Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Özgeçmişini öne çıkartacak 6 ipucu

Konu, 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Eki Görüntüle 11577
  Günümüzde işverenin ve İnsan Kaynaklarının dikkatini çekmek için alışılmışın dışında bir özgeçmişe ihtiyacın var. Sıradan özgeçmişlerin arasından sıyrılmak için izlemen gereken 6 basit adım var. İşte bunlar:

  1. Özgeçmişini güncelle: Özgeçmişini sık sık güncellenmen güncel özgeçmiş filtrelemesi yapan işverenler tarafından seçilmeni sağlar.

  2. Eksiksiz özgeçmiş oluştur: Unutma, özgeçmişin istediğin gibi bir iş bulmanı sağlar, bunun için zaman ayırıp özgeçmişinle ilgili sorulan tüm soruları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısın.

  3. Ön yazı ekle: Özgeçmişini gönderdiğin firmalara özel görüşlerini ve planlarını içeren ön yazı yazmak, özgeçmişler arasından sıyrılmanı sağlar.

  4. Başarılarını anlat: İşverenler işi yapabileceğiniz gösteren deliller isterler. Önceki işlerinizden bahsederken performansınızı, işin sonunda başardıklarını ve şirketin bundan nasıl bir fayda sağladığını somut örneklerle anlatmalısın.

  5. Yazım hatalarından kaçın: Özgeçmişlerdeki yazım hataları, yanlış aşılmalara ve olumsuz değerlendirmeye sebep olduğundan özgeçmişini acele etmeden, kontrol ederek doldurmalısın.

  6. Özelliklerine uyan ilan ve firmalara başvur: İş başvurusunda bulunurken hem kariyer hedeflerine hem de ilanın içeriğine dikkat etmelisin. Öylesine başvurduğun ilanlar yüzünden firmanın asıl sana uyan pozisyonlarını kaçırabilirsin.

  kariyer.net
   
  Mürüvet Hazel Öztekin bunu beğendi.
Özgeçmişini öne çıkartacak 6 ipucu konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Daha Hızlı Çizimler Yapmak İçin Bir Kaç İpuçu..

  SOLID taramaları kapatın. Ekranda SOLID nesneleriniz ya da SOLID ile taranmış alanlar varsa, bunlar çizimin REGEN hızını düşürecektir. Bunun için AutoCAD FILLMODE sistem değişkenini 0 yapmalısınız. Command: FILLMODE Enter new value for FILLMODE : 0 [ENTER] Şekil.1’de farkı görebilirsiniz. QUICK TEXT Modunu Kullanın Yazıları kutu olarak gösteren moddur. Böylece AutoCAD ekran...
 2. Yeni Mezun Özgeçmişleri İçin 5 İpucu

  Yeni mezun biri olarak iş deneyiminiz az olduğundan ya da hiç olmadığından; CV’nizde kişisel yeteneklerinizi ve o iş için ne kadar istekli olduğunuzu işverenlere çok iyi anlatmanız gerekir. Unutmayın işverenler için iş deneyim kadar kendinizi ne kadar iyi ifade ettiğiniz de önemlidir. Yeni mezun oldunuz ve iş dünyası sizi bekliyor. Mezun olduktan sonra ilk işinizi ararken...
 3. Kolay okunan bir cv için 10 ipucu

  Bir role aday olduğunuzda sizi temsil eden CV’nizin ilgili okuyucunun dikkatini çekmek için 15-20 saniyesi vardır. Bu sürede dikkat çekmeyi başaramayan bir CV’nin reddedilen adaylar arasında yer alması kaçınılmaz. Bu yüzden CV’nizin kolay okunabilir olması çok önemli. İşte size en üst düzeyde dikkat çekebilmesi için CV’nizi hazırlarken dikkat etmeniz gereken 10 ipucu: 1. Basit bir yazı tipi...