  3. İl Sağlık Müdürlüklerinde Çevre Yönetim Birimi Kurma

Merhaba arkadaşlar. Kamu Hastanelerinin Çevre Yönetim Hizmetinin İl Sağlık Müdürlüğünde çalışan kadrolu (657'ye) tabi Çevre Mühendisleri tarafından oluşturulacak Çevre Yönetim Birimi tarafından yürütülmesi hususunda Sağlık Bakanlığı Genelge yayınlamıştır. Tabi ki her ilde Sağlık Müdürlükleri bünyesinde yeterli sayıda Çevre Mühendisi bulunmamaktadır. Bulunduğum ilde sayımız...
  4. Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri ile İş güvenliği Uzmanları Arasında Yapılan Sözleşmeler

Merhaba, Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri(OSGB) ile İş Güvenliği Uzmanları arasında yapılan sözleşmelerde bazı kilit cümleler kullanılmaya başlandı. Bunlardan en önemlisi; iş güvenliği uzmanının anlaşma yaptığı OSGB den ayrıldıktan sonra belli bir süre içinde hem OSGB nin çalıştığı müşterilerle hemde aynı sektörde rakip olmaması konusunda yaptırımlar sözleşeye yazılıyor.Eğer uzman çalışır...