Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Özel Atık Deponisi

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Prof.Dr. Ertuğrul Erdin tarafındanözel atıkların deponisi konusunda hazırlanan sunumun tamamına ekten ulaşabilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

Özel Atık Deponisi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlikeli ve Özel Atık Yönetimi Semineri

Değerli Üyelerimiz, Şubemiz 12-13 Mart 2009 tarihlerinde "TEHLİKELİ VE ÖZEL ATIK YÖNETİMİ SEMİNERİ"ni gerçekleştirmeyi planlamaktadır. Eğitim ile ilgili bilgiler aşağıda ilgilerinize sunulmuştur. Eğitime katılmak isteyenler egitimist@cmo.org.tr e-posta adresinden kayıt yaptırabilirler. Saygılarımızla, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu...
  2. tehlikeli atık(özel atık) ara depolama sahası

Merhaba Öncelikle nereye yazacağımı bilemediğim için yeni konu açtığım için özür dileyerek başlamak istiyorum. Tehlikeli atık ara depolama tesisi tasarımı hakkında çok az veya hiç bilgi bulamadığımı belirtmeliyim. Bu konuda nereye bakmalıyım ve elinizde bu konuya ait döküman mevcut ise paylaşırsanız sevinirim.
  3. Sektöre Özel

Arkadaşlar herbirimiz farklı dallarda uzmanlaşabiliyoruz çevre mühendisi veya bu mesleği yürüten bireyler olarak. Her bir iş kolunun ayrı ayrı riskleri , çevresel boyutları ve incelikleri bulunmakta. Sektöre özel olarak çevresel boyutları atık yönetimini, mevzuatları başlıklar halinde toplasak herbirimiz parça parça bilgi eklese oraya ( bilgisi dahilinde ) ve bir klavuz oluştursak nasıl olur ?...
  4. gfb özel belgeler

gfb başvurusu sırasında gerekli belgelerli ekledikten sonra bir sonraki adıma geçemiyorum. ayrıca özel belgelerde arıtma tesisi proje onayını istiyor ama tesisimde atık su arıtma tesisi yok. yardımcı olabilirmisiniz demir madeni sözkonusu olduğunda nasıl bir yol izlenmelidir sonuçta çevre iznine deşarjıda dahil etmek gerekecek
  5. Tehlikeli atık, atık yağ, bitkisel atık yağ ne kadar süre tankta yada araçta bekletilebilir ?

Arkadaşlar atık yağların tesislerde depolanma süresi yönetmeliğe göre 3 ay.. ancak taşıma şirketi bu yağı aldıktan sonra ne kadar süre tankında yada aracında bekletebilir. ?