Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Paket Atık Su Arıtma Tesisi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında aldemir072 tarafından paylaşıldı.

1. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

bu konuda bir fikri olan arkadaşlar bana biraz bilgi verirseniz bir OSB bu sistemden kurucakta bende teknik şartname bide sözleşme var nasıl olacak karşılaştırdım uyuşmuyorlar nasıl olacak bu iş adam anlattı birazda ben tam anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim.

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Şartnamenizi hazırlayın size uyan firmaları sunum için davet edin. En mantıklısı bence bu olur.

3. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

ondan değil zaten bir firmayla anlaşılmış onlarda paket atık su arıtma işleri yapan bi firmayla anlaşmışlar sözleşme yapacaklar sözleşmeyi getirdiler işte sartname ile farklılıklar var nasıl olacak...

4. Fatih Özcan

Kabul etmeyeceksiniz ve istediğiniz şekilde değişmesini isteyeceksiniz. Direnirlerse anlaşmayı iptal edeceğinizi söyleyin.

5. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

fakat adamın sözleşmedeki işlemleri yazdıkları genelde firmanın istedikleri firma çok acemi bu işlerde bizden yardım istedi bende bir toplantı ayarladım OSB müdürü firma yetkilisi bir de biz inş.. kabul ederlerde fazla başımız ağrımaz bakalım şimdi bu malzemeleri yollayacak firma yetkilisiyle konuştumda adam makina kapasitesinden felan bahsediyo bişiler anlatıyo adam haklı ama şartnameye bakıyorsun adam haksız iki arada bir derede kaldım bide yeniyim ben bu işlerden de fazla anlamıyorum batacam herhalde :D

6. Fatih Özcan

O zaman fark ödenerek anlaşma yenilenir. Yada tazminat ile ilgili madde varsa tazminat ödenerek anlaşma fesh edilir. Adam anlaşmaya göre haklı siz ekstra işler istiyorsanız farkı talep edilir muhtemelen. Siz asıl firmanızı ikna edin fiyat konusunda.

aldemir072 bunu beğendi.
  7. superjax

superjax CMNet Üyesi

şartnamede verilenlere göre sözleşmeye işine gelenlen maddeleri ekleyip işine gelmeyenleri çıkarmaya çalışacaksın.
    Teknik şartnamede verilen her taahhütü yerine getirmelerini sağlatmalı, bence eksikleride sözleşmeye ekletmelisin.Tabi adamlara ödeme yapmayı da unutmamak lazım

8. Sena Ölçücü

Sena Ölçücü CMNet Üyesi

paket arıtma tesisi olarak hangi sistem kurulacak? Bizdede SBR sistemi kurulacak bununla ilgili bilginiz ve döküman var mı elinizde.

Paket Atık Su Arıtma Tesisi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  2. Paket Evsel Atıksu ArıtmA Tesisi Proje Onayından Muafiyet ?

Arkadaşlar Merhaba Paket Evsel Atıksu Arıtma Tesisi Proje Onayından Muaf Olmak İçin Hangi Yolları İzlemeliyiz Yardımcı Olursanız Sevinirim.
  3. Paket biyolojik atıksu arıtma tesisi işletilmesi

Merhaba. Şantiyemiz içerisinde 150 kişilik ve 500 kişilik olmak üzere iki adet evsel nitelikli atıksu arıtma tesisi var. bunların işletilmesi ile ilgili tecrübeleri olanlar varmıdır? Bir çevre müh. olarak çalıştığım yerde atıksu arıtma tesisinde sorun olması sinirlerimi bozuyor. ayrıca arıtma tesisini kuran firma deşarj izni almamış o yüzden deşarj limitlerini tutturmam lazım. ancak şimdilik...
  4. Katı atık sızıntı suyu arıtma tesisi

arkadaşlar merhaba 30 m3/günlük bir çöp sızıntı suyu arıtma tesisi(ters ozmoz dışında) yapacağız.araştırmam devam ediyor. sizin önerebileceğiniz bir proses varmı .sizin işlettiğiniz işletme kolaylığı açısından rahat işletim, teknik eleman ihtiyacı bakımdan az, ve tabiiki ekonomik olanbir tesis.