Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Özel Artık Depolama Yeri Seçimi ve İşletilmesi

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Özel artıkların oluşturacağı sızıntı sular yağmur sularından daha etkilidir. Bu nedenle de iyi
    kontrol edilmelidir. Bunun içinde depolama yerlerinde gibi zemin sızdırmazlığı için önlemler
    alınmalıdır. Depolama yerinin ömrü dolduktan sonra da önlemleri alınmış olarak kapatmak
    gerekir. Görüldüğü gibi gerek işletmeye açılırken gerekse de işletmesi bittikten sonra doğaya enteğre etmek, zararsız hale getirmek için bir sürü masraf yapılmaktadır. O halde deponi hacminden olabildiğince en iyi şekilde yararlanmak gerekmektedir.

Dökümanın tamamına ekten ulaşabilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

Özel Artık Depolama Yeri Seçimi ve İşletilmesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Aktif çamur sürecinin işletilmesi

Aktif çamur süreci, arıtımı gerçekleştiren mikroorganizmaların askıda büyüme özelliklerine sahip olduğu bir aerobik biyolojik arıtma yöntemidir. Arıtım olgusu, oksijen ihtiyacına sahip olan maddelerin mikroorganizmaların bolik faaliyetleri ile son ürünlere dönüştürülmesi ve yüksek kalitede çıkış suyunun eldesine yöneliktir. İkincil arıtım amacı ile kullanılan bu arıtma yöntemi, azot ve fosfor...
  2. tehlikeli atık(özel atık) ara depolama sahası

Merhaba Öncelikle nereye yazacağımı bilemediğim için yeni konu açtığım için özür dileyerek başlamak istiyorum. Tehlikeli atık ara depolama tesisi tasarımı hakkında çok az veya hiç bilgi bulamadığımı belirtmeliyim. Bu konuda nereye bakmalıyım ve elinizde bu konuya ait döküman mevcut ise paylaşırsanız sevinirim.
  3. Katı Atık (Çöp) Depolama Sahası Yer Seçimi ve Çevre Koruma Önlemleri

Katı Atık (Çöp) Depolama Sahası Yer Seçimi ve Çevre Koruma Önlemleri Evsel ya da Endüstriyel Katı Atıklar, düzenli ve sağlıklı şekilde bertaraf edilemediği zaman çok ciddi çevre sorunlarına neden olabilmektedir. Çağdaş yaşamın doğal bir sonucu olan bu atıklardan kaçınmak olanağı bulunmadığına göre onu çevreye en az zarar verecek şekilde bertaraf etmek zorundayız...
  4. Artık oda vizesi var?

Artık ODA VİZESİ diye bir şey var. 01.09.2009 tarihi itibariyle yürülüğe girmiş olup toplam 9 kısımdan oluşmaktadır. İligili link aşağıdadır. http://www.cmo.org.tr/index.php/cmo-mevzuat Vize şartı getirilen işler: 1.DERİN DENİZ DEŞARJI PROJELERİ VİZE ESASLARI 2.KATI ATIKLARIN TOPLANMASI, TAŞINMASI, GERİ KAZANIMI VE BERTARAFI İLE İLGİLİ PROJELERİN VİZE ESASLARI 3.KANALİZASYON VE...
  5. Arıtma tesisleri işletilmesi

Arkadaşlar bu ders ile ilgili bir kaç sorum olacak Soru-1. Septik hale gelen atık suların çökelmesi neden zorlanır ? Soru-2. Bileşik veya ayrık sistem olması işletim sistemini nasıl etkiler ? Soru-3. Kanalizasyon sisteminin uzun olması korozyonu nasıl etkiler ? Soru-4. Alıcı ortam deşarj standartlarının tek bir standartta olmadı neden yanlıştır ?