Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ortak sağlik ve güvenlik birimi nasıl bir iş acaba ?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Hazel Candan tarafından paylaşıldı.

1. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

Kocaeli'de faaliyet gösteren ORTAK SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ için A ve B sınıfı iş güvenliği uzmanları aranmaktadır. İlgilenen arkadaşların aşağıdaki e-mail adresine cv'lerini göndermelerini rica ederim.

2. Sadiye Yüce

Sadiye Yüce CMNet Üyesi

Ortak sağlık ve güvenlik birimleri bağımsız çalışan kuruluşlardır. Kurucu olarak bir işyeri hekimi ve bir de A sınıfı iş güvenliği uzmanı olmalıdır. Tüm sanayiden sayılan ve hekim ya da uzman bulundurma zorunluluğu bulunan işletmelere destek olurlar (yönetmelikte belirlenen saatler doğrultusunda anlaşma yapılan işyerinde bulunurlar) yani güncel anlamda bir danışmanlık firmasıdır.
    Burada çalışan kişiler; işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı (a, b, c) diğer sağlık personeli (hemşire vb.)'dir.

3. Rıfat Yıldırım

Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

Peki şuanda OSGB kurulmadan, sadece iş güvenliği hizmeti vermek mümkün müdür acaba? Yani sadece iş güvenliği uzmanı çalıştırılarak firmalara hizmet verilmesi mümkün müdür? Yoksa OSGB mi kurmamız gerekiyor?

Ortak sağlik ve güvenlik birimi nasıl bir iş acaba ? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. yapı sağlık güvenlik planı

yapı sağlık güvenlik planı örneği
  2. İl Sağlık Müdürlüklerinde Çevre Yönetim Birimi Kurma

Merhaba arkadaşlar. Kamu Hastanelerinin Çevre Yönetim Hizmetinin İl Sağlık Müdürlüğünde çalışan kadrolu (657'ye) tabi Çevre Mühendisleri tarafından oluşturulacak Çevre Yönetim Birimi tarafından yürütülmesi hususunda Sağlık Bakanlığı Genelge yayınlamıştır. Tabi ki her ilde Sağlık Müdürlükleri bünyesinde yeterli sayıda Çevre Mühendisi bulunmamaktadır. Bulunduğum ilde sayımız...
  3. Sağlık emniyet çevre güvenlik (Seç-G)

Merhaba Arkadaşlar, Holding bünyesindeki tüm istasyon ve tesislerimize hem çevre yönetim birimi hemde SEÇ-G departmanı olarak hizmet veriyoruz. Bu kapsamda hem tesis ve istasyonlardaki personellerimize hemde holding bünyesinde çalışan personellere belirli periyotlarda eğitimler vermemiz gerekmektedir. Bu eğitimler sağlık-emniyet-çevre-güvenlik olmak üzere her biri için ayrı ayrı verilecektir....
  4. Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri ile İş güvenliği Uzmanları Arasında Yapılan Sözleşmeler

Merhaba, Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri(OSGB) ile İş Güvenliği Uzmanları arasında yapılan sözleşmelerde bazı kilit cümleler kullanılmaya başlandı. Bunlardan en önemlisi; iş güvenliği uzmanının anlaşma yaptığı OSGB den ayrıldıktan sonra belli bir süre içinde hem OSGB nin çalıştığı müşterilerle hemde aynı sektörde rakip olmaması konusunda yaptırımlar sözleşeye yazılıyor.Eğer uzman çalışır...
  5. Ortak saglık güvenlik birimi

ilimizde bulunan osgblerde c sınıfı hariç iş ğüvenliği uzmanı yok.akaryakıt istasyonları çok tehlikeliye giriyor bizim bunlara bakma şansımız yok a sınıfı iş ğüvenliği uzmanıda bulamıyor akaryakt istasyonları büyükşehirlerden uzman bulsa ne ücret verecekki kurtaracak tehlike sınıfları için bi düzenleme olurmu arakdaşlar .Düşüncesi olan varmı konuyla ilğili...