Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Özel Artıklar ve Bertarafı

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Özel sanayi artıkları üretim sırasında oluşur ve ekonomik olarak geri kazanılması veya zarar etmeyecek şekilde hazırlanması ise imkansızdır. Bu konuda "Yöntem Tekniği" geliţtirilmesine devam edilmelidir ve edilmektedir. Ekonominin o zamanki durumuna ve ham madde piyasasına göre hangi özel artığın hangi yöntemle ve kaça geri kazanılabileceği veya da bertaraf edilmesi gerektiği ortaya çıkar. O halde bertaraf edilmesi gereken özel artığı ne
    yapacağız?

Dökümanın tamamına ekten ulaşabilirsiniz. Hazırlayan Prof. Dr. Ertuğrul Erdin

Ekli Dosyalar:

Özel Artıklar ve Bertarafı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Özel Artıklarda Uygulanan Temel İşlemler ve Bertarafı

Özel artıkların belge sistemi ile izlenmesi yapılabilir şekil de görülen işlem akısına göre, özel artıklar üreticiden taşıyıcıya ve bertaraf edeciye kadar izlenmesi mümkündür. Bu şekilde taşınan belgesi ile belirlenen ve ÖKAİM'ne gelen özel artıklar şekil de görüldüğü gibi özel artık bertaraf tesisine gitmeden önce tartım örnek alma, zehirsizleţtirme, nötralize etme, homojenleţtirme, suyunu...
  2. Sektöre Özel

Arkadaşlar herbirimiz farklı dallarda uzmanlaşabiliyoruz çevre mühendisi veya bu mesleği yürüten bireyler olarak. Her bir iş kolunun ayrı ayrı riskleri , çevresel boyutları ve incelikleri bulunmakta. Sektöre özel olarak çevresel boyutları atık yönetimini, mevzuatları başlıklar halinde toplasak herbirimiz parça parça bilgi eklese oraya ( bilgisi dahilinde ) ve bir klavuz oluştursak nasıl olur ?...
  3. gfb özel belgeler

gfb başvurusu sırasında gerekli belgelerli ekledikten sonra bir sonraki adıma geçemiyorum. ayrıca özel belgelerde arıtma tesisi proje onayını istiyor ama tesisimde atık su arıtma tesisi yok. yardımcı olabilirmisiniz demir madeni sözkonusu olduğunda nasıl bir yol izlenmelidir sonuçta çevre iznine deşarjıda dahil etmek gerekecek
  4. Atık yağ bertarafı

Herkese merhaba, danışmanlığını yaptığım tesiste 50kg kadar atık yağ mevcut. bu kadar az miktarda atık yağı gelip alabilecek bir bertaraf tesisi biliyor musunuz? atık yağın analizi yapılmamış ve şanzıman yağını hidrolik yağ ile karıştırmışlar. analiz sonucunda problem çıkacak büyük bir ihtimalle. Bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekli?
  5. Silikajellerin bertarafı

Herkese merhabalar; tesisimizde bulunan fazla miktardaki silikajelleri bertaraf etmek isityorum ama hangi atık koduna girer bunun için ne yapmam gerek, bilgisi olan değerli arkadaşların yorumunu bekliyorum. teşekkürler.