Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ortalama tesis maliyetleri

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Burak Dumlu tarafından paylaşıldı.

1. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Arkadaşlar Ortalama olarak:
    - İçme suyu arıtma tesisi
    - Atıksu arıtma tesisi
    - Katı atık deponi sahası
    bu tesislerin ortalama kurulum maliyetleri ne kadar bilen varsa ve yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

2. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

Evimdeki cop kovasi atik deponi sahamdir. Japon pazarindan aldigim cop kovasi 10 tl civarindadir ve bu fiyata hal olur. Tezgah alti aritma cihazim ile icme suyu aritma tesisimfir 2000 tl civarinda halledebilirim. Evin atiksuyunu illa arit dersenizde verimli olmaz ama 10bin tl civarinda bu isi cozerim.

3. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Çok para :)

4. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

Aslında çok geniş kapsamlı bir konu olabilir bu. Debilerine göre yapısına göre çok değişkenlik gösterir.

5. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Ortalama 100.000 Kişilik bir yerleşim yeri için sormuştum. Net bir rakam gerekmiyor ortalama bir rakam sormuştum.

6. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

ortalama bir fiyat çıkaramazsınız. çünkü kullanılan teknolojiye göre tüm fiyatlar değişiklik gösteriyor

7. selimboztoprak

selimboztoprak CMNet Üyesi

Hocam açıklama süper! gerçekten bir yarayı kapatacak cinsten :)

8. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Teşekkür ederim arkadaşlar ilginiz için bu tesisleri kuran bir iki firmayı aradım ortalama bir fiyat aldım. sadece deponi sahası ile ilgili bir fiyat alamadım oda önemli değil o kadar artık

9. anakinskywalker

anakinskywalker CMNet Üyesi

Burak bey, fiyatlar ne kadarmış bizle de paylaşabilir misiniz ?

10. hazeldogan

hazeldogan CMNet Üyesi

herkes trilyonlar döndüğünü söylüyor fakat şimdiye kadar kimseden net bir rakam duyamadım :) burak bey cevabını bulursanız merak etmekteyiz bizde:)

11. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Firma isimlerini burdan vermeyeyim isteyen olursa özelden yazarım irtibat numaralarını isimlerini. 100.000 Kişilik bir yerleşim yeri için:
    Atıksu arıtma tesisine 10.000.000 Lira
    İçme suyu arıtma tesisi için 800.000 - 1.000.000 Lira arası fiyat verdiler

anakinskywalker bunu beğendi.
  12. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

sıfırlardan ve virgüllerden emin miyiz? :D

13. anakinskywalker

anakinskywalker CMNet Üyesi

Çok teşekkurler Burak Bey

Burak Dumlu bunu beğendi.
  14. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Kesin galiba sanki olabilir eminim eminim :)

hazeldogan bunu beğendi.
  15. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Bu fiyatlar çok az benceee.Bir dekantör şimdi 165.000 euro falan ki daha arıtmaya hiç girmedim..

16. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Banada öyle geldi emre bey ama bana verdikleri fiyatlar bunlar atıksu yine normal ama içme suyu banada az geldi

17. hazeldogan

hazeldogan CMNet Üyesi

atıksu yinede daha maliyetli sanki burak bey size bu rakamları veren işletmecimiydi acaba?

18. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Biri içme suyu arıtma tesisi kuran bir firma diğeri de atıksu arıtma tesisi kuran bir firma

19. Eylül Terzi

Eylül Terzi CMNet Üyesi

bulunduğum şehirde katı atık depolama sahası yapıldı ve 16 milyon Avro'luk bi maliyeti olmuştu.

Burak Dumlu bunu beğendi.
Ortalama tesis maliyetleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İşte ortalama Türk erkeği!

İşte ortalama Türk erkeği! Güney Afrikalı fotoğrafçı, her halkın ortalama görüntülerini oluşturdu İşte ortalama Türk erkeği! 47 yaşındaki Mike Mike adlı Güney Afrikalı sanatçı, dünyanın önemli kentlerinden insanları görüntüleyerek bunları bilgisayar ortamında birleştirip birçok farklı ırktan insanın genel olarak nasıl görüneceğini tespit etti. Fotoğraf sanatçısı Mike, İstanbul ve...
  2. Tesis kayıt

Arkadaşlar Tesis kayıt sayfasında cevre.cob.gov.tr yazısı çıktığından sonra sıfırdan tesis kaydeden var mı? Yeni aşamalar neler? Eskiden tesisle protokol yapmadan önce tesis kayıt ediyorduk. Şimdi öle bir seçenek bulamadım. Tesisle protokol yap kısmından ise de il ilçe belirtmeme rağmen herhangi bir sonuç getirmedi ekranıma. Bilgisi olan var mı? Teşekkürler
  3. Hurda metal birim fiyatları ortalama nedir?

Merhaba; Şantiye sahamızda oluşan bir dolu metal hurdası var. Şimdi şantiye şefi bunları satalım artık dedi. hatta şu anda bir firma ile görüştüğünü söyledi. Bu hurda metalleri alan firmadan ne gibi belgeler talep etmem gerekli? Eğer firmanın herhangi bir lisansı yok ise ne gibi sorunlar olur? ayrıca ton başına ortalama birim fiyatlar hakkında fikri olan var mı?
  4. Cbs de tesis ekleme

Merhaba arkadaşlar cbs de bir tesisi birden fazla kayıt etmişler.bunları bir tesis içerisinde birleştirmek için firmaya tesisleri eklemem gerekiyormuş ama tesis ekleyemiyorum.Nasıl yapmam gerekiyor?Şimdiden teşekkür ederim.
  5. Geri dönüşüm maliyetleri

Öncelikle herkese selamlar geri dönüşüm üzerine proje ödevim var ve geri dönüşüm sürecinde oluşacak maliyet hakkında pek bilgi bulamadım.Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler. Örneğin 1 ton kağıt tesise girdikten sonra yada toplama sürecinden itibaren geri dönüşümünün ortalama maliyeti.