Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Özel Kirlilik Azaltılmına Yönelik Önleme Programı

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Behsat Tugrul tarafından paylaşıldı.

1. Behsat Tugrul

Behsat Tugrul CMNet Üyesi

SKKY Tablo 15.17'ye göre yapılmış analiz sonuçlarına göre; söz konusu tesise ait atıksuda, Tehlikeli Maddelerin Su ve Çevresinde Neden Oldugu Kirliligin Kontrolü Yönetmeligi Ek -1 listesinde yer alan civa(Hg) ve kadmiyum (Cd) ile Ek-2 listesinde yer alan Yag ve Gres,Toplam Krom , Krom (Cr+6),Kurşun (Pb), Toplam Siyanür,Demir (Fe), Bakır(Cu), Çinko(Zn) bulunması nedeniyle bahsi geçen tesisin bu paremetreler için ilgili mevzuat çerçevesinde Özel Kirlilik Azaltılmına Yönelik Önleme Programı hazırlamamız gerekiyor.elinde bir format yada bi örnegi olan varsa paylasırsanız çok sevinirim.....

2. salih38

salih38 Misafir

Söz konusu parametreler yönetmelikteki sınır değeri aşıyorsa arıtma tesisi gerekir ama eser miktarda ise yada yılda bazı dönemler oluşuyorsa bunun için işletmenin özelliğine göre bi program oluşturabilirisiniz

3. Behsat Tugrul

Behsat Tugrul CMNet Üyesi

işletmede arıtma tesisi mevcut atık akümülatörlerden kurşun elde ediyor nasıl bir program hazırlayacagımı bilmiyorum bi formatını bulamadım

4. salih38

salih38 Misafir

bunun bı formatı yok zaten bende bakanlıkta çevre izin lisansımızda kafama göre bı program ayzdım sadece baslıgı program ve taahhutte bulundum Tehlikeli Maddelerin Su ve Çevresinde Neden Oldugu Kirliligin Kontrolü Yönetmeligi Ek -1 listesine göre yılda 1 defa analız yapılması ve sınır degerlerın kontrol edılmesını ve eger sınır degerler asılırsa gereklı onlemlerın alınmasını taahhut ederız dıe rapor yazdım. ayrıca onumuzdekı 5 yıl boyunca tesıste yapılması dusunulen ıyılestırme yada degsıklık olucaksa ondan bahsedersın yoksa da dersınkı olması durumunda bakanlıgınız bıldırılıcektır. Bakanlıkta cevre ızınler atıksu şube muduru Yavuz Gördük bey var ona ulasırsan yardımcı olur

Özel Kirlilik Azaltılmına Yönelik Önleme Programı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. PCB Özel İhtisas Komisyonu Sektöre Yönelik Eğitim

PCB Özel İhtisas Komisyonu Sektöre Yönelik Eğitim 25-26 Haziran 2009 Bakanlık 22.Kat Çok Amaçlı Toplantı Salonu 1.GÜN 1.OTURUM 9.30: Açılış Konuşmaları Çevre ve Orman Bakanlığı 10.00: Prof. Dr. İSMET ÇOK Gazi Üniversitesi-Eczacılık Fakültesi a) PCBlerin Genel Özellikleri, Kullanım Alanları ve...