Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

oto yıkama işletmeleri hk.

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Sinem Yılmaz tarafından paylaşıldı.

 1. Sinem Yılmaz

  Sinem Yılmaz CMNet Üyesi

  arkadaşlar merhabalar öncelikle;

  -oto ve halı yıkama
  -lastik değişimi yapacak olan işletmelerde atıksu ve diğer atıkların yönetimi hususunda değerlendirilmeye alınması gerekenler nelerdir? Özellikle işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı düzenlenmesi aşaması ve sonrasındaki denetimler için soruyorum. Belediyelerde görev yapan arkadaşlardan bu konuyu tecrübe etmiş olanlar vardır muhakkak :) yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler..
   
 2. Adnan TUNÇTÜRK

  Adnan TUNÇTÜRK CMNet Üyesi

  Cevap: oto yıkama işletmeleri hk.

  Merhabalar sinem hanım..Oto ve halı yıkama işletmelerine ; şayet kullandığı kimyasallar tehlikeli kimyasallar sınıfındaysa ; deşarj izni almak gerekir... Muthemelen tehlikeli atık sınıfındadır ve deşarj izni almak gerekir. şayet tehlikeli değilse belediyeden kanalizasyon bağlantı izni gereklidir..Hastane denetiminde çamaşırhanede kullanılan kimyasallar yüzünden,yıkama suyu tehlikeli atıksu olarak değerlendiriliyor.. Buradan yola çıkarak yorum getirdim.. Yardımım olduysa ne mutlu...
   
 3. Sinem Yılmaz

  Sinem Yılmaz CMNet Üyesi

  Cevap: oto yıkama işletmeleri hk.

  teşekkürler adnan bey,
  acaba bu deşarj izinleri için belli bir kapasite var mı?çünkü bahsettiğim işletme kapasitesi çok büyük değil. yoksa her oto yıkamacının deşarj izninin olması gerekir ki böyle bir uygulama olduğunu zannetmiyorum.

  benim merak ettiğim atıksu konusu dışında değerlendirmesi gereken başka hususlar var mı?Yani işletme ruhsatını almadan mutlaka şunlar olmalı diyebileceğimiz..
   
oto yıkama işletmeleri hk. konusuna benzer içeriklerimiz
 1. tuz işletmeleri

  bizim mahallede tuz işletmesi varda tuzu getirttip işlemlerden geçirip paketleyip satıyolar atıksu desarjı muhakkak oluyordur kanalızasyona buna dayanarakdan cevre danısmanlıgı almak zorundamıdırlar? alsa ücreti kaca alırlar ?
 2. Maden işletmeleri

  arkadaşlar bu doğaya yeniden kazandırım projesi ile ilgili bilgi verebilecek olan birileri var mı? hangi şartlarda bu dosya sunuluyo? ( örneğin 10 hektarlık bir alan var bu alanun 5 hektarlık rezervi bitmiş kalan kısım için çalışmalar devam ediyor. bunun için doğaya yndn kazndrım projesi sunulur mu? daha önceden sunulmadıysa) eğer ki mesela 2005 te sunulan bir proje varsa bunun gelişiminin...
 3. Yıkama bacası

  Yıkama bacası için hazırlanmış güzel bir görünüş. Eminim nasıl bir şey olduğu konusunda fikir verecektir. Farklı tasarımlar mutlaka vardır, alternatif olarak değerlendirebilirsiniz. Türkçeleştirme tarafımca yapılmıştır..