Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ÖTL Faaliyet Raporu

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında ugurkavakli tarafından paylaşıldı.

1. ugurkavakli

ugurkavakli CMNet Üyesi

Arkadaşlar ÖTL lisansı olan tesisimiz proliz yöntemi ile geri kazanım yapıyor. Yeni yeni faaliyete geçmeye başladı ve lastikerden lastik geliyor. Aylık faaliyet raporunu Bakanlığa göndermem gerekiyor bununla ilgili bir örnek ya da format var mıdır?
    Ayrıca konu ile ilgili herhangi bir bildirim yapmama gerek var mıdır?

2. gokhanbalikci

gokhanbalikci CMNet Üyesi

U.A.T.F'leri aylık olarak bakanlığa ve il çevreye bildirimlerinin yapılması ve kütle balans tablosunun eklenmesi gerekmektedir.

3. Mehmet Kılınç

Mehmet Kılınç CMNet Üyesi

arkadaşlar firma olarak bizde ötl leri toplama depolama ve proliz işlemiyle ilgili bir yatırım yapmayı planlıyoruz sizinle yani bu işle ilgilenen meslektaşlarımla irtibata geçip bilgi almak isterim.Size ulaşabileceğim mail yada tel i mesaj atabilirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkür eder çalışmlarınız da başarılar dilerim

4. Filiz Bali

Filiz Bali CMNet Üyesi

ötl de piroliz sonucu oluşan ürünlerin önemli bir kısmı bizim üklemizin yönetmeliklerine göre tehlikeli atık grubunda değerlendirildiğinden yurtdışına pazarlanamıyormuş. gümrükte takılıyomuş. bu kadar mantıksız bişey olamaz. sizin faaliyetleriniz ne durumda acaba.

5. Nermin Tuğralı

Nermin Tuğralı CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar,

ötl için gfb başvuru evraklarımızı hazırlıyoruz. ötl geri dönüşüm tesisi için emisyon uygunluk yazısı almamız gerekiyor mu acaba? bilgisi olan arkadaşlardan cvp bekliyorum...

6. Mehmet Kılınç

Mehmet Kılınç CMNet Üyesi

Nermin Hanım gfb alma sürecini kısaca anlatırmısınız?

ÖTL Faaliyet Raporu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Faaliyet sırasında çed alınır mı?

Çalıştığım firma faaliyette olan bir firma ve ÇED gerekli değildir belgesi yok. Alması gerekecek mi? Bu belge olmadan nasıl faaliyete başladı anlamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.
  2. Çevre faaliyet alanları

Türkiyenin çevre mühendisliği faaliyet konuları ile ilgili hangi alanlarda eksiği var; ve ilerde hangi tür çevre konuları ön planda olucaktır?
  3. Geçici Faaliyet Belgesi

Arkadaş, tesisimizin ÇED görüşünü, emisyon iznini ve Deşarj iznini Şubat 2011 de aldık. Geçici Faaliyet Belgesi için başvuru bunların süresinin dolmasına 3 ay kala mı yapılmalı yoksa 2012 ye kadar başvuru yapmalımıyım?
  4. Geçici faaliyet belgesi

merhaba arkadaşlar danışmanlığını yaptığım tesis EK-2 1.2.2 ve Ek-2 2.5 maddelerine girmekte gfb başvurusunda ek-2 seçip bu ikisini mi seçmem lazım yardım acil.....
  5. Geçici faaliyet belgesi

Merhabalar ; GFB başvurusu esnasında benden istenen bildirimde şu istenmektedir.Hem dekont isteği hem de bu madde için ek belge istemektedir.Dekontu zaten belli 700 TL yatırılacak ve sisteme yüklenecektir. Ancak bu işlemle ilgili diğer istediği İL md uygunluk yazısı için istenen belge isteği ne onu anlayamadım.Gelen bildirim aşağıdaki gibidir: ''İşletmenin ÇKAGİLHY Ek 2 listesi kapsamındaki...