• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

ÖTL

Tuğba Cabi

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
SHAMROCK TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.
Ömrünü Tamamlamış Lastiklerin Kontrolü Yönetmeliğini incelediğimde görevler alanında biz sanayicilerin görevlerine yer verilmemiş.Aklıma takılan bazı hususlar var.
Geri kazanım üzerine çalışmıyoruz.Bir lastiğin atık haline gelmesi çok zaman alıyor.Bertarafı konusunda nasıl yaklaşmalıyım?Düşük miktar için oto sanayilere (ya da perakende satış noktalarına) mi vermeyeliyim (ki onların geçici depolama izni almaları zorunlu değil.) yoksa başka bir yol mu izlemeliyim?
60 gün muhafaza eden yerler oto sanayileri,kaplamacılar,satış noktaları oluyor.Peki bu atık lastiklerin muhafaza süresi bizde sınırlı mıdır?Tehlikeli atığa da girmiyor.Neye göre bekletme süresini ayarlayacağım?
Atık lastiklerin verildiğine dair belge olarak sadece irsaliye yeter mi?

Tuba hanım ben belediyede çalışıyorum. belediye olarak lastik geri dönüşümü yapan lisanslı bir firmayla sözleşme yaptık. küçük ölçekli sanayilerden ömrünü tamamamlamış lastikleri belli aralıklarda topluyoruz. firma geldiğinde ben de onlarla birlikte geziyorum. eğer bağlı bulunduğunuz bir belediye varsa onunla görüşebilirsiniz. lastikleri alan geri dönüşüm firması ulusal atık taşıma formu veriyor. işverene onları biriktirmesini söyledim. bu yeterli oluyor. ayrıca işletmeler lastikler biriktiğinde arayıp haber veriyor. siz de böyle bir yol izleyebilirsiniz.

KIRKLARELİ BELEDİYESİNİN 2010 YILINDA ÖTL LER İLE İLGLİ YAPMIŞ OLDUĞU BİR ÇALIŞMA
LİNKİ KOPYALIYORUM. SİZE GÖNDERİLECEK BİR FİRMA OLARAK DA FİKİR VEREBİLİR
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .