Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Öta(ömrünü tamamlamış araç) geçici depolama - işleme tesisi

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Sena ÇETİNKAYA tarafından paylaşıldı.

1. Sena ÇETİNKAYA

Sena ÇETİNKAYA CMNet Üyesi

Merhaba herkese kolay gelsin, yeni başladığım iş yeri ÖTA depolama ve işleme tesisi olarak faaliyet gösteriyor. Merak ettiğim ve bilmediğim birçok şey var açıkçası.

1- Öncelikle tesise gelen araçlar UATF düzenlenerek mi gelmeli? Çünkü çıkan tehlikeli atıkları UATF ile satıcaz, kds'de stok olmadığı için akü çıkışını nasıl yapıcam?
    2- Buraya gelen araçları KDS sisteminde bildiriyor muyuz?
    3- Eğer bildirmiyorsak tesiste oluşan akü ve benzeri tehlikeli araç parçalarının satışını nasıl yapıcaz?
    4- Yıllık bildirimleri nasıl yapıyoruz?

Beni aydınlatabilirseniz sevinirim :)

2. Dgnklc25

Dgnklc25 CMNet Üyesi

Aşağıdaki beyan sistemi nasıl işliyor arkadaşlar henüz yeni karşılaştım bu sistemle ne yapmalıyım,?
    zekeriya 1.jpg zekeriya 2.jpg zekeriya 3.jpg zekeriya 4.jpg

3. Sena ÇETİNKAYA

Hocam malesef yukarıda lisansınız 2014 ise son sayfaya geçip onaylaya basın deniyordu :) Bizde öyle yaptık nitekim :D

4. Dgnklc25

Dgnklc25 CMNet Üyesi

ya bende aslında soru soruyodum
    benım lısans 2012 ne yapcam bilmiorum

Sena ÇETİNKAYA bunu beğendi.
  5. Sena ÇETİNKAYA

Hocam lisans 2012 ise bir atık envanteriniz vardır, en azından hangi atıktan ne kadar girdi ne kadar çıktı belli olan bir liste tutulmuştur? Her yıl sonu stok hesabı yapıp oradan stok olarak girebilirsiniz?

6. Dgnklc25

Dgnklc25 CMNet Üyesi

tesisi bir kaç ay önce aldım atık envanteri bulunmuyor elimde.
    şimdi öta linkinde işlemi biten araçların çıkan parçalarının akü ve yağ filtreleri falan belirtilmiş acaba onları baz alarak yapabilir miyim? mesela 2013 te işlem yapılan araçlardan çıkan yağların miktarlarının toplamını kabul edebilir miyim?

7. Sena ÇETİNKAYA

Hocam Kütle denge giren çıkan tehlikeli ve tehlikesiz atıkların tümüdür. Yani sadece yağları veya ÖTA'dan çıkan tehlikelileri baz almak doğru olmaz zannedersem.

8. Tuğba Yeşil Ağca

Tuğba Yeşil Ağca CMNet Üyesi

9. Dgnklc25

Dgnklc25 CMNet Üyesi

teşekkürler sorunumu halletmem için önemli bi adımdı.

Tuğba Yeşil Ağca bunu beğendi.
  10. bll_2081

bll_2081 CMNet Üyesi

ÖTA ile ilgili döküman varmı? İzin lisans işlemine başlıyorumda karşılaşabileceğim sorun ve sıkıntılar ile ilgili önceden almam gerekli tedbir ve tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar

11. Dgnklc25

Dgnklc25 CMNet Üyesi

öta geçici depolama alanlarının
    buradaki şartları sağlamanız gerek. Gerisi gelir.

Ekli Dosyalar: