Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Paket atıksu arıtma sistemlerinde blower ve difüzör hesabı nasıl yapılır

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Nur Palak tarafından paylaşıldı.

1. Nur Palak

Nur Palak CMNet Üyesi

Merhaba Paket Arıtma Sistemlerinde Blower ve difüzör adedi seçimi konusunda bir hesaplamaya ulaşamıyorum , bu konuda daha önce projelendirme yapmış olan , Blower ve Difüzörün adedinin nasıl belirlendiği konusunda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi ?

2. mine_4891

mine_4891 CMNet Üyesi

Merhaba Nur Hanım, size önceden yapmış olduğum bir projenin Havalandırma havuzun reaktör hacminden -difizör hesabına kadar olan kısmı ekte word dosyasında yolladım.difizör ve blower özelliğini katalogdan yada internet sayfalarından ulaşabilirsiniz.inşallah yardımcı olabilmişimdir.kolay gelsin

Ekli Dosyalar:

3. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

difüzör sayınız çok az geldi bana genelde 1 m2 ye 1 difüzör gelecek şekilde belirlenir uygulama sırasında sizin de alanınız 3,5*4,5 =15,75 m2 çıkıyor bence en az 16 adet difüzör kullanmanız gerekirdi diye düşünüyorum

4. mine_4891

mine_4891 CMNet Üyesi

38,42 m3 lük havayı karşılayabilecek en az difizör sayısını vermiştim.. Alana göre bakacak olursak sizin dediğiniz doğru. çünkü bu alana 8 adet difüzör karşılayamaz.teşekkür ederim :)

5. Nur Palak

Nur Palak CMNet Üyesi

6. tizzby

tizzby CMNet Üyesi

merhabalar bu konu ile ilgili bir dip not eklemekte fayda göryorum. difüzör sistemini önermiyorum kesinlikle bakım onarımı zor havuzu boşaltmak baya sıkıntı yaratıyor

7. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

difüzörün yerine ne öneriyorsunuz nasıl bi havalandırma fikriniz var verim hesabı ve maliyet hesabı kıyaslamasını yaptığınız bir fikriniz varsa öğrenebilir miyim dip not havuzu boşaltmadan da difüzörleri değiştirebiliyorsunuz maliyet ve verim hesabını yapmadım tabi ama sonuçta böyle bir yöntem var

folge bunu beğendi.