• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Otel projesi - iskele

Ezgi Karabulut

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
danışamanlık
Arkadaşlar proje tanıtım dosyasını hazırlayacağımız bir otel projesi var. Otel sahibi otelin önüne iskele yapmak istediğini söyledi. Bu iskele insanların denize girebileceği ve ufak tefek teknelerin bağlanabileceği bir yapı olacak. ÇED'e tabi değil bildiğim kadarıyla. Çünkü yönetmeliğin EK-1 ve EK-2 deki maddelerine baktığımda ticari amaçlı kullanımından bahsedilmiş. Şimdi firma sahibinin bu iskele yapımı için hangi belgeler alması gerektiğini bilen biri var mı? Benim araştırmalarım da ahşap iskele yaparsa uygulamalı imar planı almasına gerek olmadığı farklı tarzda iskele yaparsa onaylı uygulama imar planı istediğini gördüm. Bunun haricinde bilmem gereken başka bir şey var mı acaba?

100 m2 alana kadar olan iskeleler için il milli emlak müdürlüğünden (defterdarlıktan) izin alıyorsunuz. orayı bir arayın. 100 m2 den büyükse haritacılara plan hazırlatıp il çevre ve şehircilik müdürlüğüne müracaat ediyorsunuz. onaylarlarsa defterdarlığa gönderiyorlar.

Benim bulduğum kaynaklardan biri buydu :) Bundan başka kaynak bulamadım şimdi sizin dediğiniz gibi milli emlak müdürlüğü sayfasını inceliyorum sanırım orada bir şeyler var. Teşekkür ederim:)

Her bir iskele arasinda 100metre mesafe olmasi gerekiyordu. Kiyi koruma seridi geregince. Heyet gelmesi gerekiyordu yanlis hatirlamiyorsam

Anladım bende şimdi Şafak Bey'in dediği gibi emlak müdürlüğünü aradım kiralama söz konusu olacakmış ve daha sonra ruhsat verebileceklerini söyledi gene de tam bir bilgi vermediler :( Çevre açısından da herhangi bir belgeye ihtiyaç yokmuş galiba proje tanıtım dosyasında zaten bahsedeceğimizden.

onlara başvuruda bulunuyorsunuz ve yanlış hatırlamıyorsam 7 kişilik bir heyet geliyor. onalar sırayla sahaları gezip görüş veriyorlar. sizde bu yazıyı dosyanızın içerisine koyuyorsunuz. turizm, milli emlak, il özel idare, tabiat varlıkları koruma, denizler ile ilgili birşey vardı, 2 kurum daha var onları hatırlayamıyorum. en son 2006da yapmıştım bu işi. o zamanki hatırladıklarıma göre söylüyorum şuan.

Sizin iskele ne amaçla kullanılacaktı peki. Çünkü ben bugün İl Çevreyi aradığımda bir belge gerekmiyor sonuçta ticari amaçlı değil demişlerdi.